Dizi Uyanış Büyük Selçuklu

Bu konuyu okuyanlar

tarihselakım

Öğrenci
Bu arada dizi-film izlemek yerine kitap okursanız tarihi daha iyi kavrarsınız.
Güzel kardeşim bu düşünceden uzaklaş cidden sen ve senin gibi düşünenler komik oluyorsunuz. Hala anlamadınız değil mi bizim derdimiz hadi dizi izleyelim de tarihimizi öğrenelim değil. Tarihimizi zaten biliyoruz. Diziler ile tarihimizin yaşatılması hoşumuza gidiyor ve bu yüzden dizi izliyoruz. Şimdi senin mantılığınla bakacak olursak örneğin aşk ve ihanet içeren bir dizi izleyenler aşkı ve ihaneti öğrenmek için mi izliyor ? Bunu derinlemesine bir düşün.

Diziyi beğenirsin beğenmezsin bunda hiç bir sıkıntı yok nasıl ki diziyi sevenler sevmeyenlere saygı gösteriyorsa aynı şekilde diziyi sevmeyenlere de diziyi sevenler saygı göstermeli neyse lafı uzatmaya gerek yok özetle tarih dizi ile öğrenilmez oturup izlenmek içindir diziler bunu anlamışsındır umarım...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dizinin 3. bölüm fragmanı yayınlandı ilk iki bölüm aksiyon düşmedi. 3. bölüm fragmanındanda öyle olacağa benziyor. Diziyi izleyenlere bir sorum olacak sizce Melikşah ile Sencer bir araya gelecek mi?

Son düzenleme:

tarihselakım

Öğrenci
3. bölüm de sona erdi aslında Melikşah'ın oğlunu görmeyeceğini hepimiz tahmin ediyorduk. Doğru seçim oldu..

Hayber kalesi kıssası da güzeldi..
Pusu sahnesinde Melikşahın adamı kılıçtan geçirdikten sonra hiçbir şey olmamış gibi cool cool yürümesi efsaneydi.
Sencer yine oyunculuğunu konuşturdu. Adam kahramanlığı da devleti için casusluğu da çok iyi oynuyor.

Dizide aksiyon kesinlikle bitmiyor sizi bilmem ama benim çok hoşuma gitti... Bizanslı askerin Sencerin izini bulması bakalım neler doğuracak. Ama çok zekice buldu Sencer'in izini tebrik etmek lazım.

Geçen bölümde tek bi sahneyi merak ettik bu bölümde 3 sahneyi birden merak edeceğiz.

Terken Hatun çocuğu düşürecek mi?
Elçin Hatun gerçekten Melikşah'ı mı nişn aldı?
Sencer yoldaşını kurtarabilecek mi?

tarihselakım

Öğrenci
bu bölüm en çok terken hatuna üzüldüm kadın her şeyi biliyor bildikleri doğru ama kimse inanmıyor hayaller de görmeye başladı çocuğu da düştü başlarda hissettiğim antipatiyi şu an hissetmiyorum üzülüyorum ona bölüm sonunda iki kardeşin dövüşü neydi o öyle... Karakter seçimleri ve üstlendikleri karakterlerle o kadar iç içe ki hayran kalıyorum her seferinde. Gerçekten emeğinize sağlık. Her bölümün tadı damağımızda kalıyor

Özetle 4. bölüm öyle böyle değil diğer 3 bölümden daha fena olmuş. artık oyunculuklar dizide ses ve müzikler oturmaya başladı... Dizi sadece sarayda obada veya savaş alanında geçmiyor dizi pek çok alanda geçiyor. İlk zamanlar oyunculuklar pek hoşuma gitmiyordu ama şimdi öyle değil cidden çok iyi giidiyor dizi maşallahı var. Artık yeni bölümün gelmesini bekliyorum pazartesi ayrı bir mutluluk oluyor.

Muhtemelen Tapar'ın çektiği kılıcı Nizamülmük durduruyr ama bakalım neler olacak :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

5. Bölüm Fragmanı

Son düzenleme:

tarihselakım

Öğrenci
5. bölümün ikinci fragmanında derin bir anlam var. Fragmanda Akdeniz vurgusu yapılıyor muhtemelen ilerleyen bölümde daha keyifli bölümler gelecek. Fragmanda Melikşah'ın şu sözü beni çok etkiledi. “Cümle alem bilsin ki Akdeniz’in kılıcı biziz!”

tarihselakım

Öğrenci
5. bölümü yine soluksuz izledim resmen duygudan duyguya geçtim bi sahnede gururlanıp diğer sahnede heyecanlanıyorum en iyi sahnelerden biri bence de Nizamülmülk'ün cenk ettiği sahneydi. Melikşah'ın verdiği ayarlar ve beylik lafları ise ayrı etkileyici. Hep söylüyorum dizi diğer tarihi diziler gibi değil sadece entrika üzerine kurulu değil. Gerçekten savaş saray ve oba üçgeninde çok hareketli bir şekilde devam ediyor. Diyorum bu bölüm şimdiye kadarkilerin en efsanesiydi ama her yeni bölüm beni ayrı etkiliyor. Sencer'in meceradan maceraya atlaması ise ayrı bir olay zaten... Gazaliyi bence öldürmeyecek orada Nizamülmülk oku atacağı yeri işaret etti. Oyunculuklarda sanki artık tam olmaya başladı müziklerde ve ara şiirsel girizgahlar çok iyi...

SDN Son Haberler

Son mesajlar