varsayılan ağ geçidi

bugra1219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
selam,win10 işletim sistemli bilgisayarım sürekli internette kopma yapıyor ,internete kablo ile bağlanıyorum,varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor diyor.Sorun win 10 kaynaklı modem ve internet sağlayıcım ile değil,eminim çünkü her şeyi denedim,ubuntu indirdim onda denedim hiçbir şekilde kopma yapmıyor sadece win 10 da yapıyor Ekran Görüntüsü (1).png

CapScroLL

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,683
Sürücüyü kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?

Hidro Dinamik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,566
Vereceğim iki çözüm önerisini uygular mısınız.
Eksik veya bozuk sistem dosyası onarma

Ardından komut istemi (cmd) yönetici çalıştırıp;

netsh winsock reset yazıp Enter tuşuna basın.
netsh int ip reset yazıp Enter tuşuna basın.
ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basın.
ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basın.
ipconfig /flushdns yazıp Enter tuşuna basın.

Sırası ile işlemleri uygulayın. İşlemlerin hepsi bittikten sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ve sorununuzun devam edip etmediğini test edin.
Sonucu yazarsanız sevinirim.

bugra1219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Vereceğim iki çözüm önerisini uygular mısınız.
Eksik veya bozuk sistem dosyası onarma

Ardından komut istemi (cmd) yönetici çalıştırıp;

netsh winsock reset yazıp Enter tuşuna basın.
netsh int ip reset yazıp Enter tuşuna basın.
ipconfig /release yazıp Enter tuşuna basın.
ipconfig /renew yazıp Enter tuşuna basın.
ipconfig /flushdns yazıp Enter tuşuna basın.

Sırası ile işlemleri uygulayın. İşlemlerin hepsi bittikten sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ve sorununuzun devam edip etmediğini test edin.
Sonucu yazarsanız sevinirim.
bunların hepsini denedim hiçbir şekilde çözüme ulaşmadı

Hidro Dinamik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,566
bunların hepsini denedim hiçbir şekilde çözüme ulaşmadı
Eksik veya bozuk dosya bulunamadı gibi bir ibare aldınız mı ilk yöntemi uyguladıktan sonra. (sfc /scannow)
Bu adımda eksik veya bozuk dosya onarılamıyor da diyebiliyorda.

Aklıma başka bir çözüm gelmedi.

bugra1219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eksik veya bozuk dosya bulunamadı gibi bir ibare aldınız mı ilk yöntemi uyguladıktan sonra. (sfc /scannow)

isterseniz cmd den ss atabilirim

bugra1219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Mesaj otomatik birleştirildi:

Dikkatinizden kaçmış olabilir diye sordum yanlış anlamayın :sweatsmile:
ahahaha hayır ben pek orada sorunu anlamadığım için size göstermek için söyledim :D

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    161.9 KB · Görüntüleme: 178
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    126.2 KB · Görüntüleme: 145

Hidro Dinamik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,566
sfc /scannow komutu için demiştim yalnız ben :sweatsmile: Cmd yönetici çalıştırmayı unutmayın. Konu detayı fazla olduğundan direk microsoft linki bırakmıştım da

bugra1219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sfc /scannow komutu için demiştim yalnız ben :sweatsmile: Cmd yönetici çalıştırmayı unutmayın. Konu detayı fazla olduğundan direk microsoft linki bırakmıştım da
[/QUa
aaa tamam sorunun olacağından pek emin değilim ama olsun :D

bugra1219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Başka birileri bişey önerene kadar zaman öldürürüz işte hocam :sweatsmile:
Fps drop yiyenlerde bile işe yarayabiliyor. Aspirin gibi birçok derde deva yöntem ?
teşekkür ederim şuan sfc /scannow komudunu deniyorum gelişme olursa haberdar ederim :D

Hidro Dinamik

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
10,566
Sistem dosyaları onarıldı. Konu kirliliği olmaması ve daha hızlı irtibat için özelden konuştuk.

Ağ sorunu daha denenmedi. Herhangi bir fikri önerisi olan yazarsa seviniriz. Konu iyice meraklandırdı da beni :)

darkstar

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,483
Bunun birden fazla nedeni olabilir.
1- Kablo kalitesi kötü veya kablo çok uzun olabilir.
2- Windows Ethernet kartınızın IRQ sunu yoğun kullanılan bir birimle paylaşıyor olabilir. (SATA veya Ekran kartı gibi)
3- Driver problemi olabilir.
4- Windowsun kendisinden kaynaklanan bir problem olabilir.
5- Güç yönetimi ila alakalı olabilir.

Benim size tavsiyem ağ kartınızın yapılandırma ayarlarında bir alt hızı ve full duplexi seçmeniz.
Örnek : Ethernetiniz 1 bigabit ise 100 Mbit / Fullduplexi seçin.
Ayrıca güç yönetimi sekmesindeki ayarları da kapatın, bunlar büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir.

Bağdaştırıcı.PNG

bugra1219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2- Windows Ethernet kartınızın IRQ sunu yoğun kullanılan bir birimle paylaşıyor olabilir. (SATA veya Ekran kartı gibi)

Benim size tavsiyem ağ kartınızın yapılandırma ayarlarında bir alt hızı ve full duplexi seçmeniz.
Ayrıca güç yönetimi sekmesindeki ayarları da kapatın, bunlar büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 105883
ne kadar teşekkür etsem az kalır haftalardır çözmeye çalışıyorum olmadı,bu çözüm işe yaradı çok teşekkür ederim :)

can buradan da sana çok teşekkür ederim tüm gece bana yardımcı olmaya çalıştın bu sorunla sana da teşekkürler :)

Ekli dosyayı görüntüle 105883
sürücü ayarları ile ek bilginiz varsa ayrdımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:

darkstar

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,483
ne kadar teşekkür etsem az kalır haftalardır çözmeye çalışıyorum olmadı,bu çözüm işe yaradı çok teşekkür ederim :)

can buradan da sana çok teşekkür ederim tüm gece bana yardımcı olmaya çalıştın bu sorunla sana da teşekkürler :)

sürücü ayarları ile ek bilginiz varsa ayrdımcı olabilir misiniz?
İşinize yaradığına sevindim, bilgi paylaştıkça çoğalır.
Sürücü ayarlarını çok fazla kurcalamamanızı tavsiye ederim, ama sorunuz varsa sorun cevaplayalım.

bugra1219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşinize yaradığına sevindim, bilgi paylaştıkça çoğalır.
Sürücü ayarlarını çok fazla kurcalamamanızı tavsiye ederim, ama sorunuz varsa sorun cevaplayalım.
Hızı 10mbps sabitledigimde sorun yokta 10mbps hız çok yetersiz.irq etkinlestirmeyi biostan nasıl yapabilirim

darkstar

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,483
Hızı 10mbps sabitledigimde sorun yokta 10mbps hız çok yetersiz.irq etkinlestirmeyi biostan nasıl yapabilirim
Biosta Seri Port ve Paralel porta ayrılan irq lar var onları kapatabilirsiniz 2 adet irq boşa çıkar bilgisayarınız da onları kullanır. Ancak Windows Biostan yönetimi devraldıktan sonra sistemi kendisi kontrol etmeye başlıyor. Biosta yapacağınız değişiklikler muhtemelen Windowsu yeniden kurmadan geçerli olmayacaktır.

Probleminizin kaynağı irq olmayabilir , zayıf kablo kalitesi, uzun kablo , driver problemi bunların hepsi bu hataya neden olabilir. Tabii onboard ethernetler de pekçok foksiyon yazılımla yönetiliyor, bu da bu soruna neden olabilir.

bugra1219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Biosta Seri Port ve Paralel porta ayrılan irq lar var onları kapatabilirsiniz 2 adet irq boşa çıkar bilgisayarınız da onları kullanır. Ancak Windows Biostan yönetimi devraldıktan sonra sistemi kendisi kontrol etmeye başlıyor. Biosta yapacağınız değişiklikler muhtemelen Windowsu yeniden kurmadan geçerli olmayacaktır.

Probleminizin kaynağı irq olmayabilir , zayıf kablo kalitesi, uzun kablo , driver problemi bunların hepsi bu hataya neden olabilir. Tabii onboard ethernetler de pekçok foksiyon yazılımla yönetiliyor, bu da bu soruna neden olabilir.
Teşekkür ederim sorunumu bilgisayarı çöpe atmakla hallettim artık bir sorunum yok ?