Rehber Vatan Bilgisayar'da bazı markaların sürekli kötülenmesi

Bu konuyu okuyanlar

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228
Vatan Bilgisayar dan 1 sene içinde 2 adet telefon aldık, fakat çalışanlar 2 seferde de, Samsung ile General Mobile firmasını kötülemek için elinden geleni yaptılar, ısrarla oppo satmak için de çok uğraşıyorlar.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Vatan Bilgisayar dan 1 sene içinde 2 adet telefon aldık, fakat çalışanlar 2 seferde de, Samsung ile General Mobile firmasını kötülemek için elinden geleni yaptılar, ısrarla oppo satmak için de çok uğraşıyorlar.
Benim bildiğim kadarıyla belirli ürünlerden belirli sayıda satmaları gerekiyor.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
hocam çok net konuşuyorum onlar kendi çıkarları için konusuyorlar general mobile okeyimde oppo ellerinde fazla kalmışdır kampanya vs yaparlar kakalarlar garnatide ilgilenmez elinizde kalır

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
hocam çok net konuşuyorum onlar kendi çıkarları için konusuyorlar general mobile okeyimde oppo ellerinde fazla kalmışdır kampanya vs yaparlar kakalarlar garnatide ilgilenmez elinizde kalır
Kesinlikle kardeşim 2 ay çalıştım kendi gözlerimle gördüm. Hepsi çıkarı için herşeyi yapacak hale gelmişler. Media Markt daydım şimdi sürekli aynı şeyi yazıyor diyenler olacaktır ama herkes bilsin görsün istiyorum. Hepsi dolandırıcı yatacak yerimiz yok diyen çalışanlar gördüm. Her gün hepsi de alacakları primin hesabını yapıyorlar. Öyle müşteriye nazik davrandıklarına bakmayın. Para için herşeyi yaparlar.

Ali Cann

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Kesinlikle kardeşim 2 ay çalıştım kendi gözlerimle gördüm. Hepsi çıkarı için herşeyi yapacak hale gelmişler. Media Markt daydım şimdi sürekli aynı şeyi yazıyor diyenler olacaktır ama herkes bilsin görsün istiyorum. Hepsi dolandırıcı yatacak yerimiz yok diyen çalışanlar gördüm. Her gün hepsi de alacakları primin hesabını yapıyorlar. Öyle müşteriye nazik davrandıklarına bakmayın. Para için herşeyi yaparlar.
He yine vatan’ın mağazasına gittim Apple Watch bakmaya hemde bir modelleri inceleyecektim. Adam geldi nasıl yardımcı olabilirim diye. Sonra durumu anlattım. Se bakmak istediğimi. Sonra başladı anlatmaya. Sürekli se modelini kötülüyor. Yok efendim sürekli sorun çıkartıyormuş yok bilmem ne oluyormuş. İllaki series 7 bak diye zorlamaya başlayınca bende sinirlendim ve çıktım. Üstelik adamın hiçbir şeyden anladığı yoktu.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
He yine vatan’ın mağazasına gittim Apple Watch bakmaya hemde bir modelleri inceleyecektim. Adam geldi nasıl yardımcı olabilirim diye. Sonra durumu anlattım. Se bakmak istediğimi. Sonra başladı anlatmaya. Sürekli se modelini kötülüyor. Yok efendim sürekli sorun çıkartıyormuş yok bilmem ne oluyormuş. İllaki series 7 bak diye zorlamaya başlayınca bende sinirlendim ve çıktım. Üstelik adamın hiçbir şeyden anladığı yoktu.
Gözümün önünde kadının birine macbook air m1 8gb satmışlar. Kadın raminin artırıldığını sanıyor satış yapan çalışan yanlış bilgi vermiş. Bende artırılamıyor anakarta lehimli oluyor dedim çocuk beni susturdu. Sus çaktırma falan diye. Kadına dedi yok efendim artırılıyor arkadaş yanlış biliyor dedi bende sesimi çıkarmadım. Sonra bana geldi oğlum sen napıon kaç bin TL lik satış yaptık elimden alacaktın dedi.

Reaksiyon puanı
948
Bana da internet sitelerinde stokta olan bilgisayarın ellerinde kalmadığını hiçbir mağazada da stoğunun olmadığını söylemişti andavalın biri dedim ki stokta yoksa neden sepete ekle olsun ki kalktım müşteri hizmetlerini aradım dediler siparişte son bir tane kalmış sipariş edebilirsiniz mağazadaki andaval etsen de gelmez iptal olur siparişin demişti.
Valla kalktım sipariş ettim misler gibi de geldi sorunsuz.Oraya gittiğim zaman he he diyorum ama hiç onları dinlemem çünkü gerçekten bir halttan anlayanı çok nadirdir.

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
İster Vatan Bilgisayar olsun, isterse de diğerleri... Herhangi bir mağazaya giderken, neyi almak istediğini bilerek gideceksin. Yoksa satış sorumlusu, sana uygun olanı değil, işletmeye uygun olanı satar.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,190
O yüzden internetten araştırıp öyle mağazadan alın. Bana Redmi Note 8 Pro yerine Huawei Mate 20 Lite satmaya çalıştıklarında ayıkmıştım. Geçenlerde de Philips marka televizyon alacakken çalışanın biri Grundig önerdi, övdükçe övdü.

Mağazaya girince yanınıza gelen çalışanlara bakıyoruz diyip başımızdan savmak en iyisi.

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228
Ben işi çözdüm artık her şeyi İnterneten satıcısı hepsiburada olan ürünleri alıyorum orada kimse karışmıyor ?

paroxismus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Mağaza satış elemanları için firmaların destek bütçesi olur. Belirli konular için, örneğin sizin olayda telefon. Müşteri bir ürün sorarsa bizim markayı Öner diye. Bu bazen Alışveriş çeki, bazen nakit olur. Bu çok normal. Hararetli bir şekilde öneriyorsa Oppo tarafından ücret alıyordur arkadaşlar.

KatryTerry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Mağaza satış elemanları için firmaların destek bütçesi olur. Belirli konular için, örneğin sizin olayda telefon. Müşteri bir ürün sorarsa bizim markayı Öner diye. Bu bazen Alışveriş çeki, bazen nakit olur. Bu çok normal. Hararetli bir şekilde öneriyorsa Oppo tarafından ücret alıyordur arkadaşlar.
Hocam zamanında (nerden baksan 6 yıl olmuştur) o zamanlar bilgisayar donanımı bilgim zayıftı x mağazasındaki satış elemanının bana gta 5 oynatır diye sattığı laptop csgoda 60 fps alıyordu görünce gta yı denememiştim bile çıkarcılar genelde internetten bilgi toplayıp karar verip gitmek lazım teknolojik aletler alırken

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Sülaleden bu mağazalara gidecek birisi olursa gitmeden önce hepsine öğütlüyorum "oradaki çalışanlara he diyip geçin hepsi dolandırıcı" diye. Ama dolandırılmak çok hoşlarına gidiyor. Çoğunluğuna uzay mekiği göstersen yine de rakibi Oppo ise şu cümleyi duyarsınız; boşver o uzay mekiğini, bu Oppo'nun RAM'i daha iyi, bu daha güzel. Sanki bayramda bu yeşil diye 200 lira ile 20 lira takaslamaya çalışıyor. Bir kaç tanesiyle tartışmışlığım var, ama ağızları harika laf yaptığından dolayı fayda etmedi.

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228
Sülaleden bu mağazalara gidecek birisi olursa gitmeden önce hepsine öğütlüyorum "oradaki çalışanlara he diyip geçin hepsi dolandırıcı" diye. Ama dolandırılmak çok hoşlarına gidiyor. Çoğunluğuna uzay mekiği göstersen yine de rakibi Oppo ise şu cümleyi duyarsınız; boşver o uzay mekiğini, bu Oppo'nun RAM'i daha iyi, bu daha güzel. Sanki bayramda bu yeşil diye 200 lira ile 20 lira takaslamaya çalışıyor. Bir kaç tanesiyle tartışmışlığım var, ama ağızları harika laf yaptığından dolayı fayda etmedi.
Geçen sene anneme telefon almak için gittim en son vatana, vivo y33s sattılar, Samsung alacaktım stokta kalmadı falan diye diye vivoyu sattılar Allah'a şükür, cihaz iyi çıktı Android 11 ile geldi, şu an Android 13 güncellemesi bile aldı vivo güncelleme konusunda iyiymiş, öğrenmiş oldum.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Birkaç defa vatan bilgisayara gittim, oradaki tekniker bana msi anakartları kötüledi. Kafamla "hı hı" yaptım geçtim :D

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228
Birkaç defa vatan bilgisayara gittim, oradaki tekniker bana msi anakartları kötüledi. Kafamla "hı hı" yaptım geçtim :D
Vatan bilgisayarda kötülenen markalar Samsung ve General mobile hiç unutmuyorum Samsunglar hep serviste abi inan bana seneye elinde kalacak falan diyordu ?

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Hepsini Kapsamak Doğru Olmaz Ama Çalışanların Çoğu Bilinçsiz Ve Çalışma Stratejelerinde Ana Amaç Satış Yapmak Yani Ürün Satışı A101 De Çalışan Da Teknosada Çalışabiliyor Ve Evet Bazı Markaların Daha Fazla Satılmasını İsteyip Kota Limitlerini Doldurmak İsteyebilirler İ7 Nin i5 Den Daha İyi Olduğunu Ya Da 108MP Bak Bu 12 Mp Bak Şu Bundan Daha İyi 108 Gibi Lafları Duymanız Kaçınılmaz Olacaktır Teknoloji Marketlerinde :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hepsini Kapsamak Doğru Olmaz Ama Çalışanların Çoğu Bilinçsiz Ve Çalışma Stratejelerinde Ana Amaç Satış Yapmak Yani Ürün Satışı A101 De Çalışan Da Teknosada Çalışabiliyor Ve Evet Bazı Markaların Daha Fazla Satılmasını İsteyip Kota Limitlerini Doldurmak İsteyebilirler İ7 Nin i5 Den Daha İyi Olduğunu Ya Da 108MP Bak Bu 12 Mp Bak Şu Bundan Daha İyi 108 Gibi Lafları Duymanız Kaçınılmaz Olacaktır Teknoloji Marketlerinde :)
Ayrıca Hep Bir Apple Düşmanlığı Görmek De Cabası ?

kafkasli1

Asistan
Reaksiyon puanı
228

Ayrıca Hep Bir Apple Düşmanlığı Görmek De Cabası ?
Apple düşmanlığını benden daha fazla yapan yoktur bu dünyada, iğne bile almam appledan NEFRET ediyorum, tüm rakipleri başta Samsung huawei hepsine destek oluyorum ? kızan kızar ama benim şahsi olayım var apple ile ?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Apple düşmanlığını benden daha fazla yapan yoktur bu dünyada, iğne bile almam appledan NEFRET ediyorum, tüm rakipleri başta Samsung huawei hepsine destek oluyorum ? kızan kızar ama benim şahsi olayım var apple ile ?
Mevzu nedir peki?

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Neden Hocam ??

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Hocam benle aranda bir akrabalık var mı? Apple batsın diye her gece yatmadan önce dua ediyorum elime bomba verseler binasını patlatacam.

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,229
Kardeşim geçen türkcele fatura yatirmaya gittim 2 tane çalişan tutmuşlar teknoloji bilgisizini reeder bilmem kac blue max yok bu supppee muhtişim piyasadaki en iyi cihazlardan vb vb kisaca geçiriyorlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam benle aranda bir akrabalık var mı? Apple batsın diye her gece yatmadan önce dua ediyorum elime bomba verseler binasını patlatacam.

Seni gorunce tablet konusu aklima geldi bak. Bu arkadas 9to5google'in editorlerinden birisi. Adamin elinden gecmeyen cihaz yok ve iPad ekrani hakkinda soyledikleri bu.

Ayrica Apple'in MacBook Pro'larda bulunan mini-LED panellerinin herhangi bir laptopta bulunan Samsung uretimi OLED panellerden de iyi oldugunu soylemis.

eminozcanaslan

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Seni gorunce tablet konusu aklima geldi bak. Bu arkadas 9to5google'in editorlerinden birisi. Adamin elinden gecmeyen cihaz yok ve iPad ekrani hakkinda soyledikleri bu.

Ayrica Apple'in mini-LED panelli MacBook Pro'larinin herhangi bir laptopta bulunan Samsung uretimi OLED panellerden de iyi oldugunu soylemis.
Zaten Öyleydi Hocam Da Bazen Bazılarına Bu Forumda Anlatmak…

Ayrica Apple'in MacBook Pro'larda bulunan mini-LED panellerinin herhangi bir laptopta bulunan Samsung uretimi OLED panellerden de iyi oldugunu soylemis.
S23 Ya Da Samsungların Appledan Kat kat uzun ömürlü olduğunu bahsediyor 6 yıldır iphone 7+ kullanan birisi güncel işlerde hala yeterli gelirken batarya değişerek o dönemde çıkan s7 acaba be alemde?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Zaten Öyleydi Hocam Da Bazen Bazılarına Bu Forumda Anlatmak…

S23 Ya Da Samsungların Appledan Kat kat uzun ömürlü olduğunu bahsediyor 6 yıldır iphone 7+ kullanan birisi güncel işlerde hala yeterli gelirken batarya değişerek o dönemde çıkan s7 acaba be alemde?

S23 serisi epey iyi ama hakkini yememek lazim. Benim ekosistem derdim olmasa iPhone 14 veya 13 yerine S23 tercih edebilirdim fiyati da uygun. Geri odeme kampanyasi da guzel calisiyor Samsung'un guzel fiyat veriyorlar. Ancak uzun omurluluk tarafini simdi bilemeyiz 5-6 yil sonra gormek lazim. Yine de Android veya Samsung'un bir seyleri batirmadigi surece cok fark olacagini sanmiyorum tabi o zamanda 8GB RAM'in durumu ne olur bilemem Android tarafinda ama 6GB iOS'un daha iyi olacagi kesin.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Bu konu bayağı uzamış, o halde bir vatan bilgisayar çalışanı atasözü buraya bırakıyorum;
-Onu abartıyorlar gerek yok be abi.