Uzun sure götürecek telefon önerisi

Kapqan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokia 8vs sony xz premium kamera , batarya ve uzun sure akicilik kasma vb seyler olmicak

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Nokia 8vs sony xz premium kamera , batarya ve uzun sure akicilik kasma vb seyler olmicak
Xz premium
Kamerada eşit gibiler belki xz premium daha iyidir. Nokia 8 kullanan bazı kişiler kamera konusunda geri kaldığını söylüyor.
Ekran olarak zaten 4k hdr xz premium daha iyisi yok
Batarya olarak xz premium kendim kullanıyorum batarya performansından çık memnunum nokia 8 isd testlerdd köti sonuç veriyordu.
İşlemci olarak aynılar

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Xz premiumun ekranı cidden iyi. Netflixde baya anlaşılıyor.

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Sony xz premium kullanmış biri olarak şu olumsuzlukları söyleyebilirim.

Hoparlör sesi vasat sesi çok az veriyor. Akşam evde tatmin etsede dışarıda çoğu kez telefon çaldığı halde sesini duyamadım. Halbuki piyasadaki nerdeyse bütün amiral gemisi telefonlarını kullandım. İlk defa telefonum çalarken duymama sorunu yaşadım.

Telefonun diğer telefonlara göre sinyal çekim gücü bana az geldi. Aynı yerde s7 edge ile test ettim. Sony 1 diş çekerken s7 edge 3 diş çekti.

Ayrıca wifi'de kopmalar yaşıyordum. Gerçi bu durumu çözmüşler ben zamanında yaşıyordum. Biraz bakındım güncelleme ile wifi sorunu çözülmüş.

Kamerası otomatik çekimde istenilen performansı vermiyor. Fakat manuel ayarda daha güzel sonuçlar verebiliyor. S7 edge ile kamerayı test etmiştim. S7 edge benim yedek telefonum memnun kaldığım için saklıyorum. Fiyat olarak birbilerine yakın olduğu için kıyaslıyorum. Sony kamera olarak fiyatının hakkını veriyor fakat s7 edge ile kıyaslarsam geride kalıyor.

Nokia 8 kullanmadığım için bişi diyemem fakat şuan xiaomi mi mix2 kullanıyorum. Arada s7 edge takılıyorum. Sony sinyal gücü ve hoparlör ses seviyesi yuzunden elimden çıkarmıştım. Çalıştığım konum nedeniyle telefon görüşmesi benim için çok önemliydi.
Ama telefon performans olarak çok iyi bunu rahatlıkla söyliyebilirim. Ekranı çok başarili 4k video izlemekten çok keyif almıştım.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Xz premium.
Bu arada profil fotoğrafınız çok güzel :D :D

Kapqan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xz premiumun tek eksisi hoparlör sesi cok kisik ve badlar falan o kadar iyi degil onun cozumu var midir

deter1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Reis ben Iphone 7 kullanıyorum şöyle söyleyim telefon çok uzun süre kullanılabilecek bi telefon tabi her telefonun belli ömürleri var ama benim düşüncem android de kullandığım için uzun süreli olarak iphone ama şarj kısmında aynı şeyi söyleyemem çok çabuk dolup çok çabul bitiyor batarya 1 yılda bitti.