[ÜRÜN İNCELEMESİ] Snopy Rampage Sn-Rw7 Kullanım Deneyimi ve Performansı

Bu konuyu okuyanlar

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
10290308546610.jpg

Evet, bir ürün incelemesi. Snopy Rampage Sn-Rw7 oyuncu kulaklığı. Ürünü yaklaşık olarak 2-2.5 aydır kullandım ve hala kullanıyorum. 95₺ aslında giriş seviye kulaklık için normal diyelim. Neyse detaylara geçelim. Bakalım sizi tatmin edebilecek mi?

Kulaklığın ve mikrofonun ses kalitesi iyi sayılır. Mikrofonla her hangi dip ses ile rastlamadım ve ses kalitesi fiyatına fazlasıyla değiyor. Hatta kumandadan istediğiniz zamanda kumandadan mikrofonu açıp, kapatabiliyorsunuz. Onun dışında oyun oynarken ve sesli sohbette konuşurken işinizi görebilecek bir mikrofona sahip. Hoparlörlerin bass'ları da iyi gibi düşünebiliriz, tatmin ediyor fakat müziklerde pek kullanılacağını zannetmiyorum (bass'lı olmayanlara bahsediyorum). Kulaklığın ses ayarlarını yine kumanda kısmından ses arttırmak ya da kısmak mümkün. Ses izolasyonu hakkında da konuşacak olursak, evet ses izolasyonu var ama daha iyi olabilirdi.

Sağlamlık ve kaliteye gelecek olursam yine tatmin eder. Kulaklıkta örgülü kabloların olması gerçekten iyi olmuş. Kulaklığı 2 kere yanlışlıkla düşürsem de ve yanlışlıkla arada bir kulaklığı sandalye ile otururken bastırsam da bile hasar oluşmadı. Padlarin ve dikişlerin kalitesi idare eder ölçüde. Kulaklığın baş ayarlama kısmının altında plastik yerine demirin kullanılması gerçekten hoş bir şey ve aynı zamanda ayarlanırken de takılmaya rastlamadım. Haydi, bir de kontrol kumandasından bahsedeyim. Kontrol kumandasını ve mikrofonu kullanabilmek için USB'yi her hangi telefon şarjına, ya da çalışan bilgisayarın USB'sine bağlamak gerekiyor. Tabii biraz kötü oldu fakat yapacak bir şey yok. Kontrol kumandasında 2 tuş mevcut. Mikrofon devre dışı bırakma ve ışık açma kapama tuşu. Tek sıkıntısı mavi ışıklar yanarken mikrofon kapalı olduğunu gösteren ışığın pek de belirgin olmaması.

Gelelim tasarıma. Tasarımını beğendim, bir de üründe mavi ışıkların olması daha havalı yapıyor bu kulaklığa. L ve R göstergeleri de yanmakta. Padlarin içinde mavi dikişleri de görmek mümkün. Işıkları dediğim gibi kumandasından açıp / kapatabiliyorsunuz fakat ışığın kısabilme, arttırma özelliği olsaydı daha hoş olacaktı. Kontrol kartında da ışıklar yanabiliyor. Bilginiz olsun. Önemli olan şeyler arasında ürünün rahatlığı diyebiliriz. 90₺ için konfor aslında daha iyi olabilirmiş. Dikkat ettiyseniz padler biraz küçük geldi, açıkçası kulak sığamayacağı için uzun süreli kullanımda ağrı yapabilir. Aynı zamanda mikrofon USB'den güç almakta ve güç almadan çalışamıyor, onu da hatırlatırım. Kafa ayarlama bölümündeki yumuşak kısımlara gelecek olursak kafayı rahatsız etmedi lakin büyük kafa yapısına sahip olan kişilerde rahatsız edebilir. Güzel bir özelliğimiz var. Tek tarafa bile olsa mikrofon kıvrılabiliyor, bu da tabii yine hoş bir özellik ama yukarı aşağı konumlandırma için de kulaklığın sol kısmında yer alan bir parçayı döndürmek gerekebiliyor.

Eleştiri yapacağım bazı yerler var tabii ki. En büyük eleştirim ne yazık ki rahatlıktı ancak rahatlık konusu insanlardan insana geçebileceğini unutmayalım. 2. eleştirdiğim kısım ise bağlantı noktalarının altın kaplama olmaması, olsaydı daha iyi olurdu. Son olarak ses izolasyonu kısmı, evet ses izolasyonu var ancak dışarıdan gelen sesleri biraz olsun duyabiliyorsunuz. Daha iyileri de var tabii ki. :) Genel olarak 95₺'ye alınır fakat konforuna çok önem veriyorsanız ve daha iyi özellikler isterseniz 30-40₺ daha verip Rampage Sn-R7 Mesh gibi kulaklık alabilirsiniz. Kulaklığın yapısı genel anlamda sağlam ve iyi diyebiliriz. Ses kalitesi ve izolasyonu hakkında iyi olduğu için, kullanım kolaylığı (konfor değil) açısından ve bazı iyi özellikleri olduğundan tavsiye edebileceğim bir ürün. Bu ürüne puanım 10/7.5. [Düzenlendi 09.04.2020]

Son düzenleme: