Yardım MacBook Air M1 bataryası hızlı bitiyor

Bu konuyu okuyanlar

beratakgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba. M1 16/256 kullanıyorum. Pil döngüm 14 fotoğrafta olduğu gibi. Daha önce ventura kullanıyordum 2 gün önce dönüş yaptım. Venturada akıcılıkta problemler yaşıyordum. Monterey M1 ile daha uyumlu olduğu için ona geçtim. Akıcılık daha iyi oldu. Ama pil performansı düzelmedi kötüye gidiyor. Acaba neden böyle dostlar? Daha alalı 1 ay oldu 14 döngüdeyim. Eski MacBook Air M1 ile 12 saat alıyordum. Şimdi 5-6 saat neredeyse yarıya üstelik sıfır bilgisayar. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Ekran Resmi 2022-12-11 02.24.13.png

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
1 ay'da 14 fazla hocam yada siz 1 ay boyunca bilgisiyarın canını yediniz.

Yıllardır farklı Mac modellerim oldu ve hepsini çok aktif kullandım. Hiç birinde böyle bir durum olmadı. İlk çıktığı zaman aldığım M2'li Mac in pil devri 14 olmuş.

Tavsiyem Apple destek hattını arayıp Mac uzmanı ile konuşmanız. Tanı testi yapıp gün sonunda servise gitmeniz yada farklı bir durum varsa en doğru bilgiyi o size verecektir.

beratakgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11

Yıllardır farklı Mac modellerim oldu ve hepsini çok aktif kullandım. Hiç birinde böyle bir durum olmadı. İlk çıktığı zaman aldığım M2'li Mac in pil devri 14 olmuş.

Tavsiyem Apple destek hattını arayıp Mac uzmanı ile konuşmanız. Tanı testi yapıp gün sonunda servise gitmeniz yada farklı bir durum varsa en doğru bilgiyi o size verecektir.
Dostum sanırım öyle yapıcam bakalım durum ne göstericek

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Ekran Resmi 2022-12-11 17.46.34.png

Pilim şuan %75 ve grafikte gözüktüğü gibi 09:00 - 17:00 arası kullanımımı 5 saati geçmiş şekilde. Kullandığım süre boyunca parlaklık ortada, klavye ışığı kapalı ve ses'i BlueTooth ile AirPodslardan alıyorum.

Akşam 10-11'e kadar kullanıcam. Daha düzenleyeceğim ve render alacağım videom, yayınlamam gereken yazım, çıkarmam gereken üniversite notlarım var. Arada forum, haber siteleri veya twitter'a giriyorum. Gün sonu alırken pil durumunu paylaşacağım, oradan pay biçersin.

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326

Benimde M1 Macbook'umda Pil Performansi Sorunu Var Ama Benim Pil Dongusu Artik 500-550 Oldu Yahu Bunlari Gordukce Diyorum Ki iMac'im Sen Bir Tanesin Diyesim Geliyor İçimden Hocam :D

iMac'de Akicilik Tam Dert Çok Az Cok Sukur ?

beratakgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ekli dosyayı görüntüle 176010

Pilim şuan %75 ve grafikte gözüktüğü gibi 09:00 - 17:00 arası kullanımımı 5 saati geçmiş şekilde. Kullandığım süre boyunca parlaklık ortada, klavye ışığı kapalı ve ses'i BlueTooth ile AirPodslardan alıyorum.

Akşam 10-11'e kadar kullanıcam. Daha düzenleyeceğim ve render alacağım videom, yayınlamam gereken yazım, çıkarmam gereken üniversite notlarım var. Arada forum, haber siteleri veya twitter'a giriyorum. Gün sonu alırken pil durumunu paylaşacağım, oradan pay biçersin.
Pili Tamamen Boşalttım power tuşuna başınca Ekrana pil bittik uyarsı bile gelmiyordu. Sonra taktım. Bakalım. 100 olsun bakıcam kaç saat göstericek. Xcode Kullıyorum 1 tane İphone sim açıkkalıyor belki bu kadar az gösteriyor dicemde bilmiyorum ya öğrenciyim zaten bi yandan üni bir yandan bu laptop bıkma noktasına geliyorum. Ve bu arada Sen coconutBattery kullanıyor musun? onun Ekran fotorğafını atarsan mennun olurum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pili Tamamen Boşalttım power tuşuna başınca Ekrana pil bittik uyarsı bile gelmiyordu. Sonra taktım. Bakalım. 100 olsun bakıcam kaç saat göstericek. Xcode Kullıyorum 1 tane İphone sim açıkkalıyor belki bu kadar az gösteriyor dicemde bilmiyorum ya öğrenciyim zaten bi yandan üni bir yandan bu laptop bıkma noktasına geliyorum. Ve bu arada Sen coconutBattery kullanıyor musun? onun Ekran fotorğafını atarsan mennun olurum.
22 ekimde Sıfır Macbook pro m2 16/256 aldım onda akıcılık sorundu pilde hızlı bitiyordu onu saatım Sonra m1 air 16 aldım Akıcılık yani iyi diyebilirim ama pil çok az. Macbook pro m2 almadan çnce m1 air 8gb vardı. Xcode Yetmiyor diye değiştirmiştim keşke değiştirmeseydim ya 2 ay oldu hala uğraşıyorum dostum ya eski MBA 14 saat 15 saat gösteriyordu 2 günde bir falan takıyordum şarja bu nedne böyle bilmiyırum. Tanı testi yaptım hiç bir sorun yok Bakalım ne olcak

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958

22 ekimde Sıfır Macbook pro m2 16/256 aldım onda akıcılık sorundu pilde hızlı bitiyordu onu saatım Sonra m1 air 16 aldım Akıcılık yani iyi diyebilirim ama pil çok az. Macbook pro m2 almadan çnce m1 air 8gb vardı. Xcode Yetmiyor diye değiştirmiştim keşke değiştirmeseydim ya 2 ay oldu hala uğraşıyorum dostum ya eski MBA 14 saat 15 saat gösteriyordu 2 günde bir falan takıyordum şarja bu nedne böyle bilmiyırum. Tanı testi yaptım hiç bir sorun yok Bakalım ne olcak
Akıcılık nasıl sorundu ?

beratakgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Akıcılık nasıl sorundu ?
Ekranın fpsi düşüyor gibi oluyordu Masaüslerinde geçişlerde sorunlar yaşıyordum. uyguluama küçültürkende aynı şekil. Montereyde daha iyi sanırım belki psikolojim bozulumuştur.

Akıcılık nasıl sorundu ?
Bu arada Pili 100 yaptım şimdi 7.23 diyor bitmesine çok az ya 13 15 demesi gerekiyor.

Ekranın fpsi düşüyor gibi oluyordu Masaüslerinde geçişlerde sorunlar yaşıyordum. uyguluama küçültürkende aynı şekil. Montereyde daha iyi sanırım belki psikolojim bozulumuştur.

Bu arada Pili 100 yaptım şimdi 7.23 diyor bitmesine çok az ya 13 15 demesi gerekiyor.
Venturada 9 saat falan diyordu Sanırım ya

Akıcılık nasıl sorundu ?
Sizce ne yapalıyım? Venturaya Güncellememi önerir misiniz. Fakat yine akıcılıkta sorun yaşarsam. mouse kasıyor gibi falan bazen akıcı gibi gelmiyor. Yeni işletim sistemi olduğu için dediler Apple ile konuştuğumda. Monterey daha akıcı daha hızlı ama pil perfomasta sorun var sanırım. ama venturaya güncellersem eğer? Pil artabilir belki akıcılıkta düzelir? ama düzelmezse bu sefer terkar USB İLE Monterey kurmam gerekecek kullandığım progrmlarda dahil tabi ki. Büyük bir kumar gerçekten. Sizler ney önerirsiniz????

Son düzenleme:

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Çıktığı ilk günden beri Ventura kullanıyorum. Kullandığım süre boyunca her Mac sürümünde olduğu gibi bir yenilik hissetmemekle beraber, bir sorun yaşamadım.

Yıllardır MacBook kullanıyorum ve bir çok Mac modeli elime geçti, bu süreç boyunca kötü bir bilgisiyar deneyimi hiç birinde yaşamadım. Bahsettiğiniz pil sorununu Xcode kullanmadığım için yorumlayamıyorum fakat normal olmadığı düşüncesindeyim.

Yarın destek uygulamasından Apple teknikeri ile irtibata geçin. Yetkili servis tarafı nasıl bir yol izliyicek onu görelim.

beratakgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Çıktığı ilk günden beri Ventura kullanıyorum. Kullandığım süre boyunca her Mac sürümünde olduğu gibi bir yenilik hissetmemekle beraber, bir sorun yaşamadım.

Yıllardır MacBook kullanıyorum ve bir çok Mac modeli elime geçti, bu süreç boyunca kötü bir bilgisiyar deneyimi hiç birinde yaşamadım. Bahsettiğiniz pil sorununu Xcode kullanmadığım için yorumlayamıyorum fakat normal olmadığı düşüncesindeyim.

Yarın destek uygulamasından Apple teknikeri ile irtibata geçin. Yetkili servis tarafı nasıl bir yol izliyicek onu görelim.
Dostum Şimdi bir şey gözlemledim Type-C Hub usb çoğaltıcı kullanıyordum mouse'umu falan takıyordum. Dedim acaba bu fazla mı güç çekiyor yavaş yavaş pil sürem gördüğünüz gibi 15 saatlere kadar çıkmaya başladı şimdi düşmeye başladı yavaş yavaş acaba type-C dönüştürücü yüzünden olaiblir mi diye düşünüyorum.

Dostum Şimdi bir şey gözlemledim Type-C Hub usb çoğaltıcı kullanıyordum mouse'umu falan takıyordum. Dedim acaba bu fazla mı güç çekiyor yavaş yavaş pil sürem gördüğünüz gibi 15 saatlere kadar çıkmaya başladı şimdi düşmeye başladı yavaş yavaş acaba type-C dönüştürücü yüzünden olaiblir mi diye düşünüyorum.
Fotoğrafı paylaşamıyorum hata veriyor !

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Forumda çözünürlük yada mb sınırı vardı sanırsam.

Hangi marka hub kullanıyorsun ?

Basues 7 in 1 modelini kullanıyorum hub tarafı nda. Aynı board'ı kullanan bir kaç farklı üretici var fakat isimlerini hatırlamıyorum. Araştırırsan başarılı ürün, tavsiye ederim.

beratakgul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Forumda çözünürlük yada mb sınırı vardı sanırsam.

Hangi marka hub kullanıyorsun ?

Basues 7 in 1 modelini kullanıyorum hub tarafı nda. Aynı board'ı kullanan bir kaç farklı üretici var fakat isimlerini hatırlamıyorum. Araştırırsan başarılı ürün, tavsiye ederim.

Evet hocam o markayı biliyorum ama onu kullanmıyorum. Hepsiburada'dan şunu almıştım Çokta iyi değil ama işimi görüyor.​

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
İşlerim az önce bitebildi. Dün den beri hiç şarja takmadan cihazı kullandım. Şarjım %26 akşama kadar çıkartır beni.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2022-12-12 15.20.16.png
    Ekran Resmi 2022-12-12 15.20.16.png
    41.3 KB · Görüntüleme: 87