Yardım M1 chip MacBook Air 16/256 pil sorunu

Bu konuyu okuyanlar

beratakgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar tekrar merhaba. Pil kullanımım çok aşırı düşüyor. Ekran sürem belki 8 saat falan. Bu korkunç bir rakam. Ventura kullanıyordum. Akıcılıkta problemler yaşadığım ve pil sorunları için tekrar Monterey'e döndüm. Performans ve akıcılık düzelmiş olsa da. Pil konusu ne yazık ki düzelmedi sanırım. Arkadaşımın bilgisayarı 94 pil sağlığı, %70 şarjda iken 15 saat gidiyor. Benim %100 döngüm 16. alalı 1.5 ay oldu. Şarjda 9 saat 10 saat gidiyor benim pil sağlığım %100. biliyorum hepiniz Apple'a götür diyeceksiniz. Ama götüremiyorum çünkü KKTC'de okuyorum. Uçak bileti vesaire sıkıntıya gireceğim. Şimdi birkaç teorim var sizlere paylaşacağım umarım sıkılmazsınız... Şu an ayarlardan venturaya güncellemek. Ama akıcılığım tekrar bozulur diye korkuyorum... Diğer varsayımım... USB boot ile kurduğum için belki bir sıkıntı çıkmıştır diye düşünüp direk recovery modda iken, internet üzerinden indirme yapmak... Belki işe yarayabilir? Ya da USB boot ile ventura kurulum... Şu an akıcılıktan çok memnunum sadece pilden yaşadığım sorunlar var. Böyle kullanıp yazın İstanbul'a döndüğümde Apple'a götürmeyi mi tavsiye edersiniz. Lütfen bilgi dostlarımız yanıtlarsa sevinirim. Ve sizlerdede böyle sorunlar var mı?
(Ekstra not: Bundan önce (8 GB olan M1 versiyonum vardı. Onda çok daha iyi süreler alıyordum.)