UyduNet nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
7,999
Yok hocam bir çanak getirip takıyorlar ve o çanaktan eve kablo bağlıyorlar o kadar nasıl televizyon çanağını kuruyorlarsa öyle getirip takıyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

sinyaller direk türksat uydusundan gelecek
Ben böyle bir sallamasyon görmedim valla billa helal olsun 11 yıllık kullanıcısıyım bu yalan nasıl aklıma gelmedi şaşırıyorum

Reaksiyon puanı
7,999
Uydunet eski ismiydi. Yeni ismi Kablonet. Ve uyduyla çanakla alakası yok eve gelip normal diğer sağlayıcılar gibi kablo çekiyorlar. Devlete bağlı bir şirket özel değil. Kaç yıldır kullanıyorum hiç büyük bir sorun yaşamadım. 2 3 ayda bir bakım için 3 4 saat kesiyorlar sadece. Eğer herhangi bir sorun nedeniyle internet kesilirse de arıyorsunuz hemen ekip gelip ilgileniyor. Oyunlarda da hiç ping sorunu yaşamadım.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Uydunet eski ismiydi. Yeni ismi Kablonet. Ve uyduyla çanakla alakası yok eve gelip normal diğer sağlayıcılar gibi kablo çekiyorlar. Devlete bağlı bir şirket özel değil. Kaç yıldır kullanıyorum hiç büyük bir sorun yaşamadım. 2 3 ayda bir bakım için 3 4 saat kesiyorlar sadece. Eğer herhangi bir sorun nedeniyle internet kesilirse de arıyorsunuz hemen ekip gelip ilgileniyor. Oyunlarda da hiç ping sorunu yaşamadım.
Peki altyapım yok çekebilirmiyim ?

Ben böyle bir sallamasyon görmedim valla billa helal olsun 11 yıllık kullanıcısıyım bu yalan nasıl aklıma gelmedi şaşırıyorum
Yok doğru diyor banada o sistemi söylediler.

Reaksiyon puanı
7,999
Peki altyapım yok çekebilirmiyim ?

Yok doğru diyor banada o sistemi söylediler.
O zaman farklı bir şirket sizin görüştüğünüz. İntenrete Uydunet yazın en üstte kablonet sitesine atıyor zaten. Uydunet çok eski ismi. Kablonetin de Türk Telekom gibi her yerde altyapısı yok tek eksisi o.

Şirketin güncel sitesi de aşağıda bıraktığım linkteki site;

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Antenli olan bir tane seç. Zaten eve internet bağlatmak isteyen çoktan bağlatırdı bir şekilde. Senin acelen yok belli.
Acelem olmasa bu kadar aramazdım. Ve Tl yukleyerek idare ediyorum.
Babamın 14Gb 10 günde bitti. Sonrada şimdi anneme 10 Gb yaptım. Buda 8 günde bitter.

Antenli olan bir tane seç. Zaten eve internet bağlatmak isteyen çoktan bağlatırdı bir şekilde. Senin acelen yok belli.
Birde benim elimden birşey gelmiyor.
Bunu ailem yapması lazım.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Acelem olmasa bu kadar aramazdım. Ve Tl yukleyerek idare ediyorum.
Babamın 14Gb 10 günde bitti. Sonrada şimdi anneme 10 Gb yaptım. Buda 8 günde bitter.

Birde benim elimden birşey gelmiyor.
Bunu ailem yapması lazım.
Ben kendim baskıyla yaptırdım. 6 ay önce bağlattım interneti eve. Altyapı başvurusu yapmadıysan hala ben sana bir şey demiyorum.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Ben kendim baskıyla yaptırdım. 6 ay önce bağlattım interneti eve. Altyapı başvurusu yapmadıysan hala ben sana bir şey demiyorum.
Peki sana birşey demek istiyorum.
Komşumuz Altyapı başvurusu yapmıştı.
Tam 8 ay bekledi. Perişan oldum dedi.
Hep red ediyorlar.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Peki sana birşey demek istiyorum.
Komşumuz Altyapı başvurusu yapmıştı.
Tam 8 ay bekledi. Perişan oldum dedi.
Ben 8 ay bekleyeceğim
6 ay önce bu ilk canlı dersler başladığında bağlattım ben. Bana da başta yer kalmadı demişlerdi. Şimdi başvursan 8 aya gelir. 1 senelik uydunet kullanır sonra diğerlerine geçersin.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
6 ay önce bu ilk canlı dersler başladığında bağlattım ben. Bana da başta yer kalmadı demişlerdi. Şimdi başvursan 8 aya gelir. 1 senelik uydunet kullanır sonra diğerlerine geçersin.
Tamam olur. Peki altyapıya gerek yok demi ? Birde tahüttsüz olsun. Paket önerirmisin ?

Reaksiyon puanı
7,999
Üzgün surat falan atma sinirleniyorum iyice. Aynı yaştayız ama hiçbir bilgin yok kusura bakma ama. İSS de araştıramıyorsan foruma üye olman mucize gibi.
Arkadaş düzgünce soru sormuş. Sen geçen gün SDN ekibine katılmak için konu açtın. Bu tarz cevaplar veren birini SDN gibi profesyonel bir şirketin alacağını sanmıyorum. Biraz daha nazik dille konuşmanı öneririm.

Reaksiyon puanı
1,338
Hocam bakın çanağı da bu

Hayır hocam size degil

Su beni tersleyen arkadaşa o da silmiş mesajını

Ekli dosyalar

• IMG_20201019_175307.jpg
    IMG_20201019_175307.jpg
    28.9 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20201019_175252.jpg
    IMG_20201019_175252.jpg
    35.9 KB · Görüntüleme: 42

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Hocam bakın çanağı da bu

Hayır hocam size degil

Ya uydunet uydu üzeri demi ?
Bana paket önerirmisin tahüttsüz ?

Reaksiyon puanı
7,999
Hocam bakın çanağı da bu

Hayır hocam size degil

Mesaj falan silmedim. 11 yıldır kullanıyorum çanak falan kullanmadım. Kullanan tanıdıklarıma sorduğumda hepsi gülerek hayır cevabını verdi de siz bilirsiniz. Başka çanak olmasın o da

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Arkadaş düzgünce soru sormuş. Sen geçen gün SDN ekibine katılmak için konu açtın. Bu tarz cevaplar veren birini SDN gibi profesyonel bir şirketin alacağını sanmıyorum. Biraz daha nazik dille konuşmanı öneririm.
Paketleri de mi ben araştırayım. SDN mi Google mı burası. Sizi ilgilendirmez bence kimin alıp almayacağını. Bakın arkadaşın her konusuna yardımcı oluyoruz ama her şeyi direkt buraya yazmak doğru değil. Küçük bir araştırma yapılıp sonra buraya yazılmalı diyorum ben. Beni tanımıyorsunuz galiba çünkü çok ağır konuşan arkadaşlara bile ne kadar nazik davrandığımı bilmiyorsunuz. Ki onlar banlandı zaten. Mümkünse konu dışı mesaj atmazsanız sevinirim ve beni yargılamak size düşmüyor bu konuda siz 3.kişisiniz.
Sana Katılıyorum. Çok kalp kırıcı
Arkadaşım, hatam varsa özür dilerim.
Ama yani bizimde derslerimiz uğraşlarımız var. Sen cevap verdikçe benim de cevap veresim geliyor yanıtsız kalmasın diye. Senin tek eksiğin konuyu açmadan önce araştırma yapmaman. Bunu da yaparsan 4 4 lük bir forum üyesi olursun benden sana tavsiye.

Edit: Çok uzun yazı oldu. Ellerim ağrıyor.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Sana Katılıyorum. Çok kalp kırıcı
Sen sürekli saçma davranışlar sergiliyorsun her konuda emri vaki yaparak kendin yapman gereken işleri başkasına yaptırmaya çalışıyorsun. Madem eriniyorsun bakmaya başkalarına da emri vaki yaptırarak baktırma.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Paketleri de mi ben araştırayım. SDN mi Google mı burası. Sizi ilgilendirmez bence kimin alıp almayacağını. Bakın arkadaşın her konusuna yardımcı oluyoruz ama her şeyi direkt buraya yazmak doğru değil. Küçük bir araştırma yapılıp sonra buraya yazılmalı diyorum ben. Beni tanımıyorsunuz galiba çünkü çok ağır konuşan arkadaşlara bile ne kadar nazik davrandığımı bilmiyorsunuz. Ki onlar banlandı zaten. Mümkünse konu dışı mesaj atmazsanız sevinirim ve beni yargılamak size düşmüyor bu konuda siz 3.kişisiniz.

Arkadaşım, hatam varsa özür dilerim.
Ama yani bizimde derslerimiz uğraşlarımız var. Sen cevap verdikçe benim de cevap veresim geliyor yanıtsız kalmasın diye. Senin tek eksiğin konuyu açmadan önce araştırma yapmaman. Bunu da yaparsan 4 4 lük bir forum üyesi olursun benden sana tavsiye.

Edit: Çok uzun yazı oldu. Ellerim ağrıyor.
İstersen benim konulara mesaj veya cevap vermeyebilirsin.
Çünkü kalp kırıcı oluyorsun.

Sen sürekli saçma davranışlar sergiliyorsun her konuda emri vaki yaparak kendin yapman gereken işleri başkasına yaptırmaya çalışıyorsun. Madem eriniyorsun bakmaya başkalarına da emri vaki yaptırarak baktırma.
Ben sizi zorlamıyorum ki. Sizde bana ben yapamam yada ben bakamam diyin.
Kimseyede emir veya birşeye zorlamıyorum.
'' ? '' kullanıyorum. Farkındaysan

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968

Kendi yapabileceğin şeyler neden insanlardan istiyorsun? Google kablonet yazıp kendine uygun paketlere bakmak çok mu zor? Aynısını banada yaptın, bundan sonra zaten konularına yanıt vermeyide düşünmüyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hocam ben sizi çok ama çok haklı buluyorum. En sevdiğim üyelerden birisiniz.

Vereceğim yanıt zaten verildi.
Kendi yapabileceğin şeyler neden insanlardan istiyorsun? Google kablonet yazıp kendine uygun paketlere bakmak çok mu zor? Aynısını banada yaptın, bundan sonra zaten konularına yanıt vermeyide düşünmüyorum.
İşte ya bu kadar zor mu google a yazıp araştırmak.

İnan senden daha çok şey biliyorum.
Bunu şimdi gördüm. Benden daha çok şey bilen birinin İSS lerden haberi yok. Daha senin konularına cevap da yazmam. Hiçbir şeyden haberin yok. Gidip 5kya laptop alan birinden ne bekleyebilirsin ki? Aynı fiyata masaüstü üst düzey bir sistem alınabilecekken.
Neyse bu konu burada bitsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...