Beşiktaş'ın kavgacıları yalvar yakar

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
Beşiktaş'ın Avusturya kampında kavga ettikleri için kadro dışı bırakılan İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman, yaşananlardan dolayı özür diledi ve yönetimden af beklediklerini söyledi.

Toraman, Nevzat Demir tesislerinde düzenlediği basın toplantısında yaklaşık bir ay önce meydan gelen olayla kamuoyunu meşgul ettikleri için çok üzgün olduğunu belirtti ve özür diledi.

Lig TV'ye konuşan Üzülmez ise bir suç işlediklerini ancak yönetimden de büyüklük beklediklerini ifade ederek af diledi.

Toraman, "özür diliyorum. Bazen insanın elinde olmayan nedenlerden ötürü bazı şeyler olabiliyor. Kavga olayı bir hatadır ve olmuştur" dedi.

Kimseyi suçlamadığını ve kendisini de savunmadığını aktaran Toraman "böyle bir camiada, böyle bir olayla anılmaktan ötürü üzgünüm" diyerek şunları söyledi:

"Hayatımın en zor dönemlerinden birini geçirdim. Taraftarımızdan ve Beşiktaş camiasından özür diliyorum. Hatamızı kabul ediyoruz. Bu doğrultuda başkanımızdan, yönetim kurulumuzdan, hocamızdan ve Sinan Engin abiden de özür diliyorum. Onları da zor duruma düşürmüş olduk. Bir şekilde biz de olayın en ağır şekilde cezasını çektik."

Yaşananların ardından kararı artık yetkililerin vereceğini dile getiren İbrahim Toraman, "bundan sonrası artık büyüklerimize kalıyor. Affedilip edilmeyeceğimiz konusunda bana bir şey söylenmedi. Affedilmeyi istiyorum, çünkü bu takımda formamı giymek ve futbol yaşantımı burada sürdürmek istiyorum. Beşiktaş'tan ayrılmayı kesinlike düşünmüyorum ve burada futbolu bırakmayı istiyorum" diye konuştu.

Toraman, kadro dışı kalmalarının ardından siyah-beyazlı taraftarların ve camianın kendisine destek verdiğini belirtirken, "bu beni motive etti ve onlara karşı sorumluluğumu artırdı. Taraftarın ve camianın beni sevdiği bu ortamda, ben de ayrılmak istemiyorum. Burada dileklerimi söylüyorum. İnşallah hayırlısı olur" ifadelerini kullandı.

Başka bir kulübe transferinin en son çare olduğunu aktaran Toraman, menajerinin kendisiyle ilgilenen kulüpler olduğunu söylediğini aktarırken, "kesinlikle benim düşüncem ilk planda burada kalmak, formamı yeniden giymek ve başarılı olabilmek" diye konuştu.

İbrahim Toraman, kavga ettiği takım arkadaşı İbrahim Üzülmez ile artık bir sorunları olmadığını ifade etti.

Tesislerde son 15 gündür beraber çalıştıklarını anlatan Toraman, "onun adına da üzüldüm. İnsan istemediği anlarda hatalar yapabiliyor. O an gelişen bir şey ve sağlıklı düşünemiyorsunuz. O anlık oldu ve o sayfayı kapattık biz. Oldu ve bitti. Şimdi yeni bir sayfa açmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Toraman, takımdan uzak kalınca, formasının değerini daha iyi anladığını da dile getirirken, "bu bize bir ders oldu ve beni çok olgunlaştırdı. Bundan sonraki hayatımıza daha iyi yansıyacaktır. Yeniden şans verilirse de bu fırsatı daha iyi değerlendirip, performansımın üzerine çıkacağımı düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Üzülmez: "İkimiz de pişmanız"

Beşiktaş'ta, takım arkadaşı İbrahim Toraman ile yaşadığı kavganın ardından kadro dışı bırakılan İbrahim Üzülmez, yönetimden af bekliyor.

Üzülmez, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, "takım kamptan geldikten sonra bir kez daha başkan Yıldırım Demirören ile konuşacağım. Sonuçta bir suç işlenmiştir. Bizim için hoş olmayan bir görüntü. Ancak yönetimden de bir büyüklük bekleriz" dedi.

Hatalarının farkında olduğunu ifade eden Üzülmez, kavga olayının neden bu kadar abartıldığını anlamadığını belirterek şöyle devam etti:

"Yaptığımız olayın doğru olmadığını ikimiz de biliyoruz. Hatamızın farkındayız. Bundan sonraki süreçte de büyüklerimizden af bekliyorum. Suçumuz var, bunu da kabul ediyoruz.

"Bizim anlamadığımız bu olayın neden bu kadar abartıldığı. Fenerbahçe'de veya Galatasaray'da da bu kavgalar olmuştur, ama hiçbir zaman bu kadar gündeme gelmedi. Söz konusu Beşiktaş olunca neden bu kadar gündeme geldi bunu hala anlamış değilim."

"Zaman zaman kendi arkadaşlarımla da konuşuyoruz bu konuyu, keşke olmasaydı diye ama hayatta bazı şeylerin önüne geçemiyorsunuz. Yaşanması gereken bir olaydı ve yaşandı. Bunun da pişmanlığını yaşıyoruz.

"Bu saatten sonrada neden oldu veya olmasaydı demek doğru değil. Benim tek üzüntüm yaklaşık üç hafta böyle bir olayla manşette kalmamız. Her gün gazeteyi açıyorsunuz ve böyle bir olayla gündemdesiniz. Her zaman işimizi yapmaya çalışıp iyi ya da kötü sahada mücadelemizi vermeye çalıştık."

Yaklaşık 2-3 haftadır alt yapıda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten İbrahim, "Toraman kardeşimle beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra gelişmeleri bekliyoruz. Uzun yıllardır Beşiktaş'a hizmet etmiş bir oyuncu olarak çok üzgünüm. İkimiz için de zor bir durum. Altyapıda çalışmaları devam ettirmek, orada tek başımıza koşmak ikimiz için de hoş değil" dedi.

kaynak:CNN TÜRK.com - Haberler - Spor Futbol - Beşiktaş'ın kavgacıları yalvar yakar - 4 Ağustos, 200