Üniversiteler 15 Haziran'da açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
358
Üniiversiteye gidenler için büyük haber mezun oldum keşke bende tekrar gidebilsem şimde geri gelmesini istiyorum zamanın.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Her türlü tedbirin alınması gerekiyor. Salgın geçmeden eğitime nasıl bu kadar kısa bir süreyle izin veriliyor ki?

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Pek sevinilecek bir karar değil açıkçası. Bu virüs bitti de bizim mi haberimiz yok? Ben farklı şehirde okuyorum, nasıl gideceğim? Türkiye'nin 4 bir yanından o kadar insanın şehirden şehire gitmesi 2.dalgaya zemin hazırlamıyor mu? Sonuçta evimizin arka sokağındaki okula gitmiyoruz değil mi. Yurtlardan çıkışını yapmış, şu an için kalacak yeri olmayanlar o periyotta nerede kalacak? Her şey bir soru işareti...

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
358
Gençler virüsten fazla etkilenmese bile virüsü yayıyor. Değişen bir şey olmuyor yani. Gençlere bir şey olmuyor bir bahane değil bence.

Üniversitelerin tekrar açılması gündeme geldi neden açıldığını açıkladım gençler taşıyıcı evet fakat yaşlılara oranla daha az etkileniyor ediven ve maske takarak Covid-19'u önleye bilirler.Evde kalmaları gerekir fakat herkesi evde tutumazsın.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Pek sevinilecek bir karar değil açıkçası. Bu virüs bitti de bizim mi haberimiz yok? Ben farklı şehirde okuyorum, nasıl gideceğim? Türkiye'nin 4 bir yanından o kadar insanın şehirden şehire gitmesi 2.dalgaya zemin hazırlamıyor mu? Sonuçta evimizin arka sokağındaki okula gitmiyoruz değil mi. Yurtlardan çıkışını yapmış, şu an için kalacak yeri olmayanlar o periyotta nerede kalacak? Her şey bir soru işareti...
Daha 1 ay var o zamana kadar umarım biraz daha normalleşir ama dediklerinde haklısın.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Çok iyi, sevindim.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
O kadar online eğitim aldıktan sonra sınavlara okulda girmeyi hiç istemiyorum açıkcası :D Ne güzel kopya çekiyorduk oysa ki.. :D

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
O kadar online eğitim aldıktan sonra sınavlara okulda girmeyi hiç istemiyorum açıkcası :D Ne güzel kopya çekiyorduk oysa ki.. :D
Sizin okulda sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama, bizimkiler kopya çekilmesini geçtim eziyet amaçlı şöyle bir sistem geliştirmiş :)

IMG_20200428_005402.jpg

IMG_20200428_005401.jpg

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu sistemi bize getirseler okulu bırakırdım bu ne böyle :D
Farz edelim durumu olmayan kişiler var, bilgisayar yok elinde yada kameralı bir telefon kullanmıyor v.s odası müsait değil böyle durumlarda ne gibi bir yol izliyorlar
Hocanın sorunu değilmiş. Direkt sıfırı alıyor oturuyor öğrenci maalesef. Şimdi durumdan dolayı vizeyi yüzde 20, finali yüzde 80 etkileyecek şekilde yaptılar. O yüzden vizeden düşük alsak da dedikleri şey şu, zaten yüzde 20 etkiliyor.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Hocanın sorunu değilmiş. Direkt sıfırı alıyor oturuyor öğrenci maalesef. Şimdi durumdan dolayı vizeyi yüzde 20, finali yüzde 80 etkileyecek şekilde yaptılar. O yüzden vizeden düşük alsak da dedikleri şey şu, zaten yüzde 20 etkiliyor.
Bizde de puan dağılımını öyle yaptılar da böyle bir kuralları yok, belli bir süre veriyor örneğin 20dk online sistemden 20dk içinde yapıp çıkıyorsun.
Valla üzüldüm sizin adınıza..
Hatta elektrik,internet v.s sorunlar içinde minumum 3 saat boyunca sınavı açık tutuyorlar.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
bu sene açılmayacak deniyordu

Reaksiyon puanı
10,325
Üniversitelerin bu kadar erken açılması bence çok yanlış. Milleti tekrar enfekte edecekler. Umarım bunun bedelini daha pahalıya ödemeyiz. Çözülen bu zincirlerden dolayı eğer salgın yeniden faaliyete geçer de bu yüzden yine insanlar ölmeye başlarsa bu kararı verenler bunun altından kalkamaz. Henüz aşının kesin olarak bulunması altı ayı bulacağını var sayarsak durum gerçekten tehlikeli bir hal alabilir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Maşallah, ne diyelim. Eziyet az kalır bunun yanında.
Çukurova Üniversitesi değil mi?
Aynen Çukurova. Üniversite genel olarak iyi aslında. Bizim bölüm biraz cins diğerlerine göre. Kendi kafalarına göre kararlar alıyorlar.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Aynen Çukurova. Üniversite genel olarak iyi aslında. Bizim bölüm biraz cins diğerlerine göre. Kendi kafalarına göre kararlar alıyorlar.
Doğrudur hocam. Adana'da yaşıyorum ben de. Erciyes'te okuyorum. Genel olarak Çukurova'nın iyi üniversite olduğunu biliyoruz ama bu sizin için biraz ağır kararlar olmuş. Başarılar dilerim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Sevgili Görkem işin zor gerçekten. Allah kolaylık versin. Çok sıkı tutmuşlar da bu kadarını tahmin etmezdim.
Sağolun hocam bizde anlamıyoruz gerçekten. Hocalar sanıyor biz evde güllük gülistanlık yaşıyoruz. Virüs olaylarından hiç etkilenmedik başka derdimiz yok, sadece bunların derslerine odaklanmamız gerekiyor. Şu dersleri hayat memat meselesi gibi ciddiye almalarına inanamıyorum zaten. Virüs falan hiç önemli değil galiba hocalar için. Birde yaz sıcağında Adana'da finallere gireceğiz. Hayırlısı olsun artık ne diyelim.

Doğrudur hocam. Adana'da yaşıyorum ben de. Erciyes'te okuyorum. Genel olarak Çukurova'nın iyi üniversite olduğunu biliyoruz ama bu sizin için biraz ağır kararlar olmuş. Başarılar dilerim.
Teşekkür ederim size de başarılar.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Üniversitelerin bu kadar erken açılması bence çok yanlış. Milleti tekrar enfekte edecekler. Umarım bunun bedelini daha pahalıya ödemeyiz. Çözülen bu zincirlerden dolayı eğer salgın yeniden faaliyete geçer de bu yüzden yine insanlar ölmeye başlarsa bu kararı verenler bunun altından kalkamaz. Henüz aşının kesin olarak bulunması altı ayı bulacağını var sayarsak durum gerçekten tehlikeli bir hal alabilir.
Ben yine de açılacağını düşünmüyorum abi. Türkiye'de ortalama 8 milyon üniversite öğrencisi bulunuyor. Çoğu üniversitede çok yüksek yüzdenin il dışından geldiğini düşünürsek bu kadar temas ortamına zemin hazırlandığında neler olabileceğini düşünmek zor değil. Mantığım bunu almıyor yani. Yine umut veren bir açıklama olarak yorumluyorum, umarım öyle kalır. Diğer türlü bu riski nasıl alacaklar, neye güvenebilirler tam olarak bunların bir yanıtı yok. Hep beraber göreceğiz. İnşallah şu mübarek ayda tez zamanda daha iyi oluruz. Tabii tedbirleri almaya devam ederek.
Ayrıca gerçekten ben de anlamıyorum bu durumu. 50 gündür evdeyim, psikolojik yönden de zor bir dönemdeyiz. Evde tatil yaptığımız mı düşünülüyor acaba? Bu işleri bu kadar dallanıp budaklandırmaya gerek var mı? Keşke YÖK tüm üniversiteler için sınavlar dahil ortak bir karar alıp bu işe son noktayı koysaydı. Ekstradan birde yazın olacak durumumuzu düşünmek bizleri ekstra yoruyor. Bizim üniversite vize sınavlarında ödev vermeyi bile kabul etmiyordu. Twitter üzerinden tepkiler olunca geri adım attı. Üniversite yönetimine kalsa vize/final yazın tek oturum halinde girecektik tüm derslerden. Durum böyle maalesef, hayırlısı olsun.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben yine de açılacağını düşünmüyorum abi. Türkiye'de ortalama 8 milyon üniversite öğrencisi bulunuyor. Çoğu üniversitede çok yüksek yüzdenin il dışından geldiğini düşünürsek bu kadar temas ortamına zemin hazırlandığında neler olabileceğini düşünmek zor değil. Mantığım bunu almıyor yani. Yine umut veren bir açıklama olarak yorumluyorum, umarım öyle kalır. Diğer türlü bu riski nasıl alacaklar, neye güvenebilirler tam olarak bunların bir yanıtı yok. Hep beraber göreceğiz. İnşallah şu mübarek ayda tez zamanda daha iyi oluruz. Tabii tedbirleri almaya devam ederek.
Ayrıca gerçekten ben de anlamıyorum bu durumu. 50 gündür evdeyim, psikolojik yönden de zor bir dönemdeyiz. Evde tatil yaptığımız mı düşünülüyor acaba? Bu işleri bu kadar dallanıp budaklandırmaya gerek var mı? Keşke YÖK tüm üniversiteler için sınavlar dahil ortak bir karar alıp bu işe son noktayı koysaydı. Ekstradan birde yazın olacak durumumuzu düşünmek bizleri ekstra yoruyor. Bizim üniversite vize sınavlarında ödev vermeyi bile kabul etmiyordu. Twitter üzerinden tepkiler olunca geri adım attı. Üniversite yönetimine kalsa vize/final yazın tek oturum halinde girecektik tüm derslerden. Durum böyle maalesef, hayırlısı olsun.
Bana kalsa, üniversiteler bu yıl komple kapalı kalmalıydı. Vizeyi ve finali ödev olarak verip, yüzde 40-60 olarak normal bir şekilde bölüştürebilirlerdi. Dünya böyle bir haldeyken, yarım dönemliğine şunu yapmak cidden çok mu zor anlamış değilim gerçekten.

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Bana kalsa, üniversiteler bu yıl komple kapalı kalmalıydı. Vizeyi ve finali ödev olarak verip, yüzde 40-60 olarak normal bir şekilde bölüştürebilirlerdi. Dünya böyle bir haldeyken, yarım dönemliğine şunu yapmak cidden çok mu zor anlamış değilim gerçekten.
Tamamen aynı fikirdeyim. Bunun dışında alınabilecek tüm kararlar kumar olur.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Üniversiteler 15 Haziran'da akademik takvime devam edecek. Okula gideceğim için ilk defa bu kadar seviniyorum?
ben finaller için sevindim online sınav saçmalığından sonra bu iyi geldi zaten 2 gün okula gidip finallerimi olacam sonra yaz tatili beni bekler
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam en azından finaller için okul açılmalı çünkü online sınav çok saçma her okulun uyguladığı prosedür değişiyor tabi ama bizim okulda online sınav saçmalığı diye bir şey var respondus diye bir sistem var bilgisayarı kilitliyor ön kamera açık odanızı gözetliyor özel hayata ihlal zaten bu olay yüzünden bizim okulda ortalık iyice karıştı