uzun saç

Bu konuyu okuyanlar

Emre Toruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Saçımı sürekli olarak sıkı bir şekilde bağlıyorum. Saç diplerimde kızarıklık ve kaşınma başladı, özellikle ense kısmında. Bu normal mi, ayrıca uzun saçın bakımı nasıl olmalıdır? ( genellikle ıslak bağlıyorum)

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Saçımı sürekli olarak sıkı bir şekilde bağlıyorum. Saç diplerimde kızarıklık ve kaşınma başladı, özellikle ense kısmında. Bu normal mi, ayrıca uzun saçın bakımı nasıl olmalıdır? ( genellikle ıslak bağlıyorum)
Islak bağlama saça fazlasıyla zarar verir sakın bir daha öyle yapma ,benim de saçlarım sırtıma geliyor ben genellikle topuz yapıyorum ama dağınık olanından sıkı bağlarsan saç diplerine zarar verir ayrıca saçların zayıf olur. Sen en iyisi mi bir dermatoloğa git en iyisini onlar bilir.?

Emre Toruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Islak bağlama saça fazlasıyla zarar verir sakın bir daha öyle yapma ,benim de saçlarım sırtıma geliyor ben genellikle topuz yapıyorum ama dağınık olanından sıkı bağlarsan saç diplerine zarar verir ayrıca saçların zayıf olur. Sen en iyisi mi bir dermatoloğa git en iyisini onlar bilir.?
Dağınık olandan sıkı yapmak nasıl oluyor anlamadım, teşekkürler bu arada

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Saçını kurutmadan sakın bağlama. Islaklık ve terleme ile mantar,egzema oluşabilir. Mesela benim saçlarımda önden itibaren boynumu kapatacak şekilde uzadı her yerden bende futbolcuların yaptığı gibi tac kullanıyorum şu an bağlamak yerine.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Dağınık olandan sıkı yapmak nasıl oluyor anlamadım, teşekkürler bu arada
sıkı yapmıyorum dağınık topuz yapıyorum bu şekilde
images (3).jpeg
bu da pek sıkı değil zaten

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Mümkün olduğu sürece evdeyken ve yatarken saçlarını toplama.
Saçım kısaykende başıma gelen en büyük sorun aynı şampuanı kullanmaktan oluşan kepekler.
2 3 aydan fazla bir şampuanı kullanamıyorum. Çevremde benzer bir problem yaşayan yok. Kişiye özel garipliklerin olabildiği kanaatindeyim ?

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Mümkün olduğu sürece evdeyken ve yatarken saçlarını toplama.
Saçım kısaykende başıma gelen en büyük sorun aynı şampuanı kullanmaktan oluşan kepekler.
2 3 aydan fazla bir şampuanı kullanamıyorum. Çevremde benzer bir problem yaşayan yok. Kişiye özel garipliklerin olabildiği kanaatindeyim ?
Ben de tam seni etketliyodum nerde kaldın yae

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bu arada kaşıntı ve kızarıklığın sebebi saç uçlarının enseye değmesi. Toplandığı veya arkaya atıldığında enseye değen uçlar kaşındırır. Cildine bağlı olarakta kızarıklık olabilir. Eğer normal bir kızarıklık ve kaşıntı değilse doktora görünmende fayda var.

Genç kız kâbusu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bildim değil mi!
Kabus mu rüya mı acabaa ? Benide karıştırdın bak şimdi ?

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Bu arada kaşıntı ve kızarıklığın sebebi saç uçlarının enseye değmesi. Toplandığı veya arkaya atıldığında enseye değen uçlar kaşındırır. Cildine bağlı olarakta kızarıklık olabilir. Eğer normal bir kızarıklık ve kaşıntı değilse doktora görünmende fayda var.

Kabus mu rüya mı acabaa ? Benide karıştırdın bak şimdi ?
Kâbustur kesin rüyalar gerçek değildir
Tatlılara savaş açtım
Ateşşşş
??⛔
Ta ta ta
Öldün çığk oyundan

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Kastetmek istediğin olmak için nelerimi vermezdim bi bilsen ? ? ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyi durulanmama, hijyen eksikliği/fazlalığı veya benimki gibi sürekli aynı şampuanı kullanmaktan olabilir.
Yemin ederim var ýa aklımdan öyle bir şey geçtiyse ne olayım

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560

Emre Toruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bende clear kullanıyorum sürekli, diğerleri kepek yapıyor. Hoş bu aralar da kepek var yine, sanırım mevsim geçişleri ve yanlış bakım