Yardım Vatan bilgisayar hazır sistem sorunu

hellsing27

Öğrenci
12 Ekim 2023
5
0
1
27
Vatan Bilgisayar'dan hazır sistem aldım. Kasa'larda 4 tane seçenek vardı. Zalman kasayı önerdiler ben de "tamam" dedim. Sistem seçiminde çok yardımcı oldular. Kasa toplandı, eve getirdim. Fişe taktım, ses gelmeye başladı. Hafif cızırtıydı ama rahatsız etti beni. Aynı gün götürdüm mağazaya, ilk önce beni görmezlikten geldilrt. Daha sonra gelip baktı, "ses yok" dedi. Sonradan farkına vardı. Aynı model kasanın güç kaynağını benim kasayla değiştirdi. Yine aynı sesi aldım. Bana, "yarın gel" dedi. Ertesi gün geldim, kimse ilgilenmedi suratları asık bir şekilde dinlediler, "ben ses almıyorum" dedi ve başkasına baktırdı (dün kabul etmişti sesi). Ben de dedim ki, "farklı marka ile değiştirmek istiyorum kasayı". "Değiştiremezsin, bu hazır sistem"dediler. İstersen hepsini söküp kasayı garantiye yollayalım 20 gün sürer belki yapılır ya da değişir belki de iade edilir, tabi sorun varsa dediler. Ben aynı gün getirdim. Bu nasıl bir iş değişim olmuyormuş. 20 gün ne demek, kasanın o serisi sorunlu. Ayrıca bütün o Zalman S4 kasaları garantiye vermeleri gerek. Ne yapacağım şimdi ben, kafayı yiyeceğim, 38 bin TL verdim. Umarım sisteme zarar vermez. Sizce bir sorun olur mu?

Kasa: Zalman S4 Plus TG.

Son düzenleyen moderatör:

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
17 Kasım 2017
14,179
5
23,307
4,958
Şimdi Konuyu toparlamak lazım. Kasa ses yapmaz ama Güç kaynağı sorunlu çıkabilir.
Güç kaynağının marka modeli nedir?

Genelde cızırtı sesi sarmalı Bobinlerden geliyor. Sarma tellerde Boşluk olunca titreşim sonucu o ses geliyordur.

Yada oldukça yüksek FPS`de anlık 1000 fps gibi Yüksek frekansı zorlayan Tüm ekran kartlarının bobinleri öyle cızırtı yapıyor. Çünkü elektrik akımı bobinlerden aşırı hızlı geçtiği için teller titreşmeye başlıyor, Fazlaca gerilmeden sıkılan teller titreşim yapar, o da sese yansır.

Yani bu sorun aslında bir sorun değil, Uzun yıllar kullanırsın güç kaynağını. Olmazsa Güç kaynağını iade et. İade etmek gibi hakkın var. Başka marka güç kaynağına bak.

Eğer ses gelmeye devam ederse o zaman sesin ekran kartından geldiğini bil yani onun için söyledim.