Uzaktan Eğitim Her Zaman Devam Edecek

Bu konuyu okuyanlar

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,611
Korona virüs salgını nedeni ile EBA TV ve EBA internet sitesi gibi bir çok alanda uzaktan eğitim veriliyordu.

Ziya Selçuk uzaktan eğitim hakkında : "Salgın bitse de uzaktan eğitim artık kalıcı olacak. EBA altyapımızı güçlendirdik. Hibrit modelini uygulamaya ilişkin ciddi bir deneyimimiz oldu. Bundan sonraki süreçte hangi derslerin yüz yüze hangi derslerin uzaktan yapılabileceğine ilişkin çalışmalardan sonra yeni yol haritası belirleyeceğiz. Birçok okulumuzun buna ilişkin altyapısı uygun" dedi.

Uzaktan eğitime geçilmesinin bir yanda fırsatlar oluşturduğunu belirtilen Bakan Selçuk : "Bakanlığımız tarafından yıllardır gerçekleştirilmeye çalışılan eğitim-öğretim ortamlarının teknolojiyle bütünleştirilmesi çalışmaları için bir kaldıraç görevi gördü" dedi

uzaktan-eğitim-sdn.jpg

Bakan Selçuk ayrıca :
"Bakanlığımızın hâlihazırda var olan altyapısı, uzaktan eğitimin başlaması ile daha da güçlendirilerek öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından daha sık kullanıldı. EBA platformu dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim sitesi haline geldi. Uzaktan eğitimde küçük yaş grubundaki öğrencilerimizde, gelişim düzeyinin getirdiği faktörlere bağlı olarak bazı zorluklar yaşandı. Ortaokul öğrencileri ise uzaktan eğitime daha kolay adapte oldu. Süreci daha kolay yönettik. Ayrıca bu süreç bize bazı dersleri uzaktan eğitimle verebileceğimizi gösterdi. Bu durumun devam ettirilebileceğini düşünüyoruz. Eğer salgın olmasaydı yıllar alacak bir deneme sürecini aşmış olduk." ifadelerini kullandı.

Sizde bu konu hakkında görüşlerinizi ve fikirlerinizi yazmayı unutmayın. :)

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Neden eğitimin iyice içinden geçelim diye uğraşıyorlar acaba? :d Hibrit modeli aşırı sorunlu bir model. Hoca akıllı tahtadan açıyor Zoom toplantısını bir kısım evden bir kısım okuldan bağlanıyor. Koymuşlar bir tane ucuz mikrofon zaten ses kalitesi düzgün değil. Hoca sınıfta gezerken hocanın sesi yok denecek kadar azalıyor. Uzaktan bağlanan bir şey anlamıyor ama biz yine hibrit yapalım. Bazı derslerin uzaktan yapılmasını kesinlikle doğru karşılarım ama bunlar bilişim, müzik vs. olursa. Gidip TDEB'i uzaktan eğitime koyarsan veya herhangi bir sayısal dersi o olmaz. Onun da ayarını kaçırırlar... Bir de ilk dersten dördüncü derse uzaktan, 4'den 8. derse karşılıklı eğitim gerektiren ders koyarsalar o çok daha fena olur. Herkesin ulaşım imkanı olmuyor böyle durumlarda. Bu sistemin sonu ne olacak çok merak ediyorum.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Uzaktan eğitim çok verimsiz bence o sınıfa gitmek o sıralara oturmak ve öğretmeni canlı görmek başka bir şey...Aynı zamanda psikolojik olarak insan motive oluyor çünkü aynı gaye için orada olan bir topluluk. Evde olunca içeriden biri bağırıyor, köfte yerken not almaya çalışıyor falan gider yani :)

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
Korona virüs salgını nedeni ile EBA TV ve EBA internet sitesi gibi bir çok alanda uzaktan eğitim veriliyordu.

Ziya Selçuk uzaktan eğitim hakkında : "Salgın bitse de uzaktan eğitim artık kalıcı olacak. EBA altyapımızı güçlendirdik. Hibrit modelini uygulamaya ilişkin ciddi bir deneyimimiz oldu. Bundan sonraki süreçte hangi derslerin yüz yüze hangi derslerin uzaktan yapılabileceğine ilişkin çalışmalardan sonra yeni yol haritası belirleyeceğiz. Birçok okulumuzun buna ilişkin altyapısı uygun" dedi.

Uzaktan eğitime geçilmesinin bir yanda fırsatlar oluşturduğunu belirtilen Bakan Selçuk : "Bakanlığımız tarafından yıllardır gerçekleştirilmeye çalışılan eğitim-öğretim ortamlarının teknolojiyle bütünleştirilmesi çalışmaları için bir kaldıraç görevi gördü" dedi

Ekli dosyayı görüntüle 144641
Bakan Selçuk ayrıca :
"Bakanlığımızın hâlihazırda var olan altyapısı, uzaktan eğitimin başlaması ile daha da güçlendirilerek öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından daha sık kullanıldı. EBA platformu dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim sitesi haline geldi. Uzaktan eğitimde küçük yaş grubundaki öğrencilerimizde, gelişim düzeyinin getirdiği faktörlere bağlı olarak bazı zorluklar yaşandı. Ortaokul öğrencileri ise uzaktan eğitime daha kolay adapte oldu. Süreci daha kolay yönettik. Ayrıca bu süreç bize bazı dersleri uzaktan eğitimle verebileceğimizi gösterdi. Bu durumun devam ettirilebileceğini düşünüyoruz. Eğer salgın olmasaydı yıllar alacak bir deneme sürecini aşmış olduk." ifadelerini kullandı.

Sizde bu konu hakkında görüşlerinizi ve fikirlerinizi yazmayı unutmayın. :)
Oh be öğretmenin yazdırdıkları zaten kitapta var diye yazmamıştım.Kurtuldum.

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
2023 e kadar yap bakalım uzaktan eğitim sonrasında zaten yapamayacaksın istesen de.

monarosa

Asistan
Reaksiyon puanı
74
uzaktan eğitim maalesef birçok öğrencinin motivasyonunu düşürüyor. Ş u durumda açılması dasek doğru değil umarım bir an önce çözülür

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
40-45 kişilik sınıflar sorununu çözmek için faydalı olabilir bu uzaktan eğitim.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
O zaman önce milletin ahlağını düzelteceksin ki insanlar derste cidden ders dinlesin
İkinci olarak öğretmenlere ve öğrencilere gerekli imkanları vereceksin ki patates gibi ses ve görüntü ile cebelleşmeyelim
Üçüncüsü öğretmenlere kullandığımız dandirik programı ve bilgisayarı ortalama düzeyde öğreteceksin ki derste bir slaytı açana kadar dersin yarısı bitmeyecek
Dördüncüsü internet altyapısını güçlendireceksin ki bu konuda da sorun çıkmasın

Ben içinde bukunduğumuz pandemi boyunca hiçbir gelişme göremedim dolayısıyla hiçbir deneyim elde ettiklerini de sanmıyorum. Ciddi ciddi bilmediğimiz veya yapamadığımız bir konuda milletçe "bilmiyorum" veya "yapamıyorum" demeyi beceremiyoruz...

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Uzaktan eğitim hiç verimli olmuyor ki! Üstüne daha erişim sağlayamayan binlerce öğrenci var. Eğitim sistemimiz bence günden güne kötüye gidiyor bari birkez bizi dinleselerde 3 Mayıs'ta ki sınavları yapmasınlar.