Vbulletin 4. sürümü çıktı

Sdn de sizce vbulletin v4 sürümüne geçmeli mi?

• Kullanılan toplam oy
    34

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bugün çok sevdiğim bir forum sistemi olan vbulletinin 4. sürümünün çıktığını öğrendim.Ve orjinal siteden bir kaç bilgi toplayıp sizinle paylaşmak istedim
Bu yeni versiyonda en dikkat çeken özellikse sisteme blog eklenmesi,cms modüller ve vista tarzında yepyeni bir arayüz.Fakat bu arayüz şimdi ki vbulletin kullanıcılarının pek hoşuna gitmeyebilir.Çünkü hele ki resimlerden anladığım kadarıyla admin paneli biraz joomlaya kaçmış.Bu bakımdan dolayı bana biraz zor gibi geldi.Şu anda eğer blog ve cms modüller ve yeni sürüm lisansı ile istiyorsanız kısa süreliğine 235$,yok ben sadece forum için lisans alıyım diyenlerdenseniz o zamanda 195$ bayılmanız gerekli.Bunlar yeni lisanslar için ücretler.Eğer elinizde lisansınız vrsa ve süresi dolmadıysa forum sistemine ücretsiz geçebilir,blog ve cms modülü içinse 130$ ödeyerek satın alabilirsiniz.
Bence gene bir para tuzağı kokusu alıyorum ben bu işten.Ha şunuda belirteyim.Bazı yabancı forumlarda hala lisansı olmasına karşın forum sistemine yükseltme yapamayan kullanıcılar varmış ve vbulletin yapımcısı tekrar lisans al diyormuş.Aynı zamanda Türkçe dil seçeneği de haliyle yok.Umarım bir an önce Türkçeleştirirler de yapılmış siteler görürüz.Kim bililr belki bizde yükseltiriz:closedeyes:
Aşağıda ki resimlerden fikir alabilirsiniz...
CMS_home.png

article_inline.png

section_inline.png

forum_main.png

Bu arada belirteyim kategorilerin hemen yanına rss eklentisi konulmuş.Bu sayede istediğiniz kategoride ki konuları bir rss okuyucu ile siteye gitmeden haberiniz olabilir...

horizontal.png

member_profile.png

Resimde de görüldüğü üzere üye profili daha bir sade ama daha şık olmuş.Profile video ekleme özelliği gelmiş ve dikkatimi çekti üye avatarları burada aynı boyutta duruyor.Umarım postbitteki avatar boyutu sorununa da bir çözüm bulunmuştur.Çünkü herkesin avatarı arklı boyutta oluyor ve görüntüyü bozuyor...

Sizce SDN yeni sürüme geçmelimi yoksa hayatınızdan memnun musunuz?

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Bu haline alıştık ama geçmesi daha modern bir görünüm için geçerli. Malum, site tekno bir site :)

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yeni bir tema çalışması oldu. Forum yükseltmesi de olabilir.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Para kıysın bize blog imkanı sunsun :p

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
50.000 blog adresi.. :mrgreen:

elbruz.shiftdelete.net
setgs.shiftdelete.net
power.shiftdelete.net
.
.
.

:D

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
herşey silbaştan olacağı için bi kaç ay upgrade yapmamak çok mantıklı olur

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
herşey silbaştan olacağı için bi kaç ay upgrade yapmamak çok mantıklı olur

Neden herşey silbaştan olsunki ? Eski ayarlarla devam edilemiyor mu? Önceki ne kadardı bilmiyorum ama fiyatı pahalı geldi sanki bana :)

_LegolaS_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
forumu geçmiş portal olmuş gereksiz. web wiz foruma benzemiş :)

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Neden herşey silbaştan olsunki ? Eski ayarlarla devam edilemiyor mu? Önceki ne kadardı bilmiyorum ama fiyatı pahalı geldi sanki bana :)

Yok ya sil baştan değil.Mevcut sistemi oraya yükseltiyorsunuz o kadar.Hani normal vbulletin upgrade.Sadece biraz pahalı ve upgrade olarak değil yeni bir sistem gibi görülüyor o kadar...

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Daha yeni sürümü çıkmadı. Sadece ön sipariş alıyorlar.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
235$ bizim SDN'e koymaz :) baksanıza TV kanalı açılacak :) o kadar fiyat komuyorda bu mu?? koyacak :D tabikide geçsin :) teknolojide her zaman yenilikçi olmamız lazımmmm :D

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Joomla gibi olmuş :D Geçilsin tabi ya :D

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bence Smf'ye geçsin

Smf gibi bir sistemin bu kadar çok kişinin rağbet ettiği,günde milyonlarca kişinin ziyaret edip mesaj yazdığı bir ortamı kaldırması,yönetilmesi söz konusu dahi olamaz.Sanırım artık smf kullananda pek kalmadı.Genelde açacaksa ya vbulletin lisanslı sürüm alıyor yada null kuruyor.Bende nedense açık kaynak kodlu bir şeye bir türlü alışamıyorum neden acaba?:thumbdown::thumbdown::thumbdown::confused1:

RKYuckeN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
millet ben bunun nasıl birşey olduğunu bilmiyorum ama arkadaşların yazdıklarına bakarsak iyi birşeymiş :D :D :D :)...