Yardım Valorant Fps Drop Sorunu?

Bu konuyu okuyanlar

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Selam dostlar, bir kaç hafta önce işlemcinin kendini 0.39 gibi hızlara sabitleyip oyunumu 5 FPS yaptığından vs. bahsetmiştim yeni soğutucu alarak bu sorunu çözdüm artık hiç denecek kadar az oluyor fakat, oyunum inanılmaz drop yiyor, ateş ediyorum drop, silah alıyorum drop, Quick CPU üzerinden bazı ayarlar yapıyorum düzeliyor sonra yine aynı şey oluyor ne yapabilirim, yardımlarınızı bekliyorum, virüs taraması yaptım her şey temiz, en düşük çözünürlük ve grafiklerde oynuyorum bir türlü çözemedim, ve saçma bir şekilde inanılmaz ram kullanıyor 6 GB ram yetersiz mi kalıyor artık bilmiyorum CSGO bile 1 GB max kullanıyor anlayamıyorum. (İlk başlarda bu tarz bir sorun yoktu!)
AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile Gfx 2.60 GHz
8,00 GB (kullanılabilir: 5,95 GB)
64 Bit

Şunuda belirtmeliyim sadece oyunlarda değil, youtubede masaüstünde bile drop yiyor bilgisayar arama yerini açmaya çalışıyorum çok geç açılıyor mesela çok ilginç gerçekten.

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
6 GB RAM yetersiz kalabilir, 2 GB RAM'i ekran kartına mı verdin?

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
hocam msıafter burnerla değerleri atabilirmisiniz

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
resim_2021-06-07_132422.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam msıafter burnerla değerleri atabilirmisiniz
Baktığım zaman max 80 derece oluyordu.

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
burda herşey normal gözüküyor oyun içi ısı işlemci ekran kartı kullanım değerlerini vs atarsanız daha yararlı olur hocam
Şuan da yok fakat daha dün kontrol etmiştim, oyun içerisinde max 80 85 dereceyi görüyordu ısı değerleri soğutucu almadan önce 90'ı geçiyordu.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
hocam termal macununuzuz kontrol edin fanınız olması gerektigi hızda çalışıyormu bir bakın birde işlemcinin pinlerinin değdigi yerde toz toprak vs ufak tefek şeyler olabilir birde kasanın içinde hava sirkülasyonu varmı ? aida 64 benzeri programlar indirip anakart sıcaklıgına söyleyin birde vrm

Son mesajlar