USB Kurulum Sorunu

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Merhabalar;
Bilgisayarımda Asus M3A78-CM marka ve model anakart var. BIOS üzerinden Boot işlemleri için USB'yi atıyorum ama bilgisayar açılışında Boot ekranına gelmeden donuyor. Bilgisayarım USB Boot özelliği var diye biliyorum. Sorun ne olabilir?
Aldım alalı UBS den kurulum yapamadım.

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Aynı problem benim anakarttada var model Gigabyte P35-S3G :(

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
bende usb den xp kurmayı istedim ama başarılı olamadım. anakartımın usn boot özelliği var ve usb-fdd usb cd-rom ve usb bir leydi hatırlayamadım ama o şekilde seçenekler var. ama hiç bir şekilde boot edemedim başlarken. acaba usb yi tam anlamıyla boot için kuramıyoruz ?

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Foto işi biraz zor, sadece şunu söyleyeyim: "Press Del to Enter Setup" yazan kısımda donuyor. ve ilerlemiyor.
Resetlemek zorunda kalıyorum.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@evowinds, senin anakartın modelinde USB takılı olduğu zaman sistemin donma sorunu Asus tarafından doğrulanmış ve bir BIOS güncellemesiyle hata giderilmiş. Hatta daha sonra çok miktarda başka hatalar bulunmuş onlar da yeni yeni güncellemelerle giderilmiş. Anakartın ilgili download bölümünden en yeni BIOS'u indirip anakartını güncellersen sorunun çözülmüş olur.

Asus dedi ki:
Fix system may hang when USB mass storage device is present.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
İlk önce biosuna gir default yap ya da Elmacık hocanın dediğini yap :) sonra tekrar gir;
USB Legacy Support
Legacy USB Support
Legacy support for USB

seçenekler varsa aktif yap ve sonra tekrar boot etmeye çalış :)

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.
BIOS güncellemesi yapmak gerekiyor demekki, vaktim olunca yaparım. (Bu iş öyle kalır, yani yapmam :D)

SiLGEC

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bazı anakartlarda boot menüsünde HDD alt menüsünden (boot menüsü değil) USB'yi üste almak gerekiyor. Bazı USB'ler bootu desteklemiyor. Fakat yukarıda yazıldığı gibi biosu hatası gibi duruyor.