USB soket sorunu

Bu konuyu okuyanlar

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar bi kaç gün önce yaşamaya başladığım tuhaf bir sorunu dile getiricem. Laptopum monster abra a7 v5.4 (950m) olan model. sol tarafta 2 tane 3.0 ve sağ tarafta 1 tane 3.0 ve 1 tane 2.0 olmak üzere 4 tane usb portu var. ve benim sol taraftaki portlarımda değişik bir arıza söz konusu. sol tarafa mouse takıyorum algılıyor, telefonumu takıyorum sol tarafa alğılıyor. fakat flash disk veya taşınabilir hdd taktığımda algılamıyor ve usb sürücülerim pasif hale geliyor. flash diski çıkardıktan sonra tekrar mouse takmayı denedim fakat algılamadı, bilgisayarı yeniden başlatıyorum ve düzeliyor. sol taraftaki herhangi bi usb soketine takıyorum kendisi pasif hale geldiği gibi sol taraftaki diğer usb soketi de pasif hale geliyor. ve ne yaparsam yapim bilgisayarı kapatıp açmadan düzelmiyor. Ve aynı sorun sağ taraftaki soketlerimde yok, onlarda flash disk veya hdd veya telefon ne olursa kullanabiliyorum. Bu sorun neyden kaynaklıdır ?

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Konu hakkında biraz araştırma yaptım. Birebir aynı sorun olmasa bile USB ile ilgili sorun yaşayanlar BIOS güncellemesi yaparak sorunu çözdüklerini dile getirmişler. Denemekten zarar gelmez. Şarjınız tam olduğu zaman bir güncelleme gerçekleştirin ve yeniden deneyin. Sonucu bildirmeyi unutmayın ;)

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tüm driverları güncelledim sorun çözüldü teşekkürler. Fakat %100 disk kullanımı sorunu bende yoktu, bu sefer de o geri geldi :D

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Windows Search hizmetini durdurduktan sonra çözülmesi gerek.

1) Çalıştır'ı açın.
2) services.msc yazın ve enter tuşuna basın.
3) "Windows Search" hizmetine sağ tıklayın ve özelliklere tıklayın.
4) Başlangıç türünü "Devre dışı" olarak işaretleyin.
5) Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bu adımları takip edin, performansta değişiklik var mı buraya yazın sorun devam ederse başka çözümler arayalım.

emre9070

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sorunlarım kökten çözüldü çok teşekkür ederim performansta çok az bi artış oldu gibi

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Rica ederim :) başka bir sorun yaşarsanız konu açmaktan çekinmeyin ;)