Ülkü ocakları eski Başkanı Roj Tv'ye konuştu.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Ülkü Ocakları Eski Başkanı ROJ TV’ye konuştu

ANAP Eski Mersin Milletvekili ve 12 Eylül öncesinde İstanbul Ülkü Ocakları başkanı olan Mehmet Kocabaş, ROJ TV’de yayınlanan bir programa katıldı
Terör örgütü PKK’ya yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı’nın verdiği habere göre, Ülkücü camianın tanınan isimleri arasında yer alan Mehmet Kocabaş ROJ TV’deki ROJ Aktüel programında Kürt açılımını değerlendirdi. Turgut Özal’a yakın isimlerden biri olan Kocabaş önce Milliyetçi Demokrasi Partisi İçel Milletvekili olmuş, daha sonra da Anavatan Partisine geçmişti.
Kürt sorununun var olduğunu ve Türkiye’nin demokrasi süreci yaşadığını belirten Mehmet Kocabaş, Kürt sorunu ile ilgili açıklamasında “Yalnız Kürtlerin ve başka halkların meselesi değildir. Türkiye meselesidir” dedi.
Devletin insanlara umut ve heyecan vermesi gerektiğini belirten Kocabaş şunları söyledi: “Ayrı devlet kurma arzusu yok, Bu kanın durması gerekiyor, insanların istediği kendi kültürünü yaşatmasıdır. Bundan da bir şey olmaz. Açılımlar da o yönde gidiyor. TRT Şeş’in açılması vs. bunu daha ileriye götürmek lazım.”
Türkiye’nin en iyi anlaşacağı komşusunun Kürdistan Federal Bölgesi olduğunu ve devletin bunlardan çekinmemesi gerektiğini bildiren Ülkü Ocakları Eski Başkanı Kocabaş şöyle devam etti: “Bunlardan Türk devleti çekinmemeli. Türkiye devleti bu kardeşlerimizle birlikte bölgesel devlet olma yolunda büyük adımlar atabilir.”
'DEMOKRASİ DIŞINDA BİR SİSTEME İNANMIYORUM'
MHP'nin ve CHP'nin Kürt sorununun çözümüne yönelik sert açıklamalarının nedeninin sorulması üzerine ise Kocabaş şunları kaydetti: "Tabii bu küçük düşünenlerin şeyidir. Büyük düşünen insanlar bundan korkmaz. 80 yıllık eğitim tarzının insanlarda yarattığı prototipler var. Herkesi düşman gören zihniyeti bırakmak lazım. Ülkesini sevmek, vatanperver olmak için Türkiye'nin bölgesel büyük devlet olmasını istemek lazım. Ben demokrasi dışında bir sistemi kabul etmiyorum, inanmıyorum. Konuşulacak, söylenecek şeylere dikkat etmek gerekiyor. Katkı olarak, karşı tarafı düşünüp, insanları tedirgin etmemek lazım. Siyasi çözümden yana olan insanlar, siyaseten akıllı düşünmek mecburiyetindeler. Çünkü bu olayları hissiyat kaldırmaz, mantık kaldırır. Mantığı kaybetmeden, daha çok demokrasiyle Türkiye bu iş aşacaktır inancındayım."

kaynak

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Uçurum kenarında yıkık bir ülke... türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar...

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Ne olucak Başkanları apoyu ipten aldılar bunlarda hain Tvde çıkıp söyleşi yapsınlar bunlar gerçek milliyetçi ya Borozan gibi bağaran bahçeli sesini kesip trafik yapmasa daha iyi Muhsin yazıcıoğlu gibi adamların o koltukda oturması lazım ama bunlar gibi kalleşlerin diil...

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
mhp neden karşı olmasın çünkü kan üzerinden siyaset yapıyor bunu herkes biliyor ama nedense söyleyemiyor...

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Her MHP li ülkücü değildir...
Bunun için tüm Ülkücü camiayı bu haber yıpratamaz....
O şahıs zaten özal denen hainin yakın adamıymış zaten...
Ayrıca tony_almeida sana katılıyorum. Malesef parti içinde yahudi ermeni rum ve diğer düşmanların dönme ajanları bulunmakta...
Ancak yakında bunlar tammamen ayıklanırlar inşallah..

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Cadı kazanından beteriz ya. Deve bile bizden daha düzgün...

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Verilen beyan ile yapılan yorumlar birbirini tutmuyor. Yine ortalık hamaset kokmaya başladı. Hiisyatın hakim olduğu yerde mantık alır başını gider.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bu adam ülkücü değil, siyasi hayatı boyunca sadece kürtlerin yanında siyaset yapmış birisi, eskiden ülkü ocakları başkanlığı yapması ülkücü kesimi bağlamaz, eğer gerçek ülkücü olsaydı MHP yi satıp anapta özalın yanında yer almazdı.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Vatan Vatan Diye Diye Milliyetçi Olunmuyor işte . Buda Bunun Bir Portresi

ethem

Asistan
Reaksiyon puanı
1
"kürt sorunu" sadece kürtlerin değil bu ülkede herkesin sorunu var bu sorunlarda hep sonradan oluşturulmuş.bu sorunlarıda kukla insanlar oluşturmuş hep ikiye ayrılmışız kürt-türk, alevi-sünni, sağ-sol, başı örtülü- başı açık, müsliman-gayrimüslim kısacası benim gibi yada öteki mantıpıyla hareket etmişiz.bu demokratik açılım inşaallah daha iyi bir türkiyeye doğru götürür bizi.