Ünlü Youtuber Yağmur Özkavak'ın Youtube Kanalı Çalındı!

Bu konuyu okuyanlar

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
Annesi ile eğlenceli vLoglar ve güzel içerikler ortaya çıkaran içerik üretici Yağmur Özkavak'ın 11 mayıs ikindi saatleri sırasında YouTube Kanalı çalındı. Kanalını çalan şahıs ismini platformda "Robert Kiyosaki" olarak değiştirmişti. Kanalda bir yayın açmış ve yayın esnasında Robert adındaki bir adam konuşuyordu. Anlık olarak 37 bin izlenme alan canlı yayının içeriği araştırıldığında dolandırıcılık gibi görünüyordu.

Yayın açıklamasına uzun uzun metinler yazarak insanları aldatmaya çalışan bu kişinin hedefi insanların Bitcoin yani Kripto paralarını hedef alıyordu. Site içerisinde basit bir işleyiş bulunuyordu.

yagmur-ozkavak.jpg

Bilgisayar Korsanının Mantığı Neydi?
Site içerisinde Hediye Dağıtıyorum yazıyordu ve altındaki metinde şansınızın azaldığını eğer aşağıda bırakılan siteye 0.1 veya (x2 BTC) miktarı para aktarırsanız verilen QR Kod adresine size biraz zaman sonra 1 veya 35 BTC arası bir kripto para yollayacaklarını belirtiyorlar. Sitenin aşağı kısmında ise göründüğü kısmı ile sahte yapılmış ödemeler görünüyor.

Bu bilgisayar korsanlarının temel hedefi bir site açıp kanal çalıp ödeme yöntemi olan kripto para ile hesaplarına BTC çekmekti fakat ne yazık ki başaramadılar. Ülkemizde de BTC ile ödeme yöntemi kullanımı oldukça az olması bu yönden iyi olmuş olabilir. Kanalı çalınan Yağmur Özkavak'ın çok üzüldüğünü ve sinir olduğunu anlattığı hikayeleri Instagram profilinde yayınladı. Takipçileri ise ona kanalının nerede olduğunu soruyor.

Yaklaşık olarak 50-60 dakika önce kanalındaki anlık 37 bin izlenme alan canlı yayının kapatıldığı ve kanalın YouTube tarafından feshedildiği ibaresi yer alıyordu. Kendisinin birçok Sosyal Medya Uzmanı ve Google Destek ile birlikte görüşmeler sağladığını söyleyen Yağmur Özkavak son dakikalarda açtığı canlı yayınına taklitleri ile bilinen TaklitmanTV katıldı.

Yayına bir mesaj bırakarak Yağmur Özkavak'a destek çıkan TaklitmanTV şu sözleri kullandığı mesajı yayında paylaştı.

Yağmur YouTube

TaklitmanTV: "Ne Gerekiyorsa yaparız dostum sıkma canını" diyerek destek verdi.

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
50 kez diyorum takipçi sitelerden uzak durun mail kutusunu açmayın !

Batuhan Sertol

Bank of Base
Reaksiyon puanı
489
50 kez diyorum takipçi sitelerden uzak durun mail kutusunu açmayın !
Evet, haklısınız YouTube platformunda hesap çalmak mümkün değil imkansız hatta fakat gelen maillerden sahte tasarlanmış YouTube Teması Mailleri ile hesap bilgilerini ele geçiriyorlar ne yazık ki. :(