Uyanıklık yaptım Allahım, sen affet beni :)

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
pişmanlık duymak ve bir daha yapmamak lazım.. hepimiz için geçerli bunlar !!

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
itiraf değil saçmalama köşesi olmuş... herkes hoca maşallah

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
bunlar küçük günahlar,büyük değil,çok sorun değil ama tekrarlıyorsan bu da büyük olur
Saçmalamayın, kul hakkıdır küçük bile olsa tehlikelidir.

Günahlarını döken arkadaşım. Teknoloji sitelerinde gezersin, telefonuna alarmına fatura öde diye kaydedersin de niye borçlarını internet üzerinden ödemezsin?
Hem hızlı hem de teknoloji kullanamayan insanların sırada önüne geçerek işlerinin daha geç olmasına sebep oluyorsun...
Allah affetsin diyeceğim, yalnız yine de kul hakkı... Güvenememe konusunda bir şey diyeceksen de her işlemde cep telefonuna gönderilen tek kullanımlık şifreler gerekiyor, giden gelen veriler kolayca çözülemeyecek şekilde şifreleniyor. Ben bunca zamandır kullanıyorum daha bir kişi bile benim adıma işlem yapmaya kalkmadı. Hem internette açık açık hesap hareketleri görünüyor hem de daha benim isteğim dışında bir kere bile cep telefonuma tek kullanımlık şifre gelmedi...

KZY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ey Büyük Allahım!
Dün gece sabaha kadar ekmek parası için çalıştım.
9'da yatmak üzereyken yarım gündür kapalı olan cep telefonlarını açtım. "Faturanı öde ve kredi kartı borçlarını unutma!" diyen mesajlar gönderen mesajları gördüm.
"Uyursam uyanamam" dedim ve evden çıktım.. "A" bankasına uğradım, sabahın köründe bi sürü adam sıradayken eski komşum banka güvenliğine "acil işim var, şu kartı bi yatırır mısın?" dedim ve sıraya girmeden işimi hallettim..
Eskiden Finans olan şimdinin "B" bankasında da benzer bir şekilde bir memur arkadaşı kötü niyetime alet ettim ve orada sıra bekleyenlere de "manevi bi kazık" atarak olay yerinden uzaklaştım.
Sonra mağazacı bir arkadaşımın yanına gittim, taksidimi elden ödedim. Kahvaltı yapmayı teklif etti, reddetmedim. Yemek, çay-kahve faslı, memleket kurtarma derken saat 11'i buldum. Sonra aynı istikameti tersten dönerek banka makbuzlarımı topladım ve eve döndüm. Ve huzur içinde uyudum..
Ben çok kötü bi çocuğum Allahım..
İnşallah beni affedersin, AMİN!

Yeni moda sofi gorunumlu genclik yani dogan gorunumlu sahin gibi birsey.Bu arkadas dunyaya 10 dakika once dogmus yeni gozlerini acmiscasina yapmacik yapmacik konusuyor.sanki adamin sadece gunahi bu :)) yahu birakin bu yapmacik tavirlari. eskiden bir reklam vardi bakkal amca diye baslardi cocuk. ben bir kalem bir pergel birde cikolata alacagim. cok gulerdim.biz o yaslardayken laaannnn diye sokaklarda basbas bagirirken o cocuk vurgulayarak kibar konusurdu. kardes sen git bi gusul abdesti al ancak arinirsin o gunahindan :)) Ve ayrica sunu unutmaki gunahlarina baskasini sahit edersen affedileceksede affedilmez olur. bir tavsiye daha fazla sakirt kitaplari okuma.

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
KaZaYağı rumuzlu ordinaryus porofosör minyatürüne:
Amma kafadan bacak yorumlar ya.. Açıkçası yazmak için yaktığınız benzine yazık.. :(
Burası itiraf köşesi.. Yani biraz ironik, biraz abartılı cümleler.. Sofi görünümlü gençlik, doğan görünümlü kerkenez, kıl-yün edebiyatını salla.. Öğreten amca modundan da çık..
Senin kadar işin "sok kafana"cılığını yapmasam da 36 yılın getirdiği bir inanç felsefem var hamdolsun ve İslamda "papaza günahlarını anlatıp af dileme" seremonisinin olmadığını biliyorum herşeyi bilen zeki insan yavrusu..
Haa yazdıklarımı uzmanlık gerektiren bir başlıkta veya haber-yorum sayfasında eleştirsen "eyvallah" derdim. Ama itiraf başlıklı ve amacını (anlamak istemeyenler dışında) herkesin bildiği bir başlıkta bile "len kafir akıllı olun, yoksa recmederim" moduna girmekte ısrar edersen sadece ve yalnızca "hadi leyn, kumda oyna" derim..
Gölge etme, gayri ihsan istemez üstad.. Mümkünse seyrek görüşek..

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Of of of sen bunamı laf ediyosun ya benim yaptıklarımı bilsenn :)

postaneye gitcez ablam geldi yolda benle pazarlık ediyo bak normal fiş alıp sıraya giricez öyle gidipte memurun yanına hemen yatırıp çıkmak yok tamam dedim neyse görsen bedava bişey dağıtılıyo sanırsın bir kuyruk var sokakta millet , fiş alıp bakayım dedim kaç numara gelecek numaram 352 tahmini bekleme sürem 3 küsür saat dedim napim abla yap ablam naparsan dedi geçtim o kalabalıktan oturdum müdürün yanına çayımı içtim işlemi yapmışlar o sıra çıktım gittim :)söylediğine bakılırsa benim yatacak yerim yok bu sadece en basitiydi :)

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Yatacak yerin yok :D Ey din kardeşim o kadar kişiyle şimdi diğer tarafta muhattap olacaksın.Bir de orası sıkıntılı olacağı için bunlar senden çok şey isteyecekler. Eyvah eyvah. :D Allah affetsin. Umarın haklarını helal ederler.

Ayrıca vicdanını rahatlatmak adına bunu buraya yazdın. Aman günah çıkarma gibi düşünme. Sonra Hristiyan adetlerine uymuş olursun bir de... :)

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Of of of sen bunamı laf ediyosun ya benim yaptıklarımı bilsenn :)

postaneye gitcez ablam geldi yolda benle pazarlık ediyo bak normal fiş alıp sıraya giricez öyle gidipte memurun yanına hemen yatırıp çıkmak yok tamam dedim neyse görsen bedava bişey dağıtılıyo sanırsın bir kuyruk var sokakta millet , fiş alıp bakayım dedim kaç numara gelecek numaram 352 tahmini bekleme sürem 3 küsür saat dedim napim abla yap ablam naparsan dedi geçtim o kalabalıktan oturdum müdürün yanına çayımı içtim işlemi yapmışlar o sıra çıktım gittim :)söylediğine bakılırsa benim yatacak yerim yok bu sadece en basitiydi :)

Off, naaptın sen şimdi Silence..
Biz bişeyleri itiraf ettik diye bi önceki mesajda linç edildik, neredeyse "taş kesil uleynn" çekti 6 ayda 16 mesaj yazmış bir arkadaş.. Google'ın sdn şubesi sayın herşeyi bilenler sana kesin Breivik muamelesi yapacaklar şimdi..
Senin adına üzüldüm :)

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Off, naaptın sen şimdi Silence..
Biz bişeyleri itiraf ettik diye bi önceki mesajda linç edildik, neredeyse "taş kesil uleynn" çekti 6 ayda 16 mesaj yazmış bir arkadaş.. Google'ın sdn şubesi sayın herşeyi bilenler sana kesin Breivik muamelesi yapacaklar şimdi..
Senin adına üzüldüm :)

Baskılar beni yıldıramaz :D

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
:)
Beni yıldırdı, ne hikmetse okur okumaz içimdeki deli biraz daha çıldırdı..
Size bişey olmasın da..
(Bu arada sözkonusu arkadaş online durumdaydı biz yeni mesajları yazdığımızda. Ama cevap hakkını kullanmadı. Şimdi bünyede bir de "ya beni muhatap almıyolar abüü" sendromu olacak iyi mi? :) )
Eyvallah..

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
:)
Beni yıldırdı, ne hikmetse okur okumaz içimdeki deli biraz daha çıldırdı..
Size bişey olmasın da..
(Bu arada sözkonusu arkadaş online durumdaydı biz yeni mesajları yazdığımızda. Ama cevap hakkını kullanmadı. Şimdi bünyede bir de "ya beni muhatap almıyolar abüü" sendromu olacak iyi mi? :) )
Eyvallah..

:lol::lol: hahahaha ay sen çok yaşa iyi mi şu halimle güldürdün ya beni , cümlendeki kafiyene kurbaaannn :clap:

Beni yıldırdı,
ne hikmetse okur okumaz içimdeki deli biraz daha çıldırdı..

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yaptığın sırada bekleyen o kadar insanın hakkını yemektir. Benim gibiler senin gibilere ne kadar küfür ederler bilemezsin(durumu anlarsa tabi). Birde gelmişler yaptıkları iyi bir şeymiş gibi bazıları yazıyorlar. Tanıdığım olsa bile o sıraya girer gerekirse akşama kadar beklerim. Zaten zeki olan insan ya banka kartıyla sıra alır yada sırasını alır başka işi varsa onu halledip gelir. Sıra fişi aldın diye kapının önünden ayrılmayacaksın diye bir şey yok. Türk insanının kanına işlemiş bir şey son gün fatura yatırmak.

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
"Hay ellerim kırılmayaydı da şu konuyu da açmayaydım, hay modemim patlayaydı da enter'a bastığımda sayfa görüntülenemiyor yazaydı!" dedirtmeye başlayan bu icraatım iki şey öğretti bana:

1. Memlekette benim gibi günahkar (!) ve dobra başkaları da var..
2. Memlekette espri, ironi, abartı, çarpıtma ve benzeri amaçlarla yazılsa da anında penaltı noktasını gösterme meraklısı, mütemadiyen her olaya "tüü zilliye (veya) pilliye bak" demeye meyilli, ciddiyetten iç organlarını bile belki her sabah ütüleyip evden çıkan bi sürü insan da var..

İyi de abicim neden süper güç olamıyoruz o zaman? (Benim yüzümdense ben kendimi feda ederim,kendimi bizzat ve şahsen ayaklarımdan asar, intihar ederim..)
La havle ve devamı... :(

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
"Hay ellerim kırılmayaydı da şu konuyu da açmayaydım, hay modemim patlayaydı da enter'a bastığımda sayfa görüntülenemiyor yazaydı!" dedirtmeye başlayan bu icraatım iki şey öğretti bana:

1. Memlekette benim gibi günahkar (!) ve dobra başkaları da var..
2. Memlekette espri, ironi, abartı, çarpıtma ve benzeri amaçlarla yazılsa da anında penaltı noktasını gösterme meraklısı, mütemadiyen her olaya "tüü zilliye (veya) pilliye bak" demeye meyilli, ciddiyetten iç organlarını bile belki her sabah ütüleyip evden çıkan bi sürü insan da var..

İyi de abicim neden süper güç olamıyoruz o zaman? (Benim yüzümdense ben kendimi feda ederim,kendimi bizzat ve şahsen ayaklarımdan asar, intihar ederim..)
La havle ve devamı... :(

Ya ne takıyosun biz milletçe eleştirmeyi çok severiz .
Asla ve kat-a kendi üzerimizdeki çamura bakmaz başlarındaki tozlar yüzünden onları yerden alır yere vururuz ! Bu bizim genetiğimize aşılanmış bi kere ...

Öyle yapmazdım böyle yapardım diyen arkadaş : Git yap seni tutan mı var sen öylesin ben böyleyim varmı ötesi . Günahıda bana vebali de bana sana nesi peki :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Rakı, şarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararım içerim.
İkimiz de gelsek kıldan köprüye
Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Neyzen Tevfik

Bknz, Yukarı :D

Ya da

Kimse kimsenin bişeyine karışamaz :D

https://www.youtube.com/watch?v=j4sBElkVCho

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43

Amanda

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ters anlamasın kimse ama ilk başta böyle bilerek günah işleyip sonra herşeyi Allah'a havale etmekle olmuyor herşeyi önceden bilinçli yapcaksın arkadaş sen yap yap Allah'a havale et saçma ...

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
teknolojinin b.kunu çıkarmayın arkadaşım. "online günah çıkarma" da neyin nesi?

-papaz efendi çok günah işledim, ne olur bir kutsa beni.

-şimdi olmaz internet üzerinden şeytan çıkartıyorum, akşam saat 22.30 da msn'de ol!

entry - nick uyumu :p

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kul hakkına girmemiştir İnşallah.

Submarine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orada ki insanlar 5 dk daha beklerler sonuçta mazaretin var.Sorun etmemelisin.

moon5

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Allah tahsilatını affetsin kul hakkına girmişssin,anlayacağın işin yaşşşş...

noname82

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Benim merak ettiğim ALLAH artık duaları internet üzerinden mi kabul ediyor ?

bir, konu itiraf köşesinde..
iki, olayı damara bağlamışsınız ya kutlarım..
üç, adlarından biri Semi' bir diğeri Alim olan Allah'ın duaları nerde kabul edip etmeyeceği ile ilgili bir bilginiz mi var?

arapcaya cevirip yazmasi lazim. allahin resmi dili arapca turkce dua okumak/yazmak allah katinda e.../allaha ihanet gunahi kadar buyuk bi gunah.
bu dua kabul olmaz :p cunku prosedure aykiri yazilmistir!

türkçe yazmayı öğrendiğiniz zaman arapça mevzusuna girebiliriz..

Yanlış öğrenmemen için söylüyorum kırıcı bir sözüm olursa bağışla. Arapça yazılan ilk kitap kuran-ı kerim kabul edilir . Yani o dilin zengin olması imkansız bişeydir. Kurani kerime ait en eski kabul edilen kitaplar bile suryanice olarak yazılmıştı. Ek olarak Hz. Muhammed okuma yazma bilmiyordu , yani kuran-ın bir dili olduğu dahi iddia edilemez aslında.

dilin zenginliği ilk kitaba göre belirlenmiş ya gerçekten komik..

ve denmiş ki Resul-ü Ekrem okuma-yazma bilmiyordu.. buna ispat var mı? hatırlatma ilk ayet OKU.. ama Kitap ayet ayet indi kitap olarak değil.. peygamberin cevabı 'ben ümmi değilim'dir.. bugün dahi ümmi ifadesi kutsal kitapları okuyup okuyamama olarak bilinir.. maksat 'yanlış öğrenmemeniz' :cool:

Bu forumun yaş ortalaması çok fazla düştü. Artık çoluk çocuğun yazacağı saçma yazılardan dolayı yorum yapamıyoruz.

doğru söze ne denir ki..

Reaksiyon puanı
4
hergün zayıfın güçsüzün alınterının bırılerı tarafında çalındıgı.haram yemenın dogal oldugu bır ülkede fatura için 2 kısının onune geçmişşin.keske herkes senın gıbı yapsa.işi sadece -1-2 kısı onune geçerek bıraksa.