V9.com Ana Sayfa Değiştirme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok sağol o kadar uğraşmıştım en sonunda programları kaldırcaktım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hocam gerçekten uzantıları görmüşsünüz helal olsun o kadar yazıp çizmişler de adam gibi anlatamışlar

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Kardeşim örneğin: v9.com google chromeye bulaşmışsa önce uzantılardan kaldır daha sonra masaüstünden google chromeye sağ tıkla orda yol bölmününde yazıcak v9.com diye onu silip google.com yap

esawq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben sırf bundan dolayı bilgisayarı formatlamak zorunda kalmıştım. Biraz geç farketmişim.

LoSt61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çözümü bu kadar basitken bizde registry den arıyoruz habire :) çok teşekkürler bilgi için

rambo07james

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğru söylüyo bende böyle yaptım ne biçim şeyler yapıyo adamlar bişi indiriyom sonra tarayıcının yol dizinde yazan şeyi değiştiriyor yuh yani reklam için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Burada ve diğer sitelerde yazılı ne varsa yaptım olmuyor... combofix dahil 7 tane virüs tarayıcı yaptım, regeditten aratıp çıkanları sildim, browser kısayollarının hepsini düzelttim ama tık yok, pc kapat aç yine aynı illet.. bu tr-v9 virüsü artık hangi dosya adı altında nereye kendini kurduysa bir türlü yok olmuyor..
benim bulabildiğim tek problem bu chrome/ayarlar/içerik ayarları/eklentiler sırasındaki istisnaları yönet kısmındaki hiçbir şekilde müdahale edemediğim //hokdglbhghcebcopdbanieangmcamaak/// isimli şey.. bu dediğim direk uzantılar içinde görünmüyor. yani uzantıların içinde hiçbirşey yok // sadece bu //chrome/ayarlar/içerik ayarları/eklentiler sırasındaki istisnaları yönet kısmında görünüyor

aynen böyle..
Ne yaptıysam olmuyor!! lütfen yardım!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bu ıllet vırus hangı tarayıcınıza bulasmıssa o tarayıcıyı kaldırıp yenıden kurun ve son 15 gun ıcerısınde pcnıze ındırdıgınız butun programları sılın (regedıtten o programların kalıntılarını da sılmeyı unutmayın) denetım masasından v9 ıle ılgılı herseyı kaldırın ondan sonra ıyı bı antıvırus programıyla (mıcrosoft securıty essentıals tercıhımdır) tarattırın eger kalkmazsa son care sıstemınızı 1 ay fılan gerı yukleyın. bı nebze yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadasım aslında 7 tane vırus programı bı nevı zarardır cunku sıstem vırusun hangısı tarafından engellenecegıne karar verınceye kadar vırus sısteme sızmıs oluyor :) sıstemını bayagı bı gerı yuklemeyı denesen ? tabı onemlı belgelerının bır kopyaları flash bellekte olsun.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
http://general-changelog-team.fr/fr/...e/2-adwcleaner
bu sitede sağda indirme linkine tıklayıp programı indiriyorsun.Yönetici olarak çalıştırıyorsun.
İlk başta ara kısmı var ona tıklayıp aratıyorsun bulursa not defteri açılıp içinde yazıyor not defterini kapatıp 2. seçenek sil'e tıklıyorsun bütün programların kapalı olması gerekiyor diye soruyor tamam diyorsun kendisi siliyor sonra yeniden başlatma için izin istiyor yeniden başlat diyorsun tamam diyorsun bilgisayar yeniden başlatıldığında bilgisayarın v9trden temizleniyor.

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki şöyle sorsam. bu ustte yazılanların hepsini yapıyorum. duzelıyor ama bilgisayarı baştan başltaınca tekrar geri geliyor. regedit temizledim. chrome da herhangi bir eklenti veya uzantı yok. başlangıçta çalışan butun programları kapattım. ben nasıl çözecem bunu ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben de bu tr-v9 dan kurtulamıyorum. programlarda ekle-kaldırda görülmüyor öyle bir program yok. Crome ve frefox tüm ayarları değiştridim eklentileri uzantıları sildim ama bu illet hala gitmedi. Bilgisayrı yeniden başlattığımda yine geliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bilmediğiniz şeyi indirmeyin program kurarken herşeye evet demeyin böyle illetlere bulaşmayın.

sawran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"kökten çözüm."

mozilla firefoxun kurulu olduğu yerde mozilla.cfg var
onu wordpad veya metin belgesi olarak açın
içersine bunları yapıştırın.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

//
lockPref("browser.startup.page", 1);
lockPref("browser.startup.homepage", "www.google.com.tr");
lockPref("pref.browser.homepage.disable_button.current_page", false);
lockPref("pref.browser.homepage.disable_button.restore_default", false);
lockPref("pref.browser.homepage.disable_button.bookmark_page", false);

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
masaüstüne farklı kaydedin. mozilla.cfg olacak şekilde..
daha sonra mozillfa firefoxun kurulu olduğu yerdeki doyayı silip yerine. masaüstüne kaydettiğiniz dosyayı atın. sorununuz çözülmüş olacaktır.
yada bıraktığım dosyayı indirip atın aynı yere varıyor. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yapıyorum oluyor bilgisayarı açıp kapatınca eskiye dönüyor yardım edin :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok net bilgi dir google update i plugins ten devre dışı bırakın bu pislik update dosyalaryla tekrarlıyor kendini

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sizin dediğiniz şeyleri yaptım ama olmadı hala bu çıkıo ama explorerde oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
olmuyor olmuyor pc açıp kapatılınca tekrar geliyorrrrrrrrrrr

emreli01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynen admin veya bilir kişi yardımcı olun v9 u sizin saydıgınız tüm işlemleri yapmama rağmen olmadı windows 8 kullanıyorum reg edit ten yaptım olmadı sağ klik yapıp hedefdosyasının sonuna google adresini girmeme ragmen yine olmadı oluyorda bilgisayarı kapatıp açınca yine v9 ana sayfa oluyor ve hiç bi yerden kaldıramadım

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
aynen admin veya bilir kişi yardımcı olun v9 u sizin saydıgınız tüm işlemleri yapmama rağmen olmadı windows 8 kullanıyorum reg edit ten yaptım olmadı sağ klik yapıp hedefdosyasının sonuna google adresini girmeme ragmen yine olmadı oluyorda bilgisayarı kapatıp açınca yine v9 ana sayfa oluyor ve hiç bi yerden kaldıramadım
malwarebytes programını denedin mi

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
AdwCleaner kullan kesim çözüm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gerçekten teşekkürler her yolu denemiştim ama bu aklıma gelmemişti