Uzun vadede kullanım

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

Kasım'ın başı gibi kasmaları kabusa donmuş 3 senedir kullandığım HTC Wildfire telefonunu çöpe atıp Note 3 almayı dusunuyorum. En az 4-5 yıl götürmesi lazım. Android cihazlar uzun vade kullanımda çok fazla kasıyor acaba 2-3 sene sonra kasmaya başlamaması için ilk aldığım günden itibaren ne yapmalı ne yapmamalı ?

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nexus almalı,yakında nexus 5 çıkacak nexus bir cihaz alırsan güncelleme desteğin uzunca bir süre kesilmez ki bu da bir süre sonra telefonunda kasma gibi bir problem çıkmamasını sağlar.o yüzden tercihini gözden geçirirken nexus 5 i dikkate almanı öneririm

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nexus almalı,yakında nexus 5 çıkacak nexus bir cihaz alırsan güncelleme desteğin uzunca bir süre kesilmez ki bu da bir süre sonra telefonunda kasma gibi bir problem çıkmamasını sağlar.o yüzden tercihini gözden geçirirken nexus 5 i dikkate almanı öneririm

Oneriniz icin tesekkurler ama nexus bekleyecek vaktim maalesef yok gibi.

Düzenleme: Telefonu not alma, resim çizme gibi amaçlar için kullanacağım için maalesef başka bir alternatifim yok :)

Asosyal Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Düzenleme: Telefonu not alma, resim çizme gibi amaçlar için kullanacağım için maalesef başka bir alternatifim yok :)
Nexus 5 bu aralar tanıtılacak diye biliyorum.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Uzun kullanım uzun süre güncelleme desteği. Bunları istiyorsan Nexus tan başkasına bakmayacaksın. Nexus 5 çıkacak yakında. Hiç düşünme. Çıktığı gibi al.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Çok yakında tanıtılacak zaten çok beklemezsiniz. Uzun süre kullanım da dediğiniz için kimse size nexustan fazla kullanım ömrü olan bir telefon var diyemez, öneremez.

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nexus 5 yakında tanıtılır ama sanmıyorum ki Türkiyeye çıktığı gibi gelsin. Ve ayrıca yukarıdada belirttiğim gibi resim çizme işlevi çok önemli benim için.Kalem desteği yüzünden Note 3'de karar vermiştim zaten.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Nexus 5 yakında tanıtılır ama sanmıyorum ki Türkiyeye çıktığı gibi gelsin. Ve ayrıca yukarıdada belirttiğim gibi resim çizme işlevi çok önemli benim için.Kalem desteği yüzünden Note 3'de karar vermiştim zaten.
İyi o zaman hayırlı olsun.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Androidlerdeki temel dir bu galaxy note 4 de alsan s5 de alsan Androidin yapısı gereği bilgisayar mantıgıyla çalışır , bu yuzden aldıktan 6 ay sonra kasacaktır. Format atarsın çözulur.

En sağlam işletim sistemleri wp ve ıostur . . .

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bir telefon dan en iyi verimi iki yıl kullanırsiniz gerisi telefon performansi düşüyor

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir telefon dan en iyi verimi iki yıl kullanırsiniz gerisi telefon performansi düşüyor

Açıkçası 2 yılda bir telefon değiştirmeye karşıyım. O kadar para sayıyoruz 4-5 yıl kafam rahat etsin haksız mıyım :)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Xperia Z Ultra veya Lumia 1520 ( 1-2 haftaya çıkacak ) da alabilirsin. Bu arada Z Ultrada her türlü kalem ile yazabiliyormuşsun çizilme ihtimali yokmuş tek kaleme bağlı kalmak istemezsen Z Ultra senin için iyi bir alternatif olabilir . Ekranıda çok başarılı Triliminos + X-reality

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia Z Ultra veya Lumia 1520 ( 1-2 haftaya çıkacak ) da alabilirsin. Bu arada Z Ultrada her türlü kalem ile yazabiliyormuşsun çizilme ihtimali yokmuş tek kaleme bağlı kalmak istemezsen Z Ultra senin için iyi bir alternatif olabilir . Ekranıda çok başarılı Triliminos + X-reality

6.4 inç beni aşar :)

@Üst:

Maalesef olmuyor. Yeni ürünleri satmak için mutlaka belli bi süre sonra bozuluyor bu meretler.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
6.4 inç beni aşar :)

@Üst:

Maalesef olmuyor. Yeni ürünleri satmak için mutlaka belli bi süre sonra bozuluyor bu meretler.
Hayırlısı ayarlayabilirseniz o zaman snapdragon 800 lüsünü getirmekte fayda var hemde XDA Developers +sı var hemde 4k çekim özelliği gerçi şuan bir önemi yok ama ileride bu teknolojiye ayak uydurunca işe yarayacağından eminim

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayırlısı ayarlayabilirseniz o zaman snapdragon 800 lüsünü getirmekte fayda var hemde XDA Developers +sı var hemde 4k çekim özelliği gerçi şuan bir önemi yok ama ileride bu teknolojiye ayak uydurunca işe yarayacağından eminim

Çok zor gibi o iş :) Pek bilgili değilim kazık yeme ihtimalim çok yüksek o yüzden. Exynos şimdilik yeter bana, rom root gibi şeyleri pek sevmediğimden s800 olması pek değiştirmiyor işimi :)

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar,

Kasım'ın başı gibi kasmaları kabusa donmuş 3 senedir kullandığım HTC Wildfire telefonunu çöpe atıp Note 3 almayı dusunuyorum. En az 4-5 yıl götürmesi lazım. Android cihazlar uzun vade kullanımda çok fazla kasıyor acaba 2-3 sene sonra kasmaya başlamaması için ilk aldığım günden itibaren ne yapmalı ne yapmamalı ?

nexus 5 al seni 4-5 yıl rahat görürür nexus 4 de olabilir ama 5 i bekle derim ama note 3 de 3-4 sene götürür gibi geliyor çünkü 3 gb ram var.

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hacı bunu telefon tavsiyeleri kategorisine taşımışlar ama ben telefon tavsiyesi istemedim ki. Android e nasıl şefkatli davranabilirim dedim.

Son mesajlar