Uzun metrobüs kuyruğuna son!

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
140820121556419299404_2.jpg

Yeni uygulama herkese 'oh' dedirtecek...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da toplu taşımayı tercih edenleri rahatlatacak yeni projeyi anlattı

İstanbul'da metrobüsün büyük bir ihtiyaç olduğunu belirten Kadir Topbaş, metrobüs sayısını artırmayacaklarını çünkü artan sayının istasyonlarda daha büyük sıkıntı yaratacağını söyledi.

Metrobüste yaşanan yoğunluk ve sorunların çözümü için yeni bir elektronik kontrol sistemi oluşturduklarını, sıkışıklığı fark edip, trafiği yönlendirecek akıllı bir sistemi devreye sokmak üzere olduklarını kaydeden Başkan Topbaş, şunları ifade etti:

'Otobüsler arasında radyo ringi kurmak suretiyle aradaki haberleşmeyi sağlayacağız. Sadece metrobüs hattını da kontrol eden bir komuta kontrol merkezi planlıyoruz. Bu sistemle ekranlarda, kalabalıkları görerek, çok kalabalık olan yerlere boş otobüs göndermek suretiyle tarihi bir çalışmaya giriyoruz. Metrobüsle ilgili başka sistem çalışmalarımız da var. Beylikdüzü metrobüs hattında da şu an test sürüşüyle yolcu taşıyoruz. Henüz bitmedi, yürüyen merdivenleri ve asansör, montajları devam ediyor. Dikkat ediyorsanız, o bölge daha müsait olduğundan daha rahat istasyonlar yapabildik. Avcılar da iyi bir istasyon haline döndü, önceki o kargaşa bitti. Otobüsler için ise şikayetler geliyor. Dünya literatüründe de normalde otobüslerle yolcu taşıma kapasitesi saatte 12 bin ya da 15 bindir. Biz 33 bin kişiye çıkmışız. Yani bu otobüslerle olacak iş değil. Bu kadar yolcuya hafif metro ve raylı sistem olması gerekiyor. Çünkü 35 bin, 50 bin yolcu hafif metro demektir.'

Kaynak

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
kadir topbaşın bazı projelerini beğenmesemde bu metrobüs olayı çok çok iyi oldu birde trafikte şikayet edenler varya onlara çok sinir oluyorum trafik kitlensin hemen yayagara yok başkan istifa yok başkan bilmem ne rezillik derler halbuki belediye bizler için çalışıyor niye insanlarımız aldırış göstermezler geçenlerde haberde izlemiştim ağzında cakcuk bi sakız kadın sürücünün trafiüin yoğunluğundan şikayet ediyordu muhabire muhabir toplu taşıma aracını hiç denedinizmi diye sorarken kadının dediği cevap metrobüsler hiç rahat değil diyodu neyse traikte bazen görüyorum araçların içinde çoğunlukla 1 kişiler var kullansanıza toplu taşımayı ama yok kendi özel araçları varken metrobüs kullan demek onlara hakaert gibi bir şey olur yaa o zaman niye şikayet ediyosun trafikten avrupada işadamları patronlar traiğin yoğun olduğu zamanlarda toplu taşıma araçlarını kullanıyolar ya bizim türk insanımız içinde bir kişi yaa işte bu trafik niye böyle aslında sen o soruyu kendine sor sen niye böylesin diye düşündünmü hiç yok abi yok biz akıllanmayız

muho94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tebrikler çok güzel bi paylaşım gerçekten

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
kadir topbaşın bazı projelerini beğenmesemde bu metrobüs olayı çok çok iyi oldu birde trafikte şikayet edenler varya onlara çok sinir oluyorum trafik kitlensin hemen yayagara yok başkan istifa yok başkan bilmem ne rezillik derler halbuki belediye bizler için çalışıyor niye insanlarımız aldırış göstermezler geçenlerde haberde izlemiştim ağzında cakcuk bi sakız kadın sürücünün trafiüin yoğunluğundan şikayet ediyordu muhabire muhabir toplu taşıma aracını hiç denedinizmi diye sorarken kadının dediği cevap metrobüsler hiç rahat değil diyodu neyse traikte bazen görüyorum araçların içinde çoğunlukla 1 kişiler var kullansanıza toplu taşımayı ama yok kendi özel araçları varken metrobüs kullan demek onlara hakaert gibi bir şey olur yaa o zaman niye şikayet ediyosun trafikten avrupada işadamları patronlar traiğin yoğun olduğu zamanlarda toplu taşıma araçlarını kullanıyolar ya bizim türk insanımız içinde bir kişi yaa işte bu trafik niye böyle aslında sen o soruyu kendine sor sen niye böylesin diye düşündünmü hiç yok abi yok biz akıllanmayız
Eline sağlık.