Ultranete geçmeli miyim?

ElderWolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ben sırf bu soru için forum sitesine kayıt oldum ve bu sorunun cevabını arıyorum. Öncelikle size bu düşünceye neden vardığımı söylüyeyim. Ben evde 3 kişiyle birlikte internet kullanan bir bireyim ve TTNET'in yıllar önce ki bir kampanyasıyla başladığımız 8mbit / 25 gb AKN li bir tarife kullanıyoruz ki çok az. Bu internet aya başlar başlamaz 5-6 gün içinde bitiyor ve 3 mbpsye düşüyor. Ayrıca internet hızım maximum olarak saniyede 1 mb'ye çıkıyor ki bu olay 3-4 saniye sürüyor. Ortalama internet hızım 800-900 kb. Ve her şeyden önemlisi 25 gb AKN li 8mbit internete Alo pakette dahil olmak üzere 70-80 tl arasında bir fiyat ödüyoruz. En son bu fiyata daha uygun bir kampanya yokmu diye düşünürken TTNET'in sitesinde Hesaplı kampanya diye bir kampanyaya rastladım. Ultra net 16mbit / 75-100 gb AKN ve bunların fiyatı 54.90-59.90 arasında değişiyor. Ayrıca ev telefonuda alınca 18tl (24 ay kalacaklara 24 ay boyunca 10tl yazıyor) daha para ekleniyor ve fiyat 73-78(24 aya 65-70 TL) Tl oluyor. Ancak evdeki diğer bireyler bu interneti aldığımızda bize sadece bu fiyatın değil ekstra bir fiyatında ödetileceğinden şüpheli yani bu sitede yazan fiyatlar (tüm detayları okudum) bu kadar. Bunun dışında kurulum vs. dışında aylık ekstra ücret uygulanır mı? Bunu merak ediyorum ayrıca yakınımızda bir üniversite var ve saniyede 3 mb indirmek mümkün yani buralarda bi alt yapıda var. (fiber var mı bilmiyorum varsa da apartmanda kaldığımız için ve geri kalan apartmandaki insanlar fiberle uğraşamayacağız dediği içinden kullanma şansım yok sanırım tek bir daireye takmaz diyor millet.) Çok uzun yazdım ama bi cevap verirseniz sevinirim ona göre geçeceğizde cevap veren herkese teşekkür ederim. İyi günler.

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Çok çok pahalı VDSL alt yapınız varsa 60TLye 24ay tahütle VDSL modemde ücretsiz veriliyor. 24mbps hızında 75gb adil kullanımlı internet alabilirsin TTNetten. :)

ElderWolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok çok pahalı VDSL alt yapınız varsa 60TLye 24ay tahütle VDSL modemde ücretsiz veriliyor. 24mbps hızında 75gb adil kullanımlı internet alabilirsin TTNetten. :)
linki atman mümkün mü acaba? Bir de vdsl alt yapısına nerden bakabilirim

oguzhan ozen

Asistan
Reaksiyon puanı
33
linki atman mümkün mü acaba? Bir de vdsl alt yapısına nerden bakabilirim

İnternetten yada TTNettende öğrenebilirsin ama onların verdikleri bilgilerde hata olabiliyor. Eğer var diyip bağlarlar ve yok çıkarsa sürekli kopmalar yaşarsın onun için bağlı olduğun santrali arayarak bu bilgiyi edinebilirsin. buna görede TTNeti arayıp varsa VDSL yoksa ADSL inin bütçene uygun olarak en hızlı paketi seçerek geçişini yapabilirsin.

ElderWolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki bana ekstra ücret yansıtırlar mı en büyük sıkıntı bu zaten?

ElderWolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda tahütün bile varsa daha üst bir pakete geçeceğin için yansıtmazlar gayet basit bir işlem bu.
Son olarak şimdi türk telekomdan baktım bizim mahalleye evin hemen önüyle ilgili bilgiye ulaşılmadı diyor ancak 10-20 m maximum uzaklıkta hiper hızlı fiber var diyor eve sadece bizim daire için çekerlermi gelirmi?
Yani 2 birleşik konut bizim apartman biz alt taraftayız hemen üstte var