USB HDD Çalışmıyor

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
30 DK önce Dönem Ödevimi ve Atölye de verilen 100 küsür sayfalık ödevimi Kaydederken Hardisk İşlem Yapmayı Kesti Işığı Sadece Yanıyor Ses vs Hiç bir hareket yok Hardisk in içindeki bilgileri Acilen Kurtarmam Lazım
---
HDD Aygıt Yöneticisinde Yok
IRq Çakışması Yok
USB Kablosu Sağlam
HDD Başka Bir Bilgisayardada Gözükmüyor
---
biliyodum böyle bir şey olacağını 6 gün önce bip bip hdd bozulmadan önceki son sesini vermiş sanırım
---
iomega prestige 1TB
---
Eğer Arkadaşlar Kurtaramazsın Derseniz Cihazı Alıp Doğruca MyDisk vs bir firmaya göndereceğim (ve ciddi bir para bayılıcağım sanırım) bu Sorun neden kaynaklanmış olabilir ?

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
muhtemelen hdd sata. bilgisayarın desktop ise sata kablosu ile bilgisayarına baglayıp hdd acılıyormu datalar duruyrmu bak sorun yoksa hdd kutusu mefta olmuş

kutu içinden hdd cıkartman gerek garantisi varsa dokunma derim yoksa onemlı değil şansını dene

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
HDD veya Usb disk bilgisayardan görünmüyorsa tüm çabalara rağmen ve de başka bilgisayar da durum aynıysa bozulma ihtimali ne yazık ki yüksek.
Verilerin kurtarılabilir mi onu tam bilemezsin.
Geçmiş olsun.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
arada küfür ediyor bibleniyor demekki :)
şansını o şekilde dene garantisi yoksa yada yerim garantisi deyipde yenı kutu alarakda yapabilirsin.
ondan once desktop pc bulup dene bosuna kutuya para verme az para değil

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet Laptop 'um daki HDD yi Söktüm Cihazdaki Dönüştürücüye taktım ve Hardiskimi Gördü :mad: Çok Sinirlendim tabiki 15 dk önce gittim 4 tane bozuk 2.5 laptop hdd si aldım hepsinin devresini söküp hdd ye taktıp yok yok yok olmuyor hatta hardisklerden birini çalıştırdım ama benimki niye çalışmıyor offf

prof_cavus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim samsung 320gb harici hdd vardı usb cıkısı bozulduydu.tamire yooladım 2 gün sonra bana para iadeci vercez dedi üstüne azcık para kattım wd 1.5 tb aldım.sende yoolla servise genelde yapılamıyor bunların tamiri

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya Parasının Derdinde Değilim Zaten Ucuza Almıştım Kampanyadan Problem 6 Aydır Uğraştığım Ödevim gitti ve bi 6 aylık oyun film dizi müziklerde

sihir55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende aynı markanın 1Tb Hdd sini yaktım . Anlamıyorum bu zıkkımıiçinde ya samsung ya da yine iyi bir marka HDD var ama yanıyorlar. 1 Tb 5v usb ile yetmiyor sanırım.
Şimdi aynısından ikinciyi aldım, şimdilik problem yok. İnşallah birdaha başıma gelmez. !Tb biriktirmek 15 günümü alıyor gecli gündüzlü.

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iomega yı Uzak Durulması Gereken Markalar Listeme Ekliyorum Kendi Forumundada Aynı Sorundan Şikayetçi Çok Arkadaş var

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sorunun %100 Kaynağını An itibari ile buldum HDD nin kartı Bozulmuş internetten aynı hardiskten sipariş verdim yarın sorun çözülürse buradan nasıl düzeltiğimi anlamayı deneyeceğim