Soru Bilgisayar mühendisliğinde iyi bir üniversite ne kadar avantaj sağlar

Bu konuyu okuyanlar

MuzAgacı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu sene son senem ve bilgisayar mühendisliği istiyorum ve bu işte kendimi geliştirmem gerektiğini biliyorum ancak aklımda şu soru var iyi bi üniversite bana işe ilk gireceğim sıralar ne kadar avantaj sağlar.(iyi bir üniversitede daha kolay staj yapabilir miyim mesela ya da yaptığım bu stajın CVme ne kadar katkısı olur) Yani bana stajını daha üniversitedeyken yapabileceğim bir üniversite lazım, İYTE'nin bu tarz imkanları olduğunu biliyorum ama başka hangi üniversiteler var önerebilceğiniz kendimi ilk (10 bin için hazırlamaya çalışıyorum)

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
133
Bu sene son senem ve bilgisayar mühendisliği istiyorum ve bu işte kendimi geliştirmem gerektiğini biliyorum ancak aklımda şu soru var iyi bi üniversite bana işe ilk gireceğim sıralar ne kadar avantaj sağlar.(iyi bir üniversitede daha kolay staj yapabilir miyim mesela ya da yaptığım bu stajın SVme ne kadar katkısı olur) Yani bana stajını daha üniversitedeyken yapabileceğim bir üniversite lazım, İYTE'nin bu tarz imkanları olduğunu biliyorum ama başka hangi üniversiteler var önerebilceğiniz kendimi ilk (10 bin için hazırlamaya çalışıyorum)
Hocam benim babamın kuzeni bilgisayar olmasada inşaat mühendisi odtü mezunu adam daha üniversite de iken italyadan teklif geldi ona adam şuan italyada siz düşünün avantajını ?

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
İmkanlar artar.
Kötü üniversitelerin prestiji az olur, öğrencileri iyi eğitmezler bir de. Kendim öğrenirim dersen de gitmenin ne anlamı olur.

Diğer taraftan iyi üniversitelere girenlerde dünyanın aradığı adam olabilir.

MuzAgacı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki sizce bu staj yönünden özellikle tavsiye edebileceğiniz bir üniversite var mı şu an en yüksek hedefim Hacettepe ama o da puanından dolayı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki sizce bu staj yönünden özellikle tavsiye edebileceğiniz bir üniversite var mı şu an en yüksek hedefim Hacettepe ama o da puanından dolayı
İstanbul'da olsun istemiyorum

Reaksiyon puanı
133
Mesaj otomatik birleştirildi:

İstanbul'da olsun istemiyorum
Odtü güzel bir seçenek olur sizin için

Reaksiyon puanı
133

Son mesajlar