Virüsten Kurtulma ve Virüs Programını Etkinleştirme

Bu konuyu okuyanlar

Blackened IsTheEnd

Öğrenci
Katılım
9 Ocak 2018
Mesajlar
45
Reaksiyon puanı
1
Puanları
8
Yaş
33
Selamlar direkt konuya giriyorum. Dün gta vice city isimli oyun için türkçe yama indirmiştim ve bununla birlikte virüs de indi. Garbage cleaner isimli bi program indirdi, sildim ancak farklı şeyler de var. Onlardan birisi bu Shutdown isimli program, konunun en altına resmini ekleyeceğim. Onun dışında bi iki tane daha var sanırım, gpoe setup isimli daha önce görmediğim bir şey. Onun dışında turuncu yine bilinmedik bir setup dosyası var. Ctrl alt del yapım dosya konumuna baktığımda C:\Users\ASUS\AppData\Local\Temp çıkıyor. Bu işe yarar bi dosya mıdır acaba? Gereksizse silelim hepsini kurtulalım. Bu programımsı şeyler dışında, sürekli internet explorer ile sayfalar açılıyor. 5 dakika falan arayla açılıyor sürekli kendiliğinden. Google chrome başlangıç sayfası da safefinder isminde bir şey olmuş.

Virüs programını etkinleştirme kısmına gelecek olursak; elimde McAfee programının keyi var. Laptop satın aldığımda hediye olarak vermişlerdi. Onu etkinleştirmek istiyorum çünkü bilgisayarımda aktif bir virüs programı yok. Ancak bunu yapamıyorum zira internet sitesine girdiğimde hiçbir şey açılmıyor. Hasbelkader ana sayfaya girebildiğimde de key'i kullanmak için üyelik kısmına giremiyorum. Açılmıyor sayfalar. Bilgisayarın kendisinde zaten McAfee programı var, buna girip ürün anahtarımı etkinleştire tıklıyorum ancak sonuç aynı. Boş, beyaz bir sayfa ve hiçbir şey açılmıyor. Onun dışında bütün internet siteleri hızlı bir şekilde açılıyor.

Ne yapacağımı bilemedim açıkçası daha önce bu tarz virüs işleriyle hiç uğraşmamıştım. McAfee yüklense bekli halleder ama key olmasına rağmen program veya site açılmadığı için aktifleştiremiyorum. Olmadı farklı bir virüs programı deneyeyim?

Edit: Bir arkadaşım Kaspersky deneme sürümünü indir ve kullan dedi. Önerir misiniz? Kurulumu yaparken McAfee'i uyumsuz yazılım olarak değerlendirip silmek istiyor.


Mesaj otomatik birleştirildi:

Düzenleme süresi geçtiği için ekstra mesaj atayım dedim, kaspersky virüs programını indirdim ve sağ olsun düzeltti.
 
Son düzenleme:

Son mesajlar

Üst