USB çoklayıcılar

Bu konuyu okuyanlar

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Bu daha güzel.Tam benlik :D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Yuhhh USB mangal yapmış adamlar :D

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
webdenal 'daki her porttan ekstra güç girişi olmadan 500 mA vermez. Zaten makineye takıldığı porttan 5V x 500mA gelecek bunu neyse 4'e 5'e katlıyorsa o teknolojiyi versinler ben de evde kullanayım :D Bu alete iki tane 2.5 inç harici disk takamazsınız kısaca güç yetiremez :)

Hoş benim için usb çoklayıcı harici güce gerek duymayan düşük güçlü fare, flash gibi cihazlar için olan bir alettir. Harddiski hiç bir zaman hız kaybı yaşamamak için çoklayıcıya takmam :)

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
webdenal 'daki her porttan ekstra güç girişi olmadan 500 mA vermez. Zaten makineye takıldığı porttan 5V x 500mA gelecek bunu neyse 4'e 5'e katlıyorsa o teknolojiyi versinler ben de evde kullanayım :D Bu alete iki tane 2.5 inç harici disk takamazsınız kısaca güç yetiremez :)

Hoş benim için usb çoklayıcı harici güce gerek duymayan düşük güçlü fare, flash gibi cihazlar için olan bir alettir. Harddiski hiç bir zaman hız kaybı yaşamamak için çoklayıcıya takmam :)

Ben sadece fare,klavye yada flash bellek takarım.Bunlar benim işimi gürür mü ?

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Ben sadece fare,klavye yada flash bellek takarım.Bunlar benim işimi gürür mü ?
Saniyede bir kaç kilobyte anca klavye fare. İki adet flash bellekten okuma hızı yaparsan ve bunlar ciddi hızlı ise(Ben corsair'ımdan 30 megabyte okuyabiliyorum) hızı paylaşarak düşürebilirler.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Kendim usbden çalışan fan yaptım ama fazla üflemiyo kerata:)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
USB vantilatör kullanıyorum, çok iyi oluyor sıcak günlerde.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
molex'e tak sende 12v gelior ordan kirmizi kablo sanirim: ) birini kirmiziya digerini siyahlardan birine baglarsan calisir: )
Hangi kablolarla oluyor biliyom ama elimde molex yoktu psuya da kıyamam daha yeni:) Onun yerine 12v adaptörun ucunu kestim şuan iki tane fan güç kaybetmeden dönüyor. Hatta bir de açma kapama düğmesi yaptım:) usb 5v veriyo biliyom ama ben onu denemek için ilk başta usble yaptım, demek ki yapabiliyomusüm. Bir de 5800ım için usbden(pcnin) şarj aleti yoktu ona da şarj aleti yaptım:)

---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:01 ----------

Molexi de buldum, elimdeki işe yaramaz psulardan sökecem:)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Adaptör daha iyi akım veriyo yav fanlar çok nazlı dönüyodu:)

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Hangi kablolarla oluyor biliyom ama elimde molex yoktu psuya da kıyamam daha yeni:) Onun yerine 12v adaptörun ucunu kestim şuan iki tane fan güç kaybetmeden dönüyor. Hatta bir de açma kapama düğmesi yaptım:) usb 5v veriyo biliyom ama ben onu denemek için ilk başta usble yaptım, demek ki yapabiliyomusüm. Bir de 5800ım için usbden(pcnin) şarj aleti yoktu ona da şarj aleti yaptım:)---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:01 ----------Molexi de buldum, elimdeki işe yaramaz psulardan sökecem:)
ya bn de gunes panelli sarj aleti yapicaktim da micro usb kablo bulamadim :D

---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:52 ----------

Adaptör daha iyi akım veriyo yav fanlar çok nazlı dönüyodu:)
500mA anca flash bellek calistirir ztn fazla bise beklemek yanlis olur :D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Ben molexlere bağladım o şekilde düşük hızda oldu usb değil:)

Son mesajlar