Soru Uzun Süre Kullanılmayan Laptop’un Ekranı Gelmemesi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

babaninoglukemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar 6 aydır askerde olduğum için oyun bilgisayarım çalışmıyordu. Bugün geldiğimde çalıştırmayı denedim. Bilgisayar çalışıyor fakat ekranı gelmiyor. Youtube’da birkaç video izleyip çözmeye çalıştım ama olmadı. Neden kaynaklanıyor bilen var mı acaba?

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Bilgisayarı HDMI ile başka bir monitöre veya TV'ye bağlamayı deneyin, sorun ekranda mı anlamış olursunuz.

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Ekran yine de bozuk olmayabilir çünkü kaynak seçmek gerekiyor, bilgisayar durduk yere normalde böyle bir şey yapmaz, siz askerdeyken üzerine bilgisayarın zarar görmüş olma olasılığı var mı? Veya herhangi bir düşme sonucunda ekranı anakarta bağlayan flexi kablo da çıkmış olabilir. Şu anda hiçbir türlü ekrana erişiminiz olmadığı için bir bilgisayarcıya götürmenizi tavsiye ederim.

babaninoglukemal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran yine de bozuk olmayabilir çünkü kaynak seçmek gerekiyor, bilgisayar durduk yere normalde böyle bir şey yapmaz, siz askerdeyken üzerine bilgisayarın zarar görmüş olma olasılığı var mı? Veya herhangi bir düşme sonucunda ekranı anakarta bağlayan flexi kablo da çıkmış olabilir. Şu anda hiçbir türlü ekrana erişiminiz olmadığı için bir bilgisayarcıya götürmenizi tavsiye ederim.
Ekranda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar son derece sorunsuz ve şimdiye kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Ama oksitlenme falan olmuş olabilir kullanılmadığı için diye düşünüyorum. Teşekkür ederim cevabınız için.