Vali önce fırçaladı, sonra kovdu

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
valifirca.jpg

Çorum Valisi Mustafa Toprak, İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan Jeoloji Mühendisi Veysel Uykan'ı üzerindeki kot pantalonu ve top sakalı nedeniyle fırçaladı. Vali Toprak, kot pantalon ve top sakalın devlet memuruna yakışmadığını belirterek, Uykan'ı kürsüden indirdi.

Yusuf ÇINAR / ÇORUM (AHT)

Çorum Valisi Mustafa Toprak, 2009 yılı 2. Koordinasyon Kurulu toplantısında Maden Tetkik Arama Kurumu'nun çalışmalarını anlatan Jeoloji Mühendisi Veysel Uykan'ı kıyafeti ve sakalı yüzünden kürsüden indirdi.
Maden Tetkik Arama Kurumu'nun çalışmalarını anlatmak için kürsüye çıkan Jeoloji Mühendisi Veysel Uykan, Çorum'daki çalışmaları anlatmak için başladığı konuşması, Vali Toprak'ın fırçasıyla yarım kaldı. Vali Toprak, kürsüdeki Uykan'ın konuşmasını bölerek, "Bir saniye siz 657'ye tabii devlet memuru musunuz" diye bir soru yöneltti. Uykan da, " Evet sayın Valim. Ben devlet memuruyum açık arazilerde incelemelerde bulunuyorum" dedi.
Bunun üzerine öfkelenen Vali Toprak, "Kurul üyelerinin karşısında konuşmak üzere kürsüye çıkıyorsunuz. Bu şekilde kot pantalon ve top sakalla kurul üyelerinin karşısına çıkmanız sizce doğru mu. Bu yaptığınız tasvip edilemez. Sizi kınıyorum. Lütfen kürsüden inin" diyerek sesini yükseltti.

VALİ'NİN ÖFKESİ DİNMEDİ

Vali Toprak'ın bu öfkeli konuşması karşısında neye uğradığını şaşıran Uykan, sessiz sedasız kürsüyü terk etmek zounda kaldı. Uykan, kürsüyü terkettikten sonra da hızla kapıyı çarpıp salonu terketti. Uykan'ın kürsüden inmesinin ardından da öfkesi dinmeyen Vali Toprak, "Kot pantolonlu ve top sakallı bir şekilde bu heyetin karşısına çıkmayın kardeşim. Bu durum, Türk milleti adına ayıptır. Sizi gerçekten kınıyorum" dedi.

kaynak

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Uçan kafalık valiyi tebrik ediyorum!!!

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Çok ayıp kot pantolon giyilir mi, bide üstüne top sakalı var vay vay vay...:D

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Vali bunu kameralar önünde değil de daha sonra yapsa daha iyi olurdu..
Mühendisin yaptığı hata ancak Vali dew rtesmen şov yapmış...

Eşşeğe altın semer vursalar eşek yine eşektir...

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
bence Vali haklı . Kot pantolon ve Top sakalla Resmi bir Davete katılırsan ve bir Bilim dalını temsil ediyorsan .Ben Art niyet ararım arkadaşşş.
Eğer art niyet yoksa bile .! Samimiyetsizlik olarak algılarım . Vali olmasına da gerek yok öyle bir Toplantıya , Cafeye gider gibi gitmesi Etik değildir

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Bizim memleketin valisi ne de olsa. :D

muca_kaleyn

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Valinin Üslubu Çok yanlış tenha bir yerde güzellikle söyleyebilrdi sonuçta o adamında bir gururu var

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
sana ne be sayın valim. aş bunları. ne giyerse giysin. tamam yönetmeliğe aykırı bu gerçek. ama fırçaya da gerek yok kanaatimce.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bu durum hala üzerimizden atamadığımız ortaçağ zihniyetlerinden birisidir.Sayın vali alışmış herkes karşısında el pençe durmuş kişiler istiyor.Bunun saygısızlıkla ne alakası var şimdi.Hemen başka durumlarla da destekliyor.Vay efendim Türk milleti adına yapamazmışsın.Yani Vali olmuş ama adam olmamış.Bunlar bu ülkde olduğu sürece bir ''gelişmekte olan ülke'' vasfından kurtulamayacağız.Artık gerilemekta olan ülke terimini kullanmak daha iyidir.Allah akıl fikir versin.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Kısmen doğru sölemiş Ama o kadar insanın önünde kocaman adamıda Ezmek olmaz Ben Hiç bi zaman bu makam sahiplerini anlamıyorum Makamda mertebe geçici Ama o makama gelince bi tarafları kalkıyor galiba insanların Düzgünce uyara bilirdi...

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Vali Toprak'ın bu öfkeli konuşması karşısında neye uğradığını şaşıran Uykan, sessiz sedasız kürsüyü terk etmek zounda kaldı. Uykan, kürsüyü terkettikten sonra da hızla kapıyı çarpıp salonu terketti. Uykan'ın kürsüden inmesinin ardından da öfkesi dinmeyen Vali Toprak, "Kot pantolonlu ve top sakallı bir şekilde bu heyetin karşısına çıkmayın kardeşim. Bu durum, Türk milleti adına ayıptır. Sizi gerçekten kınıyorum" dedi.

kaynak
vay anasını.kot pantolonla kürsüye çıkmak Türk milleti adına ayıpmış.sanki millet olarak herşeyimiz tam da o kaldı.keşke meclisteki herkes o şekilde kürsüye çıksada adam gibi devlet yönetseler.koca mühedis bu yüzden kürsüden indiriliyor.Bir ara sayın Arınç futbol maçları gibi yerlerde İstiklal Marşının okunmasının gereksiz olduğunu söylemişti.Bir kişide çıkıp ayıptır dememişti.
Mühendis yahu.Valiliğine mi güveniyorsunda indiriyosun kürsüden?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yaw bizim millet ne zaman bırakacak kıl la tüyle pılıyla pırtıyla uğraşmayı...

O mühendis işini yapıyor mu?
İşinin hakkını veriyor mu?
Bu Ülkeye bildikleriyle hizmet ediyor mu?
Önemli olan bu...

Biz toplum olarak iyi alıştırıldık asker gibi yetişmeye yönetilmeye...
Her şey tek tip olacak...
Herkes aynı düşünecek... Herkes aynı giyinecek...
Herkes aynı şeyleri söyleyecek...

Bu adam Türk Toplumuna yakışmayan bir şekilde mi giyinmiş?
Türk toplumuna yakışmayan şey arıyorsanız devletin televizyonunu açın TRT de dünya kadar Türk Toplumuna yakışmayan şey görürsünüz...

Şimdi vereceğim mordillo nun karikatürüne iyi bakın...
Bizim vali yi ne güzel de anlatıyor değil mi?
Farklı olana tahammülsüzlük...

city06.jpg

15M41L

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir şeyler söylemek isterdim bu vali denen kişiye ama kanunlar el vermiyor.

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Meşhur maddedir 657, Her devlet memurunun garantisi ve belalısıdır bu tılsımlı rakam bileşenleri. Gelelim konuya, haberi okunyunca gözüme şunlar çarptı.
1 ) Bu bir Devlet memurları vakasıdır.
2 ) Üstün Astı fırçalamasıdır.
3 ) Üst HERZAMAN haklıdır ilkesince hareket etmiştir.
4 ) Ast bunu kendine yedirememiştir.
5 ) Üstün söyledikleri 657'ye göre doğrudur.
6 ) Üstün 657'yi kullanma uslubü ve mahali yanlıştır.
7 ) Ast MEDENİYET yuları ile işi kotaracağını zannetmiştir, lakin sakalın topu ve
pantolonun kotu fauldur.
8 ) Üst hiyerarşiyi izleseydi bu polemiğe girmezdi.
9 ) Astın amiri , memurunu zamanında uyarmamakla hatalıdır. Yada bu adama gıcıktı da
bile bile ateşe attı.
10) Bu işin ceremesini amir ve memur çekmelidir, Devlette böyle Mülk-i İdare amirlerini
iyi seçip öyle görev vermelidir.
11) Netice ; Doğru söz doğru zamanda ve doğru yerde söylenirse doğrudur.
saygılarımla

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bende bu milletin bir ferdi olarak valiyi kınıyorum. Çünkü konuşmacının oraya o şekilde çıkmasını herhangi bir saygısızlık olarak nitelendirmiyorum. Bu ülkeye ne geldi ise uslûp yüzünden geldi. Sayın Vali uyarısını daha sonra da tenha bir yerde yapabilirdi. Şekilci olmamak lazım.

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
yazıldığı kadar değil uyardı ''sen devlet memurusun ve burada böyle konuşmana izin veremem'' dedi kovma falan sayılmaz,ha derseniz kovmaktan beter etti onada katılmam ayrı hikaye

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
memurların kıyafet düzeni bellidir..
vali haklı
ama artiz :mrgreen:
orda şov yapcağına yanına çağırıp uyarsa , bu duruma düşmezdi..

fatihaksoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu durum hala üzerimizden atamadığımız ortaçağ zihniyetlerinden birisidir.Sayın vali alışmış herkes karşısında el pençe durmuş kişiler istiyor.Bunun saygısızlıkla ne alakası var şimdi.Hemen başka durumlarla da destekliyor.Vay efendim Türk milleti adına yapamazmışsın.Yani Vali olmuş ama adam olmamış.Bunlar bu ülkde olduğu sürece bir ''gelişmekte olan ülke'' vasfından kurtulamayacağız.Artık gerilemekta olan ülke terimini kullanmak daha iyidir.Allah akıl fikir versin.

Ne alakası var herşeyin usulü adabı var bir toplantıya vs. katılıyorsun düzgün giyin

ooppss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mühendis değil çoban da olsa böyle bişey yapılamaz..
adamın ne söylediğini dinliyormuydu acaba..zannetmiyorum..
dinleseydi söyledikleriyle ilgilenirdi..
seni tebrik ediyoruz göbeğini kaşıyan adam..

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bence mühendisin hatası şu : vali o kadar lafı onca insanın önünde saydıktan sonra mühendis ona şu cevabı vermeliydi : Sayın Valim gelin bir gün siz güneşin altında (çalışma koşulları nedir bilmiyorum ama arazi dediğine göre klimalı çadırda da değildir) altında çalışın o takım elbisenin içinde. bakın bakalım ne hale geliyor o takım elbise. insan bir süre rahat giyinmeye alıştıktan sonra takım elbise giymek de zor gelir. bence vali sadece şov yapmak için söylemiş bütün sözleri. yoksa ama cı uyarmak olsa idi arkadaşların söylediği gibi kenara çeker öyle söylerdi. ezmezdi adamı onca insanın önünde...

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
valinin yaptığı terbiyesizlik edepsizlik ahlaksızlık sanki karısını çocuğunu azarlıyor edepsiz adam ne olmuş kot pantolon giymişse ne olmuş top sakalı varsa ben mühendis arkadaşı tebrik ediyorum artık bitsin bu devletin tek tip insan modeli zihniyeti

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bence olay siyasi.Mühendis valiyle farklı düşündüğü için böyle bir aşağılamaya maruz kaldı.Bu kafalarla bu ülke bir adım ileri gitmez.Yok onun kravatı,yok bunun türbanı.Elin İngiliz'i,Fransız'ı,Yunan'ı bu ülkeye bir şey yapamadı,biz kendi kuyumuzu kazıyoruz.

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
bu memlekette her koltuğa oturan ona buna bağırıp çağırma hakkı görüyo üstünde...
ey efendi, senin üstünde biri, herkesin içinde sana bağırıp çağırsa sen ne yaparsın...
tek bişey yapmazsın, istifa etmezsin...

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
adı koskoca vali ama bunların alayının uğraştıkları işler hep böyle küçük işler...