USB bellek içindekilerin gözükmeme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6
USB belleğimi okulun akıllı tahtasına taktım. O tahta üzerinden flash diskime bir dosya atıım ve ondan sonra usbdeki hiçbir dosya gözükmüyor.(içindekileri silmememe rağmen). Aramadan aratınca dosyalar çıkıyor. Nasıl düzeltilebilir?

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
USB belleğimi okulun akıllı tahtasına taktım. O tahta üzerinden flash diskime bir dosya atıım ve ondan sonra usbdeki hiçbir dosya gözükmüyor.(içindekileri silmememe rağmen). Aramadan aratınca dosyalar çıkıyor. Nasıl düzeltilebilir?

- Windows'unuzun sol alttaki arama motoruna "Klasör Seçenekleri" yazın ve tıklayın.

- Açılan pencerede "Görünüm" sekmesine girin.

- "Gelişmiş Ayarlar" kısmında, "Gizli dosya, klasör ve seçenekleri göster" seçeneğini işaretleyin.

- Yine aynı kısımda olan, "Korunan işletim sistemi dosyaları gizle (önerilen)" yazan seçenekteki tik işaretini kaldırın ve değişiklikleri kaydedin.

- Ardından flash belleğinizin içinde bulunan dosyalarınızı masaüstüne başka bir klasör açarak yedekleyin. ( Bu adımda sadece flash belleğinizin içinde daha önceden kendiniz koymuş olduğunuz dosyaları yedeklemenizi rica edeceğim, klasör seçeneklerinde yaptığımız değişiklikler yüzünden sistem dosyalarını görmeniz doğaldır, onları yedekleme yaptığınız klasöre atmayınız. )

- Dosyalarınızı yedekledikten sonra flash belleğinizi biçimlendirin.

- Masaüstüne aldığınız yedekleri flash belleğinize geri atabilirsiniz.

+ Klasör seçeneklerinde değişiklik yaptığımız 2 seçeneği eski haline getirmeyi unutmayın işlem bittikten sonra.

+ Ayrıca flash belleğinizi okul bilgisayarına daha takmayın, aynı işlemleri tekrar yapmak zorunda kalabilirsiniz.

+ Sisteminizde bir anti-virüs programı ile tarama yapmanızda fayda var.