USB'de Windows 7

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Microsoft, netbook sahiplerini unutmayacak gibi gözüküyor. Windows 7 kullanmak isteyen netbook sahipleri içn Microsoft'un planı ne?

Microsoft'un iddiasına göre Windows 7 işletim sistemi netbook'larda sorunsuz olarak çalışabilecek. Vista ilk çıktığında normal bilgisayarda bile zor çalışırken, Windows 7'nin netbook'larda bile çalışabileceğinin iddia edilmesi gerçekten iyi bir durum.
1_126482417l1246058953.jpg
Ancak netbook sahiplerinin bir sorunu var. Çoğu netbook'ta optik sürücü bulunmuyor. Bu sebeple kullanıcılar yeni işletim sistemini nasıl kuracakları konusunda endişeliler. Ancak Microsoft bu insanları unutmayacak gibi duruyor. İnternet'te dolaşan bazı söylentilere göre Microsoft, Windows 7'yi DVD'nin yanı sıra USB sürücü şeklinde de piyasaya sunacak. Eğer bu iddia doğruysa içinde Windows 7 bulunan USB belleklerin piyasaya çıkacağını söyleyebiliriz.

Tabi bunların hepsi şimdilik bir söylenti. Microsoft tarafından konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

::
Microsoft'un böyle bir uygulama yapmasını bekliyor musunuz?

Yazan
: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Çok çok iyi olur, fakat daha sistemi kurmadan önce zararlı bulaşma tehlikesi taşıyacaktır.
Önlemini alacaklarsa mesela yok..

VisuaL.NET

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunu microsoft yapmazsa zaten, mutlaka yapan olacaktır :)
microsoft yapsında hiç olmazsa güvenli olacağından microsoftu seçelim

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Çok güzel Olur USB şeklinde Yeni bir Çığır olur

Gerçi CD içersinde yada Yanında Mini CD olarak . Win 7 USB den Rahatca kurmak için bi Yazılımda verilebilir . Yada internetten Dağıtabilir

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Bence abartıyorlar 7 denildiği kadar hızlı ve hafif bir sistem değil.

haluk210

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim dvd romum yok ve windows 7 yi 4gblik flashdiskime internetten bulduğum yöntemle atarak yükledim ve kullanıyorum , yani zaten yapılabilen birşey bu..

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
benim dvd romum yok ve windows 7 yi 4gblik flashdiskime internetten bulduğum yöntemle atarak yükledim ve kullanıyorum , yani zaten yapılabilen birşey bu..
Yapılabilen birşey doğru..
Fakat habere göre bu defa biz değil Microsoft kendisi yapıp yükleyip sunacak.
Bizimkinden farkı üzerinde lisansı-barkodu vs. olan DVD ler gibi orijinal olacak olması :)

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Çok çok iyi olur, fakat daha sistemi kurmadan önce zararlı bulaşma tehlikesi taşıyacaktır.
Önlemini alacaklarsa mesela yok..

tek yazımlık usb ler var hp nin yazcılarında kullandığı gibi
unun gibi bişey olursa sorun olmaz :)