Haber Ülkücülerin lideri mi Yoksa Milli Görüş Lideri mi Cumhurbaşkanı Olacak? (Tatlı Rekabet)

Bu konuyu okuyanlar

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Herkese merhaba, Yeni bir analizle karşınızdayız. :)

Malumunuz Gelecek yıllarda Tayyip Bey Cumhurbaşkanı olmayacaktır. Zaten medya da bir takım isimlerin önplana çıkarılması bunu gösteriyor. Şimdi burada sizinle paylaşmak istediğimiz şey gelecekte iç siyasette karar mekanizmasının bu iki isim üzerinde çok çalışıp bir karar vermesi gerekecektir. Biri Hakan Fidan (Abdullah Çatlı), diğeri Fatih Erbakan. Peki neden bu iki isim. Çünkü bu kişiler hiçbir zaman yabana atılacak kişiler değildir. Şimdi Hakan Fidana bakacak olursak kendisi kısmen sokaklardan geliyor.(Çatlı olarak değerlendiriyorum.)Malumunuz Hakan Fidan Ülkücü Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştır.Yani sokakları bir bakıma biliyor.Ancak siyasette alttan gelme bir tecrübesi yok.Susurluk olayı ile öldü gösterilip arka plana çekilip siyasette politika yapması için yetiştirildi.Sonra da yavaş yavaş siyasetin içine sokuldu. Yani Hakan Fidan bir bakıma derin bağlantılarla ilgili tecrübesi olabilir ancak bir parti başkanlığı yapmadı. Zaten dikkat ederseniz Hakan Fidan çok önplana çıkarmaya çalışanlar ülkücü camiadır. Zaten Hakan Fidan imaj olarak beğenildiği için bu kadar da önplana çıkması o yüzdendir. Eğer gerçekten Cumhurbaşkanı olması için karar verilmişse özellikle parti için siyasetle baya uğraşması gerekecek gerçi bunu eğer Hakan Fidan Parti kongrelerine çok fazla katılmaya başlarsa oradan anlarız. Gelelim diğer isime Fatih Erbakan.
Şundan kesinlikle eminizki Fatih Beyi belki imaj olarak beğenmeyenler olabilir. Ancak o da Hakan Fidan gibi bizzat yetiştirildi. Necmettin Erbakan gibi zeki birinin insan yetiştirmek için ciddi emek harcayacağını düşünüyorum. Fatih Erbakan Tayyip Bey'e yakınlığı sebebiyle siyasete çok aşinadır.Dolayısıyla babasına Dış destekli darbeler yapıldığında bunlarıda görmüş birisidir. Yani Dünya konjonktürünü çok iyi bildiğini tahmin ediyorum. Ancak genelde bizim toplumumuzda imaj biraz etkili olduğu için çok fazla önemsenmiyor. Ancak durum öyle değil. Eğer Cumhurbaşkanı olma kararı onun için verilirse halka hitap durumu buna çok uygun. Hem aynı zamanda Bir parti Genel Başkanı.Şimdi bütün bunları göz önüne aldığımızda Tayyip Bey'in gelecekteki kararı (buradan karardan kastım oyunu kimin üzerinden kuracağıdır) biraz zor olacak gibi. Gerçi ikisi de milli ve yerli adamlardır bunda kimsenin şüphesi olmasın ama Devletler uzun vadeli planlar yaptığı için planı doğru şekilde yapması lazım ki krizler durumunda Devlet'in toparlanmasına güç yetirebilinsin.
Gelecekte özellikle de iç siyasette tatlı rekabetin olacağına inanıyorum. Ülkücüler Hakan Fidanı isteyecektir. Milli görüşçüler Erbakanı. Bu yüzden iç siyasettede bir rekabet muhakkak olacaktır.Umarım bu tatlı rekabetten hayırlı bir sonuç çıkar.
Allah'a emanet olun.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
'Tayyip Bey'den sonrasını okumadım.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
AKP'li Annem, Hakan Fidan'ı sevdi. Filistinle ilgili bir konusunda gür bir şekilde İngilizce konuştuğu için.