Soru Unity yazdığım kod işlenmiyor

Bu konuyu okuyanlar

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
bu kodu yazınca birdy kısmının altında velocity adında birşey çıkması gerekiyor 1 değeri verilmiş fakat kodu yazınca çıkmıyor altına başka birşey yazıyorum yinede unity de altına hiçbirşey gözükmüyor son fotoğraftaki gibi gözükmesi lazım ama bende sadece Birdy var gelmesi gerekenler gözükmüyor kodmu yanlış diyecem sanmıyorum

Ekli dosyalar

• 1res.PNG
    1res.PNG
    2.5 KB · Görüntüleme: 69
  • res 2.PNG
    res 2.PNG
    3.7 KB · Görüntüleme: 56
  • res3.PNG
    res3.PNG
    5.2 KB · Görüntüleme: 69

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
bu kodu yazınca birdy kısmının altında velocity adında birşey çıkması gerekiyor 1 değeri verilmiş fakat kodu yazınca çıkmıyor altına başka birşey yazıyorum yinede unity de altına hiçbirşey gözükmüyor son fotoğraftaki gibi gözükmesi lazım ama bende sadece Birdy var gelmesi gerekenler gözükmüyor kodmu yanlış diyecem sanmıyorum
kodu kaydettiniz mi? kod editörünü kapatıp unity üzerinden açmayı deneyin.

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Objeye atacaksan componentsden rigibody 2d yaz ve ekle.
hocam deneme amaçlı void update kısmının altına Debug.Log("sa"); yazdım unityden consol kısmına gelip yaptığım projeyi başlattım normalde birsürü sa yazıcı yazması gerek fakat yapmıyor yani kodları işlemiyor ne yazarsam yazayim

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
hocam deneme amaçlı void update kısmının altına Debug.Log("sa"); yazdım unityden consol kısmına gelip yaptığım projeyi başlattım normalde birsürü sa yazıcı yazması gerek fakat yapmıyor yani kodları işlemiyor ne yazarsam yazayim
demek ki kodlar işlenmiyor unity'ye. Dediğim gibi kod editörünü kapayıp açın olmadı unityi kapayıp açın.

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89
demek ki kodlar işlenmiyor unity'ye. Dediğim gibi kod editörünü kapayıp açın olmadı unityi kapayıp açın.
kod editörü olarak Visual Studios kullanıyorum ondan kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat 2 seçeneğide deniyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam denedim fakat yine olmadı Debug.Log("sa"); bunu yazarak denedim daha sonra başka yazdım fakat yinede unity ye kodlar ulaşmıyor unity den bir Scripts klasörü oluşturup içine C# Script si atmıştım ona 2 kere tıklayıp Visualı açıyorum kodu yazdıktan sonra visualdan hiçbirşeye dokunmayım unity den deniyorum resimde C# scriptinin üstüne basınca sağda içinde yazılan kodlar kısmı çıkıyor ama visualda kodlar yazılıyken burda daha ilk başda açılmış yeni hali gözüküyor

Ekli dosyalar

• res4.PNG
    res4.PNG
    18 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:

goktugprobeast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar merhaba;Gerekli Modülleri tanımladınızmı/İmport ettinizmi?

Kodu tam olarak atarmısınız?

Son düzenleme:

RizeliCapkin53

Asistan
Reaksiyon puanı
89

kod bu bunu yazınca kodu tanımlaması gerekiyor unity ama tanımlamıyor birde Bu örnek veriyorum Rigidbody2D falan onda yeşil ama bende renkli olarak çıkmıyor tabi bir alakası varmı okadar bilmiyorum yada ben Visual kullandığım için olabilir

kodu yazdıktan sonra Visual Studiosu kapat tuşuna basıp save ye basıncamı etkinleşmesi gerekiyor unityde

Ekli dosyalar

• RESİM 5.PNG
    RESİM 5.PNG
    89.8 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme: