Uzun Kullanım Testi: Xperia Z2

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Uzun Kullanım Testi: Xperia Z2

UKT "Uzun Kullanım Testi" adlı yeni video serimizle beraber, akıllı telefonların belli bir süre kullanıldıktan sonraki durumlarını mercek altına alıyoruz. Bu seferki konuğumuz Xperia Z2.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Pil performansına laf ettiniz ya.. Bende daha başka bişe demiyorum! İşi bilen adamlarsınız sözde...

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Z2 deki pil yetmiyorsa yapacak bir şey yok yani :D

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Telefonla uğraştığım günlerde akşama %30larda kalıyor. Sadece telefon olarak kullanırsam gece yattığımda daha hala %70lerde oluyor şarzı.

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Stamina mod kullanılmadan bahsedilen değerler normal. Yoğun kullanımda Android ekosisteminde hangi telefon 2 gün götürüyor ki?

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
10 üzerinden şu kadar puan aldı şeklinde yapsaydınız keşke.
Pili en iyi telefonlardan biri olan telefon pilden geçemedi.

Ayrıca HTC One veya One M8'de UKT'sini yapsanız.

AsDErA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya bu inceleme olayi falan bana okadar ters geliyor ki ornegin abimizin yapmis oldugu uzun kullanim seysi.
Adam diyorki ben bluetooth kapatmam maillerime bakarim durmadan twitter di facebook du gorusmelerim mesajlarim zartti zurttu. Karsilastirma yapacak olsan en iyi hangi telefonu kullaniyordu da sana gun icerisinde yetiyordu daha dogrusu gun icerisinde yetmiyor ama en uzun sarja dayanan telefon hangisiydi? bataryasi su telefona gore kotu notu verdiniz?
performansi sahsen test etmeyecektin neden uzun kullanim testine tabi tuttunuz cihazi? yada size al hafiz ofise gelmis hevesini cikartana kadar kullan diyemi size temin edildi?
Bu cihazin degil tum SONY cihazlarinin pahaliligi malum herkes biliyor onun icin soyleyecek birseyim yok.
Ekran kalitesi goruntu kalitesi ses kalitesi kulaklik kalitesi hakkinda hicbir muhabbet yok.
Malzeme kalitesi arkasi cam ama cizilmedi full body cnc den cikma diyerek savusturma olmaz. Simdi cihaz bir yerden darbe alsa ezilse buzulse komple kasa degismeli mi degisecek mecbur bunada deginmeliydiniz.
4k olayini diger firmalar baslatti ama hicbir zaman onlari kotulemediniz. Yani butun 4k cekenler isiniyor ve hafizayi dolduruyorken ahh SONY senin 4k cekiminde 1 dakika cekim yaptim telefon fulluyor demek nedir ki? Ove ove bitiremediginiz SAMSUNG 32GB lami geliyor? (32 GB olani var onuda biliyoruz ama genelleme yapalim bakalim ) LG G2 / G3 de de durum ayniyken SONY e olmamis demek olmuyor. Bu adamlar da telefon uretiyor millet oo diger telefon 4k cekiyor SONY cekmiyor almayalim demezmi? Adamalar nabza gore serbet vermesinmi.
Olmuyor derken genelleme yapmadiginiz icin olmuyor. Tarafsiz oldugunuzu gosteremiyorsunuz.
Ha SONY babamin malimi? yok
Hissem varmi? yok
Dukanimda SONY mi satiyorum valla yok.
Bunlari sizleri kotulemek amaciyla yazmadim. Teknolojiden bende herkes kadar anlarim uzmanlik alanim da yoktur ama sahsi gorusleriniz ve eksik bilgilendirme ile firmalari ve fanboylari uzmus oluyorsunuz.
NOT: SONY kullaniyormuyum? kullaniyordum ( allah bin belasini versin ). Lumia 925 kullaniyorum.

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Bu telefonu kullanan kişinin insiyatifi. Ona göre bu telefonun bataryasının hakkı bu. Ayrıca videoda da diyor Stamina modu kullanılmadı diye. Bu kullanıcı deneyimi. Burada bataryası için 10 üzerinden kaç aldıysa, dünyada da kabul görecek bir kriter olarak verilmiyor.

Bana da Note 3 - 4'ün şarjı yetmiyor. Ama ben de anormal kullanıyorum. Bunu incelemelere yansıtmıyorum. Burada biraz aktarım yanlışı var. Adam bu kullanımıyla, bu kadar gidiyor diyor. Onun deneyimi bu.

Şarjı bitiyorsa memnun olsun Sony kullananlar diye hayır mis gibi tam gün gidiyor mu desin?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ya bu inceleme olayi falan bana okadar ters geliyor ki ornegin abimizin yapmis oldugu uzun kullanim seysi.
Adam diyorki ben bluetooth kapatmam maillerime bakarim durmadan twitter di facebook du gorusmelerim mesajlarim zartti zurttu. Karsilastirma yapacak olsan en iyi hangi telefonu kullaniyordu da sana gun icerisinde yetiyordu daha dogrusu gun icerisinde yetmiyor ama en uzun sarja dayanan telefon hangisiydi? bataryasi su telefona gore kotu notu verdiniz?
performansi sahsen test etmeyecektin neden uzun kullanim testine tabi tuttunuz cihazi? yada size al hafiz ofise gelmis hevesini cikartana kadar kullan diyemi size temin edildi?
Bu cihazin degil tum SONY cihazlarinin pahaliligi malum herkes biliyor onun icin soyleyecek birseyim yok.
Ekran kalitesi goruntu kalitesi ses kalitesi kulaklik kalitesi hakkinda hicbir muhabbet yok.
Malzeme kalitesi arkasi cam ama cizilmedi full body cnc den cikma diyerek savusturma olmaz. Simdi cihaz bir yerden darbe alsa ezilse buzulse komple kasa degismeli mi degisecek mecbur bunada deginmeliydiniz.
4k olayini diger firmalar baslatti ama hicbir zaman onlari kotulemediniz. Yani butun 4k cekenler isiniyor ve hafizayi dolduruyorken ahh SONY senin 4k cekiminde 1 dakika cekim yaptim telefon fulluyor demek nedir ki? Ove ove bitiremediginiz SAMSUNG 32GB lami geliyor? (32 GB olani var onuda biliyoruz ama genelleme yapalim bakalim ) LG G2 / G3 de de durum ayniyken SONY e olmamis demek olmuyor. Bu adamlar da telefon uretiyor millet oo diger telefon 4k cekiyor SONY cekmiyor almayalim demezmi? Adamalar nabza gore serbet vermesinmi.
Olmuyor derken genelleme yapmadiginiz icin olmuyor. Tarafsiz oldugunuzu gosteremiyorsunuz.
Ha SONY babamin malimi? yok
Hissem varmi? yok
Dukanimda SONY mi satiyorum valla yok.
Bunlari sizleri kotulemek amaciyla yazmadim. Teknolojiden bende herkes kadar anlarim uzmanlik alanim da yoktur ama sahsi gorusleriniz ve eksik bilgilendirme ile firmalari ve fanboylari uzmus oluyorsunuz.
NOT: SONY kullaniyormuyum? kullaniyordum ( allah bin belasini versin ). Lumia 925 kullaniyorum.

Bir telefona, 4K çekim modu konuyorsa, onu belli bir süre kayıt edebilecek kapasiteye ve ısınmadan videoyu tamamlayabilme gibi en temel özelliklerin konulması gerekiyor.

Ben mesela 16 GB hafızaya sahip tüm amiral gemisi diye satılan telefonlara karşıyım. Galaxy S5, One M8 vs vs. 2500 2300 lira ver, 16 GB hafızan var. Onun da 11 GB'ını kullan. Bu mantıklı mı?

Ayrıca sd kartlara uygulama taşıma sorunları?

Bu arada Samsung'un 4K çekim yapan S5 modelinde 16 GB hafıza var. Note 3 ve 4 32 GB. S5 ile iligli düşüncelerim zaten biliniyor.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Abi tamam o adamın kullanışı böyle olabilir de ben Z1'den beri kullanıyorum Xperia serisini. Z2'yi de kullandım şuan Z3'teyim. Bende de gün boyu bluetooth açık, benim de mail hesaplarım var, sürekli whatsapp açık, gün boyu bildirim geliyor vs. Ama ben daha şu zamana kadar eve gitmeden şarjımın bittiğini hatırlamıyorum. Kullanan arkadaş eğer ki 6 saat boyunca ekran açık geziyorsa tabii ki biter. Ama normal bir insanın kullanımına göre 1 günü çok rahatlıkla çıkaran bir telefon. Eve geldiğimde şarj bitsin diye oyun oynadığımı bilirim yani. Videoda sen bile rahatsız oldun yani pil performansına kötü derken. Kameraya yansıdı yüz ifaden :D

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AHahahah diğer sitelerden "SDN z2 için pili az gidiyor dedi" diye duydum da geldim. İlk başta şaka sanmıştım. Ciddiymiş. İlahi SDN, Zaytung gibisiniz yaa. :D :D :D :D :D