Valorant ekran kartı sürücüsü çöktü

Bu konuyu okuyanlar

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Valorant'da sürekli ekran kartı çöktü uyarısı alıyorum oyundan atıyor hiç oynama şansım olmadı bu hata yüzünden ne varsa denedim directx güncelledim driverlar güncel nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz
i3 2100 işlemci
8 GB ram
gtx550ti ekran kartı

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Valorant'da sürekli ekran kartı çöktü uyarısı alıyorum oyundan atıyor hiç oynama şansım olmadı bu hata yüzünden ne varsa denedim directx güncelledim driverlar güncel nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz
i3 2100 işlemci
8 GB ram
gtx550ti ekran kartı
Ekran kartına overclock işlemi mi yaptınız?

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
i3 2100 işlemci
8 GB ram
gtx550ti ekran kartı
bende aldım bu uyarı fakat 2 kere ard arda yaşıyorsun ekran kartı sürücünü sıfırla hiç olmazsa internetten araştır videosunu çekenler var yada windowsu baştan kur

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ekran kartına overclock işlemi mi yaptınız?
2. el almıştım onada hiç sormadım yapıp ettiğini nereden öğrenebilirim acaba yapılıp yapılmadığını bir de overclock'u , geri alabilir miyim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende aldım bu uyarı fakat 2 kere ard arda yaşıyorsun ekran kartı sürücünü sıfırla hiç olmazsa internetten araştır videosunu çekenler var yada windowsu baştan kur
Aygıt yöneticisinden kaldırıp çok kurdum zamanında , format da attım ama

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
2. el almıştım onada hiç sormadım yapıp ettiğini nereden öğrenebilirim acaba yapılıp yapılmadığını bir de overclock'u , geri alabilir miyim ?
Eğer overclock yapıldı ise geri almak mümkün ancak, siz yaptınız mı onu anlamadım. MSI Afterburner üzerinden Core Clock ve Memory Clock değerlerini paylaşabilirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Eski sürücüler de bu hataya sebep olabilir.

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Eğer overclock yapıldı ise geri almak mümkün ancak, siz yaptınız mı onu anlamadım. MSI Afterburner üzerinden Core Clock ve Memory Clock değerlerini paylaşabilirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz. Eski sürücüler de bu hataya sebep olabilir.
Buyrun.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    266.3 KB · Görüntüleme: 741

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Bastım , şuan indiriyorum yanlız basarken herhangi bir düşme olmadı değerlerde sanırım overclock atılmamış

Ortadaki geri döndür işaretine basın ve aşağıda verdiğim linkteki sürücüyü kurun.

Driver booster kullanmayın. Sebebi bu bile olabilir. Tek tek kendiniz kurun sürücüleri. Masaüstünüzde gördem tesadüfen.
Sadece nvida ses driverlarını kurdum oradan ama

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Yine de kurmayın. Bu verdiğim sürücü son sürüm ve Nvidia'dan. O program izininiz olmadan bile driver kurmuş olabilir.
Şuan ki sürümü de siteden indirdim 391.35 oda ama tekrar attığınızı indirip deniyeceğim.

Yine de kurmayın. Bu verdiğim sürücü son sürüm ve Nvidia'dan. O program izininiz olmadan bile driver kurmuş olabilir.
Kurdum olmadı GeForce Experience'ye giriyim bir kaç ayar yapayım diyorum onda da böyle bir hata alıyorum sürrekli şaka gibi bütün giriş seçecenkleri denedim tam giriyor erken önüme bı çıkıyor :(

Ekli dosyalar

• 1605342566673.png
    1605342566673.png
    151.4 KB · Görüntüleme: 560
Son düzenleme:

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Şuan ki sürümü de siteden indirdim 391.35 oda ama tekrar attığınızı indirip deniyeceğim.

Kurdum olmadı GeForce Experience'ye giriyim bir kaç ayar yapayım diyorum onda da böyle bir hata alıyorum sürrekli şaka gibi bütün giriş seçecenkleri denedim tam giriyor erken önüme bı çıkıyor :(
Oyuna girmeyi deneyin bir de. Experience çok önemli değil şu anda önemli olan oyunun açılması. Ona sonra da bakılır.

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Oyuna girmeyi deneyin bir de. Experience çok önemli değil şu anda önemli olan oyunun açılması. Ona sonra da bakılır.
Oyuna girmesine giriyor ama hep poligon yani eğitim aşamasında atıyor FPS değerlerimde yüksek bir sorun yok ama pat bir anda ekran kartı sürücüsü çöktü ibaresi

DDU ile kaldırıp ekran kartı driverını deniyeceğim ama ddu nasıl kullanılıyor bilmiyorum

Son düzenleme:

Rege

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar üstünden çok zaman geçmiş ama aynı sorunla ben de karşılaşıyorum sorunu çözebildiniz mi çözebildiyseniz nasıl çözdünüz?