Üzülmez'den açıklama geldi !..

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
Beşiktaş'ın sözleşmesini fesh ettiği İbrahim Üzülmez, olayla ilgili açıklama yaptı.

fft1mm1357977.jpg

Yaptığının doğru olmadığını kaydeden Üzülmez, Bunca yıl onca hocayla çalıştım, neden bir kişiyle sorun yaşadım. İbrahim Toraman bana küfür etti ben d eona yumruk attım ancak yaptığım doğru değildi." dedi.

Beşiktaş taraftarına da seslenen Üzülmez "Her Beşiktaşlı'nın kalbinde kaptan İbrahim Üzülmez olarak kalacağıma inanıyorum." dedi.

Ayrıntılar az sonra...

kaynak

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
dünden beri hayretle izliyorum ,yaptığı şeyin doğru olmadığını kendisi de söylemiş evet hakikaten bu tecrübedeki bir ismin ,yıllarca hizmet etmiş bir futbolcunun gidişi böyle olmamalıydı ,BJK yönetimi yine sınıfta kaldı bence

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
Bi jübile yaparlar gibi geliyor bana.. Gerekeni yapmışlar aslında... Bu İbrahim Üzülmez'i silip atmaları anlamına gelmiyor bence.

ddddddddddd

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bence de silip atmışlar anlamına gelmiyor.Tecrübeli bir isme yakışmayacak hareket yapmış.Jubilesi gelir.Taraftarın kalbinden İbrahim Üzülmez olarak bir şey kaybetmez.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Guti İle Quresma kavga etse Quresma Yumruk Atsa Gutiye Sözleşmesi Fes edilirmiydi?

Eğer Yukarıdaki Soruya Evet cevabı verebiliyorsanız İbrahim Üzülmezin Kovulmasında Bi problem yok.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Guti İle Quresma kavga etse Quresma Yumruk Atsa Gutiye Sözleşmesi Fes edilirmiydi?

Eğer Yukarıdaki Soruya Evet cevabı verebiliyorsanız İbrahim Üzülmezin Kovulmasında Bi problem yok.

Bırakın allah aşkına şunu, illaki birisi giderdi, fes edilmez kenara çekilirdi. Üzülmezin bonservisi para mı ediyor? Fes edilmesinde sorun yok...

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Bırakın allah aşkına şunu, illaki birisi giderdi, fes edilmez kenara çekilirdi. Üzülmezin bonservisi para mı ediyor? Fes edilmesinde sorun yok...

Adalet Her yerde Adalettir Keyloger Parası Mertebesi Önemli değil İbrahim Üzülmezin takım içinde konumuna baktığımız zaman Yıllarını vermiş olan birisidir. Ben Tarafsız olarak baktım konuya Sizin daha iyi sahip çıkmanız gerekiyor bence...

Hakan Şükür'e nasıl Ayıp yaptıysa Bizim Kulüp İbrahim Üzülmez'ede aynı şekilde yapıldı adam 2 ay sonra bırakıcakmış futbolu zaten Rica etmiş Ama Sözleşmesini Fes edilmesini engelleyemişler Neyse Futbol tartışmasına girmek istemiyorum ben sorumu sordum Cevabı siz verirsiniz :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
TazzzY haklısın çok çok hemde.
eskisi gibi değil artık yok yıllarca oynamış falan.hakana yapılan zaten çok ayıptı.
bu arada üzülmez kendi kendine mi kavga etti toraman'a ceza yok mu ?

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383

Evet suçlu olan giderdi. Bu olay yeni değil, 2 sene önce de birinci ve ikinci kaptan konumundaki bu ikili kavga etmiş, yönetim ve teknik heyet tarafından kadro dışı bırakılmış, kaptanlıkları ellerinden alınmıştı. Olaydan hemen sonra yaşanılanlara şahit olanlarla tek tek konuşulmuş, hepsi İbrahim Üzülmez'in haksız olduğunu söylemişler yönetime. Yönetim de çaresiz kalmış. Yine de içime sindiremiyorum ben... Hiç olmamalıydı bunlar...

Önemli not: Elbette bu yazdıklarım benim de sağdan soldan okuduklarımdır. Saat 15.00'da basın açıklaması yapacak kaptan. İbrahim Üzülmez yalan söyleyecek yapıda bir insan değildir. İnanıyorum ki her şeyi tüm çıplaklığıyla anlatacak, suçu varsa kabul edecektir.

prof.

Profesör
Reaksiyon puanı
7
"Neden sadece İ.Toraman!"

Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı yapacak olan İbrahim Üzülmez, bazı açıklamalarda bulundu.

ibrahim_uzulmez23525.jpg

Şu sıralarda Yıldırım Demirören ile Ümraniye'de buluşan İbrahim Üzülmez açıklamalarda bulundu.

Lig TV'nin haberine göre
; İbrahim Üzülmez'in ilk sözleri şöyle oldu:

"İbrahim Toraman'ın bana küfrettiğini herkes duydu. Neden sadece İbrahim Toraman? Herkes biraz da bunu düşünsün. Başkan Demirören'e 2 ay daha dayan, futbolu bırakayım dedim; ama başkanımız 'Bu işin altından kalkamam, dönüş yok!" diyerek sözlerini sürdürdü.

Üzülmez, "Benim arkamdan ağlayanlar olacak; ama futbolu bırakmayı düşünmüyorum" dedi.

Yıldırım Demirören, basın toplantısında İbrahim Üzülmez'in yanında olacak ve koluna kaptanlık pazubandı takarak vedalaşacak.

İbrahim Üzülmez'in Nevat Demir Tesisleri'nde düzenleyeceği basın toplantısı saat 15:00'te başlayacak.

Sporx

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
TazzzY haklısın çok çok hemde.
eskisi gibi değil artık yok yıllarca oynamış falan.hakana yapılan zaten çok ayıptı.
bu arada üzülmez kendi kendine mi kavga etti toraman'a ceza yok mu ?

Toraman Üzülmez'e karşılık vermemiş. Akıllıca davranmış. Belki küfür etti diye ceza verebilirler ama Sergen'in dediğine göre küfürü de duyan yokmuş.

EzberimSin

Profesör
Reaksiyon puanı
11
kim hata yaparsa affetmeyeceksin. daha öncede yaptılar böyle hata affedildi.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
"KALEMİMİZ KIRILMIŞ"

Beşiktaş'ın 11 yıl boyunca aralıksız formasını terleten emektar kaptanı İbrahim Üzülmez, Beşiktaş'a veda ediyor.

15:00 Başkan Yıldırım Demirören konuşmalara başladı.

İbrahim Üzülmez'in soyunma odasında yaptıkları kabul edilemez bir olaydır. Bu kararı yönetim kurulunca aldık. İbrahim Üzülmez'i A2 takımına gönderemezdik bize yakışmazdı. Eğer İbrahim Üzülmez'i göndermeseydik tüm dünyanın takip ettiği Beşiktaşımız imajına zarar veriridik. Ben bir oğlumu kaybettim, İbrahim Üzülmez'e de söyledim şartlar uygun olursa o da kabul ederse son G.Antepspor karşılaşmasında jübile yapabileceğimizi söyledim. Yönetim kurulları değişti bir çok teknik adam geldi gitti. Ama İbo hep buradaydı.

Başkan Demirören, sözü "oğluma bırakıyorum" diyerek kaptanlık pazubandını İbrahim Üzülmez'e uzattı ve Üzülmez açıklamalara başladı.

15:02 Takım ruhuna aykırı sportmenlik dışı bir söz yüzünden kendimi kaybettim. Ne olursa olsun 36 yaşındayım takımın kaptanıyım ve renjide edici hakarete dayanamazdım. Ve o nedenle tepki verdim.Sizler beni iyi tanıyorsunuz. Benim ağzımdan sizler hiç olumsuz bir söz duydunuz mu? Sizlere karşı olumsuz bir yaklaşım içinde olmadım hiç. Bir kişi hariç kimseyle kavga etmemiş bir oyuncu olarak hassasiyetimle yorumu sizlere bırakıyorum.

Bütün isteğim camiaya yakışır şekilde hareket etmekti. İçimde bulunduğum durum nedene, beni bu şekilde davranmaya iten arkadaşımı vicdanıyla baş başa bırakıyorum. Uzun yıllardır bu camianın içerisindeyim. Bir sürü hocayla çalıştım. Neden bu arkadaşımla böyle bir olayla gündeme geldim. Ben kendimi bu kadar kötü biri olarak görmüyorum. Bir insana kaptanlık verilirken sevgi ve saygı çerçevesinde verir. Geride çok güzel bir izlenim bıraktım. Bugün beni arayan personel arkadaşlarımın göz yaşlarını görünce şunu anladım, görevimi layıkıyla yerine getirmişim.

Kimse böyle bir olayla gündeme gelmez. Benim iki tane çocuğum var. Bazı olaylarda insanlar kendini kaybedebiliyor. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Ama maalesef karar verilmiş. Kalemim kırılmış. Benim üzerime düşen görev. 11 yıldır gururla hizmet ettiğim Beşiktaş'a aynı şekilde veda etmek. Beşiktaş'a asla zarar verecek bir hareket etmem.

Bu olay neden oldu, neden gelişti, keşke küçükler büyüklerine biraz saygılı olsa. Beni İbrahim Üzülmez yapan, Büyük Beşiktaş taraftarıdır. İsteyeceğim en son şey buydu. Bana şimdi yakışan en güzel şekilde geri çekilmektir.

Bundan sonra nasıl bir karar alırsam alayım, ama ne olursa olsun her zaman Beşiktaşlı İbrahim olarak Beşiktaş'ın çocuğu olarak bu sorumluluğumun gereğini yerine getireceğim. Camiaya gelirken iki hedefim vardı. Birincisi sevdiğim camianın değişmez isimleri arasına girmekti ki Allah'a şükür bunu başardım. Del Bosque'den Lucescu'ya hangi hoca olursa olsun ben bu sürekli oynadım. İkinci hedefim ise futbolu sevdiğim camiada noktalamaktı. Ama olmadı, olmadığı içinde çok üzgünüm.

Başkan Demirören soruları yanıtlıyor.

15:09 Kuralları demokratik olarak uygulamak zorundaydık. Bu sonucun kazananı yok maalesef hepimiz kaybettik.

Basın mensuplarından gelecek sorular bekleniyor.

Sabah Gazetesi yazarı Fatih Doğan "Kararın ağır olduğunu düşünüyorum. Başka yapılacak bir şey yok mu?"

Demirören'in yanıtı;

15:11 Beşiktaş'ta çok şey değişti. Maçın devre arasında yaşanan olaylar yanlıştır. 11 yıllık kaptanımız böyle bir olayı yapmamalıydı. Bizim vizyonumuz artık değişmiştir. Maalesef karar budur.

Biz bu kararı hemen vermedik. Herkesle konuştuk. Golden sonra ağır çekimde her futbolcunun ağzından kötü söz çıkıyor. Kendi arkadaşına olsun, hakeme olsun bu olabiliyor.

Bu hareketi İbrahim yapmasaydı başkası yapsaydı dönüş uçağına bile binemezdi. Çünkü bizim kurallarımız belli.

İbrahim Üzülmez'e soru;

"Futbolu bırakmayı düşünüyor musun?"

15:20 Onla ilgili karar vermedim. Bu olayın üzüntüsünü yaşıyorum. Henüz net bir kararım yok. Başkanım sağolsun teklifini yaptı. Şu anda futbol oynayabilecek durumdayım. Ama şimdilik zamana bıraktım.

Yıldırım Demirören;

15:21 İbrahim'e ne yapacaksın diyerek sorular sormamalısınız. Federasyon özel bir transfer izni verirse onu düşünür. Biz son G.Antepspor karşılaşmasında ona isterse jübile yapabiliriz. A2 takımının antrenmanları da ona açık. Biz İbrahim'e her türlü desteğe açığız. O'nun Beşiktaş'a verdiği yararı kimse inkar edemez. Maalesef yaptığı bir deliliğin cezasını çekiyor.

15:22 Sadece Schuster değil, teknik kadro ve futbolculardan gelen açıklamalara göre karar verdik. Toraman'ın maç içinde ettiği bir hakareti üzerine alınması yüzünden bu olay gerçekleşti. 36 yaşında bir aile babası, karadenizli olduğu için böyle fevri bir hareket yaptı. Ancak Toraman bizi yanıltıysa veya farklı bir olay ortaya çıkarsa zaman önemli değil onun da cezasını veririz.

15:23 Futbolcu hırsını, kendisine ve kulübümüze zarar vermeyecek şekilde yapmalı.

İbrahim Üzülmez;

15:25 Çıkan kavga Kaptanlık yüzünden çıkan bir kavga değildir. Bu yaşanan olayın sonucunu ben insanların vicdanına bırakıyorum.

Yıldırım Demirören;

15:26 Hedefimiz mevcut teknik kadromuzla önümüzdeki sezonun takımını kurmak. Devre arasında yapılan transferleri, takıma ve Türkiye'ye adaptasyonunun hızlanması için yaptık. Artık vizyonu değişmiş Beşiktaş'ın avrupada başarılı olmasını bekliyoruz.

Başarılı olmak için sistemin oturması gerekiyor. İlk yarı Sivok'u ikinci yarı Ersan'ı kaybettik. Sakatlıklardan çok canımız yandı. Hakem hatalarından da kötü oynayarak da puanlar kaybettik. Bunların hepsi futbolda var.

Başkan Demirören, İbrahim Üzülmez'e bundan sonraki yaşamında başarılar dileyerek basın toplantısını sona erdirdi.

- HABER1903 -

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Üzülmez: "Herkes hakkını helal etsin"

Olaylı ayrılıktan sonra Beşiktaş başkanı Yıldırım Demirören ve İbrahim Üzülmez bir basın toplantısı düzenledi.
fft1mm1358283.jpg

Başkan Yıldırım Demirören ve İbrahim Üzülmez bir basın toplantısı düzenledi.
Demirören: "37 yaşındaki kaptanımızı kadro dışı bırakıp, A2 takımına göndermezdim. Ben bir oğlumu kaybettim ama İbrahim'e jübile teklif ediyoruz."

Demirören: "Kadro dışı kararını hocamız verdi biz de uyguladık."

Üzülmez: "Başkan bu toplantıda yanımda olmak istedi ben de saygımdan kabul ettim."

Üzülmez: "Ankaragücü maçında uğradığım hakaret karşısında kendimi kaybettim. Ben bir kişi hariç kimseyle kavga etmemeiş bir oyuncu olarak hassasiyetimi kamuoyunun takdirine, beni bu şekilde davranmaya mecbur bırakan arkadaşımı da vicdanı ile başbaşa bırakıyorum.

Üzülmez: "Bugün benimle vedalaşan personel kardeşlerimi de gözyaşlarıyla görünce, görevimi layıkıyla yaptığımı düşündüm. Tabiiki güzel bir şekilde bırakmak isterdim ancak alehime yapılan bu davranış karşısında kendimi kaybettim. Karar artık verildi. Benim üzerime düşen görev, 11 yıl şerefle hizmet ettiğim Beşiktaş'a aynı şekilde veda etmektir. Ben Beşiktaş'a hiçbir zaman zarar verecek bir harekette bulunmadım. Beni ben yapan, bu camia ve taraftardır. Bundan sonraki kariyerimle ilgili ne karar alırsam alayım, bundan sonra her zaman Beşiktaş'ı kalbimde taşıyacağımı belirtmek isterim. Bu şekilde kulüpten ayrıldığım için çok üzgünüm. Ancak basın mensupları olarak siz de beni tanıyorsunuz ve bir yanlışım varsa sizlerden de özür diliyorum. Herkes hakkını helal etsin"

Demirören: " Lider olan kaptan herkese örnek olmak zorundadır. Bizim vizyonumuz dünya kulübü olmaktır. Dünyanın takip ettiği Beşiktaş'ta bu hareket kabul edilemez."

Bu kararın ağır olup olmadığı ile ilgili bir soruya ise

Demirören: "Beşiktaş'ta artık bazı şeyler değişti. Eskiden olan olaylar antrenman sahasındaki soyunma odasında olmuştur. Buradaki olay Ankaragücü maçında soyunma odasında olmuştur. Artık Beşiktaş'ta bazı şeyler değişti ve bazı kurallar artık uyglanmak zorundadır. "

Kaptanlıklarla ilgili bir soruya ise;

Demirören: Yeni bir kaptanlık yapısı oluşturacaklarını söylerken bu toplantının demokratik bir ortamda Türkiye'de ilk kez yapıldığını ve bu konuşmalardan sonra fazla yoruma gerek kalmadığını söyledi.

Demirören: "Altyapımız her zaman Üüzlmez'e açıktır. Her zaman bizde hoca olarak çalışabilir. Ancak Beşiktaş'ın kuralları ve örf ve adetlerine uymak zorundayız. Biri bir yerde Beşiktaş kaptanı bir futbolcuyu dövdü dese Türk futbolu kaybeder."

Üzülmez: " Dövme kelimesi yanlış, kimseyi dövmek kimsenin haddine değildir."

Demirören: "Tabiiki dövme değil, yumruk atmadır. Ben bunu genel söyledim. Saha içinde her futbolcu küfür edebilir. Ediyor da..."

Üzülmez
: " Ama kimse kimsenin yüzüne bakarak bunu yapamaz. Ben 37 yaşında iki çocuk babasıyım."

Demirören: " Bu oyuncu Üzülmez dışında bir oyuncu olsaydı, takımın dönüş uçağında bile olamazdı."

Bundan sonra ne yapmak istediği ve futbola devam edip etmeyeceği ile ilgili bir soruya da;

Üzülmez: "Fiziki olarak kendimi iyi hissediyorum. Oynayabilecek durumdayım ama kararımı vermedim. Kısmet. Ancak şu anda bu olayın üzüntüsünü sizlerle paylaşıyorum. "

Demirören: "Beşiktaş yönetimi olarak biz her türlü yardıma hazırız. Başka takıma gitmek isterse kolaylık yaparız. Çünkü onun bize verdiği hizmeti kimse veremez. Ancak bütün teknik kadronun görüşlerinin ve oyuncuların söylediklerinden yazılan bir rapor doğrultusunda bu karar verildi. Kardenizli bir Türk erkeği sağa sola bakılarak küfür ediliyorsa bunu kendi üstüne alabilir. Toraman da bir şey yaptıysa bunun cezasını mutlaka çekecektir."

Demirören: "Futbolcu kendi hırsını takıma zarar vermeyecek şekilde kullanmalı."

2 sene önceki kavganın kaptanlık savaşı mı olduğuyla ilgili bir soruya ise;

Üzülmez: Böyle bir şey asla olamaz. Bu işlere asla girmeyiz.

Demirören: Beşiktaş forması giydiği sürece zaten birinci kaptan İbrahim Üzülmez'dir. 2008'deki olay maçta değil, kampta olmuştur."

Demirören: "Biz artık gelecek sezonun kadrosunu kuruyoruz. Tabiiki biz Türkiye Kupası ve lig şampiyonluğu için mücadele edeceğiz. Ligden kopabilirz ama biz hep önümüzdeki sezonun kadrosunu hazırladık. Seeneye ligi bir kenara koyarsak ilk hedefimiz Avrupa'dır."

Demirören: "Daha 13 maçımız var ligde ne olacağı hiç belli olmaz. Fenerbahçe harika bir çıkış yakaladı. 17'de 17 yapacak denilen Beşiktaş, kötü sonuçlar aldı. Onun için ne olacağı hiç belli olmaz. İbrahim'e de bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum."

http://fanatik.ekolay.net/Default.aspx?aType=detail&KategoriID=33&ArticleID=213793&Page=1

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Guti Qauresma kavga etse...

Öncelikle bazı şeyleri açıklamak gerek...

1 İbrahim Üzülmez birinci kaptan, Toraman ikinci kaptandır... İki kaptanın kavgası ile iki oyuncunun kavgası aynı değildir!!!

2 Üzülmez ile Toraman arasındaki kavga bir anda gelişmiş ANLIK BİR ÖFKE Değildir... Yıllar boyu süren bir KİNİN Sonucudur... İki Oyuncunun maç esnasındaki olumsuzluklar nedeni ile bir anda kapışması ile uzun dönemde süren ve her an patlamaya hazır bir düşmanlık aynı şey değildir...

3 Herkesin bildiği üzere Üzülmez ve Toraman geçmişte yine kavga etmiş ve kendilerine kapı gösterilmiştir. Ancak iki futbolcu zar zar kendilerini affettirmiş ve tekrar takıma dönmüşlerdir... Geçen süre zarfında barışmış gibi görünen bu ikilinin aslında barışmadıkları takım içinden gelen bilgilere dayanmaktadır...

Bir biriyle problemli 2 kaptan takım içerisinde illa ki bir bölünmüşlük yaratacaktır...
Üzülmez e yakın olanlar, Toraman a yakın olanlar...
Bu isimler sadece 2 oyuncu değil 2 Kaptandır...

4 Son kaybettiğimiz Ankaragücü Maçının devre arasında yaşanmıştır bu olay... Dışarıdan bakanlar olayı bilmediği için BEŞİKTAŞ KÖTÜ OYNADI KAYBETTİ olarak yansımıştır herkese... Oysa ki devre arasında yaşanan olaylardan sonra FARK YEMEDİĞİMİZE ŞÜKRETMEMİZ GEREK...

5 Olay yeni değil demiştik... Beşiktaş şu an ligde BERBAT bir durumda... Belki de Beşiktaş'ın şu anki kötü durumunun nedeni uzun süredir takım içinde süren HUZURSUZLUK ORTAMI dır... Dışarıya yansımadığı için bilmediğimiz şeyler var... Kim bilebilir ki O YUMRUĞUN BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLMADIĞINI?
belki çok uzun süredir yönetim, teknik heyet, diğer oyuncular sabrettiler!!!

Takım Olmayı geçtim...
Birlik Beraberliği geçtim...

Mecburen İçinde Bulunmak durumunda olduğunuz bir ortamı düşünün!!!

Mesela öğrencisiniz 30 kişilik sınıfınızda 2 öğrenci sürekli bir biri ile sürtüşüyor, huzursuzluk çıkarıyor, ortamda sürekli bir gerilim var...
Bu sizin DERSLERİNİZDE BAŞARINIZI etkiler mi etkilemez mi?

Mesela bir Çalışansınız, Çalıştığınız yerde 2 çalışan sürekli bir huzurusuzluk ortamı yaratıyor... İşe mutlu mesut mu gidersiniz? Yoksa ayaklarınız geriye gide gide mi gidersiniz?

Sınıfınızda 2 öğrenci Kavga edebilir... Ama bu tek seferlik bir şey ise sorun olmaz... 2 gün sonra herkes herşeyi unutur...
Ama O 2 kişi sürekli bir düşmanlık içindeyse kavga etmelerine gerek yoktur tüm sınıfın havasını bozmak için...

Takım olmak ise bunlardan çok daha öte bir şeydir...
Bir makinenin dişlileri gibi olacaksınız...

küçüğünden büyüğüne hepsi uyum içinde çalışmalı...

en küçük dişli sorun çıkarsa tüm dişlilerin çalışmasında problem çıkarır belli bir süre sonra tüm dişliler dağılır...

Herkes olaya duygusal bakıyor...

Biraz da Gerçekçi bakın...

Beşiktaş İbrahim Üzülmez'den büyük ise, Beşiktaş'ın faydası için İbrahim Üzülmez'den de Guti dende Q7 den de vazgeçilir...

Bu arada Quaresma Guti diyen arkadaşlar...

BEŞİKTAŞ... TARAFTARIN SEVGİLİSİ NOUMA'YI BİR KALEMDE SİLMİŞTİR...

Q7 yi de siler GUTİ yi de...

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Ağzına sağlık Elbruz, Nouma hatırlatması yerinde ve güzel oldu... :)

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Yazınızın hepsini okuyacak kadar boş vaktim yok sadece sonunu okudum . Bu bölümde tartışmaya girmek istemem buda son yorumum hatırlatmak için yazıyorum Heralde unuttunuz?

Pascal Nouma'nın gönderilme Nedeni Fenerbahçeye yaptığı çirkeflikmiydi ?

Kulübünüzün Eski AS başkanının Açıklamaları ve Haber1903'ün Yaptığı araştırmalarda Bu olayın doğrulu teğit edilmiş Bir çok Haber sitesinde yayınlandı arama yapıpta bulabilirsiniz.

Buyrun Burdan devam edin iyi akşamlar :)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
İbrahim üzülmez o kadar koşardı biz yorulurduk o adam yorulmazdı. Gerçekten en sevdiğim oyunculardan biridir. Bir ilhan mansız bir nouma birde deli ibrahimin gidişine çok üzüldüm.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Toraman'dan jet yanıt

İbrahim Üzülmez'in açıklamalarına İbrahim Toraman'dan hemen yanıt geldi.

Üzülmez, veda konuşmasında ismini vermeyerek takım arkadaşı İbrahim Toraman'la yaşadığı tartışmaya değindi ve "11 yıldır bu kulüpte yalnızca bir kişi ile sorun yaşadım. Beni bu şekilde davranmaya zorlayan arkadaşımı da vicdanı ile baş başa bırakıyorum" dedi.

İbrahim Toraman ise bu açıklamalar üzerine kimseye kesinlikle küfür etmediğini ve yaşananları anlayamadığını söyleyerek "Ben de 7 yıldır bu camiadayım, benim de kendisi dışında kimseyle herhangi bir tartışmam ve kavgam olmadı" dedi ve gerekirse bu konularda bir açıklama yapacağını dile getirdi.

http://spor.milliyet.com.tr/toraman-dan-jet-yanit/spor/spordetay/15.02.2011/1352718/default.htm

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Demirören senin vizyonunu sevsinler!!!!!

Adamı göz göre göre doğradınız..Gidenin gönlü razı değil..üzgün ve buruk...

Bu taraftar senin gitmen için 1 sene tribünlerde haykırdı defolup gittin mi?? senin vizyonun her hafta düzenli şekilde protesto edilip o kulübün başında kalmanı mı gerektiriyor?!!!!

Senin vizyonuna ....

Çek ellerini Beşiktaşın üzerinden al o pahalı transferlerini şüşteri de al yanında götür...Fatih tekke,aurello gibi anlamsız transferlerini de al vizyonunu da al git.!!

Deli İbrahim e verilecek ceza bu değildi....

İbrahim Toraman da küfretmediğini söylemiş ama bazen bir bakış bir ima küfürden de ağır gelir..

---------- Post added at 00:39 ---------- Previous post was at 00:37 ----------

Ayrıca forumda yönetim ve şüşter hayranı beşiktaşlıların transferden başları dönmüş olacak ki takımı yere göğe sığdıramıyorlar.Zaten sizler gibi taraftarlar yüzünden 17 de 17 esprilerine maruz kalıoruz.

Bir takım yıldızsız da olmaz bu kadar ısmarlama yıldız da bir takımda olmaz.Yıldız adam transfer edeceksin ama kendi yıldızını yaratabiliyor musun?!!!!

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Tamam Zorhak en büyük Beşiktaş'lı sensin...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Herkesin Beşiktaşlılığı kendine ya da popisi mi demeliydim

..Kimi büyük kimi heyecanlı kimi buruk ama Beşiktaşlı işte..

Başkan o kavgadan kendine de pay biçmeliydi o soyunma odasında o kavga oluyorsa bunda şüşterin de demirörenin de suçu vardır ama doğrudan ama dolaylı olarak.

sorun yaratanı ortamdan uzaklaştırmak ancak demirörenin müthiş vizyonunun gereğidir...Asıl başkan, sorun yaratan faktörleri ortadan kaldırmalıydı.

Tabi ki futbolcularla soyunma odasına giren mistır şüşterin de suçu yok mu?Sen elini yanağına koyup ''sıkıntılı pozlar'' mı verdin şüşterMaçlarda yaptığın gibi??..ibo o kısacık arada motivasyon konuşmaları yapabildiğine göre şüşter tercümanından ibonun ne dediğini dinliyordu zahar!!!

İki türlü öğretmen vardır,biri huzursuzluk çıkaran öğrenciyi dışarı atar diğeri öğrenciyle konuşur davranışın sebebini araştırır ve onu kazanmaya çalışır.Demirören öğrencimizi dışarı atsa yine neyse okuldan attı..

Siz benim beşiktaşlılığımın büyüklüğünü bırakın da elinizi vicdanınıza koyup vicdanınızın büyüklüğünü ölçün.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Schuster futbolcuların soyunma odasında olmayacak da nerede olacak?

Biraz mantık...

Schuster Üzülmez ile sorunu olsa neden ilk 11 de Üzülmezi sahaya sürsün? Üstelik herkesin üzülmezin performansından şikayet ettiği bir dönemde İsmail ile değil Üzülmez ile maça çıkıyor... Devre arasında bu olaylar yaşanınca Üzülmez değiştirilip yerine İsmail maça alınıyor...

Tabi yaşanan bu kavga sonucunda takımın tüm motivasyonu morali huzuru kaçtı...

Ve sonuç olarak çok rahat kazanacağımız Ankara Maçını kaybettik!!!

Schusteri biraz tanısan Üzülmez ile sorunu olsa onu değil maça kadroya bile almayacağını bilmen lazım...

Fatih Tekke ile sorun yaşadı adam maç bile oynayamadı...

Ancak Üzülmezi formsuz olduğu dönemde dahi ilk 11 oynattı...

Ama birileri KASITLI OLARAK ORTAYA SCHUSTER LAFI ATTI...

Hemen cuk diye atladınız!!!

Bu olay ilk çıktığında ALİA konu açtı... Hemen Schusteri suçladı!!!

Olayla Schusterin ne ilgisi var?

Schuster 2,5 yıl önce var mıydı?

ŞU BEŞİKTAŞ DÜŞMANI MEDYA'NIN BEŞİKTAŞ İÇİNDE HUZURSUZLUK ÇIKMASI İÇİN YAPTIĞI TÜM YAYINLARIN NE KADAR ETKİLİ OLDUĞUNU ÇOK RAHAT GÖREBİLİYORUZ...

Taraftar olarak maksatları bizi bölmekti...

Kim Yönetimine, Futbolcusuna Teknik Direktörüne küfrederek BAŞARI SAĞLAMIŞ?

BİRLİK olmalıyız diyoruz...

YOK! BİRLİK OLMAYIZ...

Dünyanın EN İYİ TEKNİK DİREKTÖRÜ

Del Bosque

Onu da senin gibi BEŞİKTAŞ'lılar gönderdi...

Adam İSPANYA'YI DÜNYA ŞAMPİYONU YAPTI...

BEŞİKTAŞ DÜŞMANI MEDYA'nın GAZINA GELİP BEŞİKTAŞ İÇERİSİNDE HUZURSUZLUK ÇIKARAN TARAFTAR BEN NE YAPIYORUM DİYE BİR DÜŞÜNMELİ!!!

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ben Fenerbahçeliyim İbrahim Üzülmez'i de tanımam ama izlediğim kadar takımın hamallığını yapan ve sadece işine odaklı birisi.
Çok teknik bir futbolcu olmamasına karşın, oynadığı yerde elinden geleni yapmaya uğraşan ve zamanla oldukça pişen iyi niyetli bir kişi.
Ancak muhatabı İbrahim Toraman için aynı şeyleri paylaşamıyacağım.
Benim izlenimim içten pazarlıklı ve sinsi bir tip.
Kovulacak kişi bence o olmalıydı.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
şüşter hakkında deiklerimi hya anlatamadım ya da anlamadın ki ''soyunma odasında olacaktı tabiki'' demişsin.

Elbet orada olacaktı neyse...

senle görüş ayrılığımız var bu konularda.Del bosque de beşiktaşa bir şey veremez şüşter de veremez.Böyle kendilerini ispatlayıp bizim lige gelen adamlar heyecanını kaybetmiş oluyor.Katar a gitmekle bizim memlekete gelmek arasında pek fark görmüyorlar.

Milli takım da aynı hatayı yaptı Hiddink e emekli ikramiyesi verdik.Adam bizim milli takımın hangi aşamadan geçtiğini anlayıp ne yapması gerektiğine karar verene kadar bir bir kaç turnuvaya el salllarız daha..

Bugün FB nin başında hiç beğenmediğim aykut başarılı olmayı en çok isteyen hocalardan birisi.Çünki adam aç,İBB deki abdullah hoca artık öyle bir kariyer yaptı ki maşallah demek düşer bize,Şenol hocayı hatırlamasak ayıp ederiz..Hele Ertuğrul...daha niceleri...Bunların en ufak başarısı BAŞARI dır.Ve sonra gelenler çıtayı yükseltmek zorundadır.

diğer yandan gs ye gelen reicard bize gelen del bosque ve daha nice ünlü isimler ne yaptı??FB ispanya milli takım hocasını aldı getirdi ne yaptı o adam?

Bişey yapamazlar ancak mağlubiyetlerden sonra rakip takımı küçümserler defans oynadıkları için..Bugün ingiltere liginde köklü bir takım karşısına konyasporu çıkar bakalım defans yaptıkça rezil olmuyorlar mı???

BJK de şüşter bu takıma ne vermiş? sezon bitecek neredeyse BJK nin nasıl futbol oynadığını tanımlayabilirmisin?

Bir futbol kimliğimiz oldugunu söyleyebilir misin.. ban sabırdan bahsetme lütfen:)

sabredeceğim adam başarıya aç adam olur böyle ikramiye almak için geçerken uğrayanlar olmaz...kibirli heriflere sabredemem ben.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bak Bu sene takımdan ayrılan futbolcumuz ZAPOTOCNY, SCHUSTER için ne demiş...

Schuster size rol yapıyor!

Bazıları, Porto maçında yaptığım hata nedeniyle Schuster’in beni oynatmadığını düşünüyordu. Benim sorunum kendi içimdeydi. Ailemden uzaklaşınca kişiliğim değişti. Hoca beni iki kez yanına çağırıp, “Zapo neyin var?” diye sordu. Ben de, “Ailemi özledim, yalnızım ve zorlanıyorum. Ülkeme dönebilirim” yanıtını verdim. Kişisel sorunlarım vardı. Schuster’in futbolcularıyla konuşmadığını söylüyorlar. Kendisi de basın toplantılarında ya da basına açık idmanlarda biraz farklı davranıyor, yani ‘cool’ takılıyor! Ancak ne zaman kapılar kapansa, hoca hepimizle ilgileniyor. Bu durum onun karakterinden kaynaklanıyor. Bir anlamda Schuster size rol yapıyor!

Sen TV den gördüğün adamı yorumluyorsun!!!

Suizan yapıyorsun yani!!!

----

Futbol kimliğinden bahsetmişsin...

Umarım bunu bilerek söylüyorsundur!!!

Türkiye'de hiç bir takımın futbol kimliği sistemi yok...

Buna milli takım da dahil...

Sadece Beşiktaş yeni bir sistem kurmaya çalışıyor...

Sistem dediğin şey bu günden yarına hemencecik oturan bir şey değil!!!

Geçen senenin şampiyonlar Ligi Şampiyonu İNTER ile bu sene ki İNTER aynı değil!!!

Çünkü Sistem değiştirmeye çalışıyor... Kolay şeyler değil bunlar...

Kimsenin elinde sihirli değnek yok...

---------

Anlaşılan sana küçük başarılar yetecek!!!

Yerli Teknik Direktör, Yerli Oyuncu...

TSL de şampiyonluk...

Avrupa da 8-0 Yenilgi...

IRKÇILIK yapmanın anlamı yok...

Geçen de yazdım ama galiba okumadın uzun yazdığım için!!!

Bizi 8-0 yenen LİVERPOOL da o gün 14 kişi sahaya çıktı

Sadece 3 tanesi İNGİLİZDİ...

Ama tüm dünya İNGİLİZ TAKIMI TÜRK TAKIMINI MADARA ETTİ DİYE MANŞET ATTI...

O kadar MİLLLİYETÇİ AYAKLAR ÇEKİYORSUNUZ?

ZORUNA GİTMEDİ Mİ?
8-0 Yenilmek?

Ertuğrul Sağlam vardı işte o gün takımın başında!!!

FUTBOL TAKIM OYUNUDUR...

Kişilerin adı gider Takımların adı yaşar...

BEŞİKTAŞ takımında 11 Yabancı oynasa...

BEŞİKTAŞ bir başarı sağladığı zaman TÜRK TAKIMININ BÜYÜK BAŞARISI diye manşet atarlar...

11 Yabancı'nın başarısı diye değil!!!

Ya da tek tek oyuncuların ismiyle değil!!!

Şu yabancı düşmanlığını bırakın artık!!!

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
ben her yazını okurum hele beni ilgilendiriyorsa okumamazlık etmem.Bende yabancı düşmanlığı yok bir sınırı var ama sen maşallah 11 futbolcunun da yabancı olmasında sorun görmüyorsun..bjk 11 yabancı topçuyla başarı yakalasın inan bana sevinci yaşayamam.

Fatih Terim uefa kazandırdı unutulmaz.Kendisinin o kupadan sonra değiştiğini düşünüyorum eski Terim değildi artık ve şimdi uzun bir sessizliğe çekildi.Yakında nasıl bir ruh haliyle çıkar muamma.

Ertuğrul Bursa için tarihi bir adam.Şenol güneş de Milli takım için öyle bir adam.Terim GS için tarihi bi adam ,gordon milne bjk için tarihi bir adam.bak dikkat edersen yabancı da var saydıklarımın içinde ama hepsinin ortak noktası attan inip eşeğe binmemişler.

Attan inip eşşeğe binenler bunun psikolojik buhranını yaşıyor olacaklar ki bir başarı hikayeleri yok ligimizde.

önceki mesajımda saymıştım zaten bu attan inenlerin kimlr olduğunu.Ben ırkçılık yapmam o yüzden noumayı sevddik ya hep beraber.

hem işin sevgi boyutu bir yana ben şusterde ışık göremiyorum hadi rol kessin bize biz de atlayalım böyle sazan gibi sahada kaydedilemeyen gelişmeler de mi rol?

Şahsen takımda futbol adına olumlu bir gelilme göremiyorum.Takır takır oynayamıyoruz.