Ülkeyi seven akpye oy vermesin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

Murat Burç

SDN Okuru
İcraatları inkar eden yok. Ama icraat devirleri bitti. Değişim şart. Sizde biliyorsunuz siz de inkar edemiyorsunuz ki tek ağıza bakıyoruz.
Örnek vermek gerekirse TEOG. TEOG kısmında benim kardeim de bir nevi mağduriye uğradı. Tam TEOG'A oturmuş bir sisteme girecek sınav sistemini tekrar değiştirdiler. Eğitimimizi bile doğru dürüst oturtamadık.

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Yaşanan onca olaydan sonra insan güvenemiyor artık. Biz el pençe durmuş bir Türkiye istemiyoruz.

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Yol, köprü, havaalanı yapmak yerine 10 tane fabrika yapsaydı, ülkede tüketimi değil üretimi destekleseydi şuan bu durumda olmazdık. Ülkede üretim yapan ne kadar yer varsa hepsini yok pahasına satıp ülkeyi tamamen dışa bağımlı hale getiriyorlar. Bunu hala göremiyorsanız vah halinize. Ekonomi niye mi kötüye gidiyor? Sen 10 ton buğday ihraç ediyorsun (10bin dolar olduğunu düşünelim), ardından 10 tane iPhone X ithal ediyorsun o da 10 bin dolar. Gelişen teknolojiye ayak uyduramıyoruz. Problemimiz bu.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Ülkede sanayi üretimi yok!
Fabrika açılmıyor!
Üretim yapılmıyor!

Bunları söyleyip söyleyip inanıyorsunuz!
Üstelik bir dine bağlanırcasına inanıyorsunuz.

Buyurun aşağıdaki linkte yıl yıl sanayi üretim istatistikleri verilmiş.

Elbette bu rakamlar vicdan sahiplerine bir şey ifade eder.

Ölümünü inkar edenlere bir şey ifade etmez.

http://www.tuik.gov.tr/PreIstatistikTablo.do?istab_id=2694

Reaksiyon puanı
5
İcraatları inkar eden yok. Ama icraat devirleri bitti. Değişim şart. Sizde biliyorsunuz siz de inkar edemiyorsunuz ki tek ağıza bakıyoruz.
Örnek vermek gerekirse TEOG. TEOG kısmında benim kardeim de bir nevi mağduriye uğradı. Tam TEOG'A oturmuş bir sisteme girecek sınav sistemini tekrar değiştirdiler. Eğitimimizi bile doğru dürüst oturtamadık.
Bir sınav gidiyor diğeri geliyor bu durum sadece başarısız öğrencilerin bahanesi oluyor sonuçta birine ne uygulanıyorsa rakiplerine de o uygulanıyor.Ayrıca TEOG oldukça basit bir sınavdı SBS'ye girenler bilirler öyle kolay bir sınavdı ki on binlerce birincisi vardı iyi öğrenci ile kötü öğrenciyi birbirinden ayırt edemiyordu böyle olmasının çok daha iyi olduğu kanaatindeyim.

Reaksiyon puanı
5
İthalat ihracat meselesi yine iyi değil.
Saman ithal ediyoruz. Hayvan ve et ithal ediyoruz. Çiftçilerimiz kan ağlıyor destek çıkamıyoruz.
Bunlara karşılık bir cevabınız var mı?
Tarım ve Hayvancılık bakanı gayet iyi çalışıyor.Çiftçilere büyük baş hayvanlar veriliyor.İnekler için doğum parası nakit 700+ TL eline sayıyor.Arıcılıkla uğraşana ayrı yardım yapıyor vs vs.Arada bir halkın içine çıkın.Haaa bir de Recep Tayyip Erdoğan'a en büyük desteği kırsaldaki insanlar verir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Bir sınav gidiyor diğeri geliyor bu durum sadece başarısız öğrencilerin bahanesi oluyor sonuçta birine ne uygulanıyorsa rakiplerine de o uygulanıyor.Ayrıca TEOG oldukça basit bir sınavdı SBS'ye girenler bilirler öyle kolay bir sınavdı ki on binlerce birincisi vardı iyi öğrenci ile kötü öğrenciyi birbirinden ayırt edemiyordu böyle olmasının çok daha iyi olduğu kanaatindeyim.
Başarısız öğrencilerin bahanesi mi? Daha lise çağında gençliğinin baharında insanlar iyi yerlere gidebilmek icin 2 sene boyunca gece gündüz demeden ders çalışmak zorunda. Onu geçtim Hadi diyelim üniversiteyi kazandın. Lise eğitimi ile üniversite eğitimi birbirini o kadar tamamlamiyor ki üniversiteye ılk geçen adam tokat yiyor tabiri caizse. Lisede verilen eğitim o kadar saçma ki anlatmaya dilim yetmez. Üniversite de bir o kadar insanı yoran derslerle dolu. Bilgisayar mühendisliği okuyorum yeminle meslekten soguttular bölümle alakası olmayan dersler anca bu kadar görülür. Youtube dan MIT bilgisayar mühendisliği derslerini izliyorum ciddi anlamda daha anlaşılır ve direkt olarak bilmen gerekeni veriyor adamlar yoksa bu ülkede cevher çok.

Reaksiyon puanı
5
Başarısız öğrencilerin bahanesi mi? Daha lise çağında gençliğinin baharında insanlar iyi yerlere gidebilmek icin 2 sene boyunca gece gündüz demeden ders çalışmak zorunda. Onu geçtim Hadi diyelim üniversiteyi kazandın. Lise eğitimi ile üniversite eğitimi birbirini o kadar tamamlamiyor ki üniversiteye ılk geçen adam tokat yiyor tabiri caizse. Lisede verilen eğitim o kadar saçma ki anlatmaya dilim yetmez. Üniversite de bir o kadar insanı yoran derslerle dolu. Bilgisayar mühendisliği okuyorum yeminle meslekten soguttular bölümle alakası olmayan dersler anca bu kadar görülür. Youtube dan MIT bilgisayar mühendisliği derslerini izliyorum ciddi anlamda daha anlaşılır ve direkt olarak bilmen gerekeni veriyor adamlar yoksa bu ülkede cevher çok.
Ben zaten eğitim sistemimiz mükemmel diye bir ifade kullanmadım elbetteki haklı olduğunuz noktalar var ama kendimizin hiç hatası yokmuş gibi davranıp tüm suçu devlete yıkmak gerçekten çok saçma.Örneğin 2 sene gece gündüz ders çalışmak zorunda demişsiniz o konular 4 seneye yayılıyor biz öğrenciler ise 3 sene kitap yüzü açmayıp sınıf geçmek için okula gidiyoruz son sene yumurta kapıya dayanınca eğitim elden gidiyeah,sınav sürekli deyişiyeah,konular yetişmiyeah diyoruz.(ben de sınava hazırlanıyorum)

Eğitim sistemini eleştirenlerin çoğu 4 işlem dahi yapmaktan acizdir açık ve net konuşuyorum.
En basitinden bu sene 0,5 net barajı geldi Türkçe ve Matematikten 0,5net yapamayan öğrencilerin sınav notu hesaplanmayacak bunu bile sorun eden insanlar var.

Şahsen ben sistemdeki bozuklukların ''Erdoğan gitsin de kim gelirse gelsin zihniyeti'' tarafından düzeltilebileceğini düşünmüyorum.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Siyasette yapmayayım diyorum ama okudukça okuyasım geldi dayanmak zor.Aslı astarı olmayan kaynağı belirsiz internet sitelerindeki haberleri siyaset aracı olarak kullanmak doğru değildir.Yukarda link vermişsin ama önce bir araştır.Oturduğumuz yerden konuşmak kolay.Biride demiş ki ülkeyi sattı yok öyle bir şey kardeşim :D Firmaları özelleştirerek tam tersi ekonomik yönden kar elde ediyorlar şu kulaktan dolma bilgilerle gaza gelip tartışıyorsunuz ama kimse arkada ne döndüğünü bilemez.Hiçbir bilgi güvenilir değil.Diğer gelişmiş ülkelere oranla 30 sene geriden geldiğimiz gerçeği gibi 30 sene önceki acınası halimizden de kat ve kat önde olduğumuz, Amerikaya kafa tutacak, hatta geri adım attıracak kadar Çağ atladığımız gerçeğini de görün.
Şuan ordu bakımından, gıda bakımından ülkenin sıkıntısı yok.Yani hayatta kalacak malzemeler, yaşam ile ilgili gıda ve eşya üretimi var fakat teknolojik üretim yok denecek kadar az onuda kabullenmek lazım.Eğitim sistemine hiç girmiyorum en başta düzeltilmesi gereken rezilliklerden biri ama öyle ha deyince de olmuyor.Usulü var.Düzgün eğitim verilmediğinden zihniyeti bozuk insanlar yetişiyor, ülkenin gelişmesi beyinlerle olur bu eğitim sistemi ile 10 beyin çıkacaksa 1 tane çıkıyor o da bakıyor ki burada iş yok yurt dışında çalışıp oraya hizmet ediyor.Hepsi değil tabii ki genelleme de yapmamak lazım ama sadece eksikleri görmek yerine düzgün bir araştırma ile tüm partilere tarafsız bakarak kararınızı boş bilgilerden arınmış bir şekilde verin.Tüm partiler diyorum fakat vatan haini pkklıların partisini kastetmiyorum anlayan anladı.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Ben zaten eğitim sistemimiz mükemmel diye bir ifade kullanmadım elbetteki haklı olduğunuz noktalar var ama kendimizin hiç hatası yokmuş gibi davranıp tüm suçu devlete yıkmak gerçekten çok saçma.Örneğin 2 sene gece gündüz ders çalışmak zorunda demişsiniz o konular 4 seneye yayılıyor biz öğrenciler ise 3 sene kitap yüzü açmayıp sınıf geçmek için okula gidiyoruz son sene yumurta kapıya dayanınca eğitim elden gidiyeah,sınav sürekli deyişiyeah,konular yetişmiyeah diyoruz.(ben de sınava hazırlanıyorum)

Eğitim sistemini eleştirenlerin çoğu 4 işlem dahi yapmaktan acizdir açık ve net konuşuyorum.
En basitinden bu sene 0,5 net barajı geldi Türkçe ve Matematikten 0,5net yapamayan öğrencilerin sınav notu hesaplanmayacak bunu bile sorun eden insanlar var.

Şahsen ben sistemdeki bozuklukların ''Erdoğan gitsin de kim gelirse gelsin zihniyeti'' tarafından düzeltilebileceğini düşünmüyorum.
Şahsi olarak ben zaten işin siyasi boyutu ile çok ilgilenmem. Isler iyi gidiyorsa baştaki adamın kim olduğu da umrumda değil sonuçta bastakiler geçici Türkiye Cumhuriyeti ise bakidir fakat o sınav olayı emin ol o kadar değil. Birkere kimse 4 yıl boyunca sürekli düzenli olarak ders çalıştırmayı gerektirecek bir sistemi sevmez ki sistem seni buna zorluyor. E haklı olarak ortaokulda o sınav baskısından çıkıp gelmişsin 9. sınıfta çalışmak çok çok zor oluyor. Düşün ki bir çocuk 14 yaşından itibaren 18 yaşına kadar sosyal hayatını feda edip ders çalışmak zorunda. Ne oluyor bu sefer insan küçük yaşta çalışmaktan bıkıyor. Ne oluyor öğrenciler spora veya çeşitli sosyal aktivitelere yönelemiyor bu seferde sporcu çok az çıkıyor. En çok futbol oynayan ülke biziz ama futbolcu çok az yetişiyor. Onu geçtim lise sınıfları 30-40 kişilik atanamayan birsürü öğretmen var. Sınıfları 20 kişi yapıp açıkta kalan öğretmenleri atama yapmak bu kadar mı zor? Bunun altyapısını hazırlamak için devletimizin gücü haydi haydi yetecektir. Ayrıca son sene adamlar sınav sistemini değiştirdi birde kaç ay açıklama yapma lüksüne bile girilmedi. Hele hele üniversite okumak zor başka sehirdeysen. Çoğu şehirde yeterli KYK yurdu yok. Sebebi ise zamanında yurt olaylarını feto denen örgüte verdikleri için. 475 TL kredi veriliyor bunun 275 TL sini internetini bile doğru düzgün kullanmadığım yurda veriyorum birde üstüne yazın yurtta kalmadığım halde hala para vermeye devam ediyorum. Ben başta kimin olduğuna bakmam ben icraata bakarım parti falan umurumda değil yani. Sonuç olarak şuan öğrenciler için olanaklar çok iyi değil ülke genelinde. Adamlar Estonya da öğrenciden ulaşım ücreti bile almıyor.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
iyi gitmiyor tarım ülkesi ike herşey ithal oldu 14 yıl önce daha iyidi tarım.

Reaksiyon puanı
5
Şahsi olarak ben zaten işin siyasi boyutu ile çok ilgilenmem. Isler iyi gidiyorsa baştaki adamın kim olduğu da umrumda değil sonuçta bastakiler geçici Türkiye Cumhuriyeti ise bakidir fakat o sınav olayı emin ol o kadar değil. Birkere kimse 4 yıl boyunca sürekli düzenli olarak ders çalıştırmayı gerektirecek bir sistemi sevmez ki sistem seni buna zorluyor. E haklı olarak ortaokulda o sınav baskısından çıkıp gelmişsin 9. sınıfta çalışmak çok çok zor oluyor. Düşün ki bir çocuk 14 yaşından itibaren 18 yaşına kadar sosyal hayatını feda edip ders çalışmak zorunda. Ne oluyor bu sefer insan küçük yaşta çalışmaktan bıkıyor. Ne oluyor öğrenciler spora veya çeşitli sosyal aktivitelere yönelemiyor bu seferde sporcu çok az çıkıyor. En çok futbol oynayan ülke biziz ama futbolcu çok az yetişiyor. Onu geçtim lise sınıfları 30-40 kişilik atanamayan birsürü öğretmen var. Sınıfları 20 kişi yapıp açıkta kalan öğretmenleri atama yapmak bu kadar mı zor? Bunun altyapısını hazırlamak için devletimizin gücü haydi haydi yetecektir. Ayrıca son sene adamlar sınav sistemini değiştirdi birde Kaç ay açıklama yapma lüksüne bile girilmesi. Hele hele üniversite okumak zor başka sehirdeysen. Çoğu şehirde yeterli KYK yurdu yok. Sebebi ise zamanında yurt olaylarını feto denen örgüte verdikleri için. 475 TL kredi veriliyor bunun 275 TL sini internetini bile doğru düzgün kullanmadığım yurda veriyorum birde üstüne yazın yurtta kalmadığım halde hala para vermeye devam ediyorum. Ben başta kimin olduğuna bakmam ben icraata bakarım parti falan umurumda değil yani. Sonuç olarak şuan öğrenciler için olanaklar çok iyi değil ülke genelinde. Adamlar Estonya da öğrenciden ulaşım ücreti bile almıyor.
4 sene düzenli ders çalışmayı kimse istemez çünkü çocuklar 7. sınıfa kadar yatıp 8. sınıfta çalışıyorlar bu onlar için bir alışkanlık mesela bizim öğrencilerimizin çoğu verilen ödevleri verildiği gün değil ödev kontrolünden 1 ders öncesinde bitirirler hatta bazıları hoca kontrol ederken tamamlamaya çalışır. 9.sınıftan 12 ye kadar yatıp eylülde çalışmaya başlıyorlar bu büyük bir hatadır.Düzenli çalışmak alışkanlık haline getirilmeli eğer bir insanı çocukluktan itibaren bu şekilde yetiştirirseniz sorun çıkmayacaktırTıp öğrencilerinin kaç tanesi 12.sınıfta çalışmaya başlıyor?Soruyorum size bir öğrenci okulda 1 günde konular da ne kadar ilerleyebilir? bunu tekrar etmesi kaç dakikasını alır? Ben cevabını veriyim 1 saat anca sürecektir bu sürede sosyal aktivitelere katılmasını engellemez.Devletimiz 2009'dan beri okullar ve ek binalar açıp sınıf mevcutlarını düşürmeye çalışıyor günümüzde çoğu sınıf 30 kişiyi geçmiyor,spora teşvik konusunda ise yeni okulların özellikle liselerin yanlarına spor salonu yapılıyor.

Unutulmamalıdır ki :
"Suyun mermeri delmesi gücünden değil sürekliliğindendir"

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
4 sene düzenli ders çalışmayı kimse istemez çünkü çocuklar 7. sınıfa kadar yatıp 8. sınıfta çalışıyorlar bu onlar için bir alışkanlık mesela bizim öğrencilerimizin çoğu verilen ödevleri verildiği gün değil ödev kontrolünden 1 ders öncesinde bitirirler hatta bazıları hoca kontrol ederken tamamlamaya çalışır. 9.sınıftan 12 ye kadar yatıp eylülde çalışmaya başlıyorlar bu büyük bir hatadır.Düzenli çalışmak alışkanlık haline getirilmeli eğer bir insanı çocukluktan itibaren bu şekilde yetiştirirseniz sorun çıkmayacaktırTıp öğrencilerinin kaç tanesi 12.sınıfta çalışmaya başlıyor?Soruyorum size bir öğrenci okulda 1 günde konular da ne kadar ilerleyebilir? bunu tekrar etmesi kaç dakikasını alır? Ben cevabını veriyim 1 saat anca sürecektir bu sürede sosyal aktivitelere katılmasını engellemez.Devletimiz 2009'dan beri okullar ve ek binalar açıp sınıf mevcutlarını düşürmeye çalışıyor günümüzde çoğu sınıf 30 kişiyi geçmiyor,spora teşvik konusunda ise yeni okulların özellikle liselerin yanlarına spor salonu yapılıyor.
Vallahi ne diyeyim ki? Karşıt görüşü anlamadan, doğruluk süzgecinden geçirmeden direkt anti tez üretmeye çalışıyorsun. Ben buraya sayfalar yazmışım ne yarar. Ben yoruldum abi benden bu kadar hayırlı geceler.

Reaksiyon puanı
5
Vallahi ne diyeyim ki? Karşıt görüşü anlamadan, doğruluk süzgecinden geçirmeden direkt anti tez üretmeye çalışıyorsun. Ben buraya sayfalar yazmışım ne yarar. Ben yoruldum abi benden bu kadar hayırlı geceler.
Dostum söylediğin bazı şeylere katılıyorum.Sistemin yanlışları elbetteki var bunu yukarıda da belirttim ama size göre yanlış olanlar başkalarına göre yanlış olmayabilir bu duruma bir öğrenci gözüyle değil tarafsız bakmalısın ben sistemde problem olduğu gibi öğrencilerde de problem olduğunu düşünüyorum ve senin istediğin devletin de yaptığı ve yapmakta olduğu iyileştirmelerden haber veriyorum mesele tez-anti tez mevzusu değil.Sana da hayırlı geceler...

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Ülkede hangi partiye verirseniz verin dolar yüksek kalmış olacak. Neden mi? ÇÜNKÜ ÜRETİCİMİZ YOK. ... ulan bir de şikayet ediyorsunuz utanmadan
tek bir şey üretmedeniz bir şey bir şey. ABİ DELİRİYORUM BİRDE ŞÖYLE CHP YE OY ATMAYON AKP YE OY ATMAYON. DOLAR OLDO 4.5 TL. sebebi ne? ne lan sebebi ne? üretici mi var? bir şey mi üretip satıyoruz? sattığımız şeyler ne sadece Türkiye'de üretilen çay mı fındık mı bor mu(sadece değil ama çoğunluğu)bunların hiç biri üretilmedi. sade olarak bulundu işlendi satıldı. ihracatımız bu kadar. SİZ KENDİNİZ BİLE BİR ŞEY ÜRETEMEZKEN SİYASET YAPMANIZ COK KOMİK. GİT ÇALIŞ OKU ÜRET ve dolar olsun TL den daha ucuz. ama yok abi yok bu ülke siyaset yaptıkça ... gelişir yani. okuyun abi o k u y u n. delircem ya her zaman böyle bir şey görüyorum dolarla ilgili. adamın kendi bir şey üretmiyor ve bundan şikayetçi :D
doları pahalı yapanda ucuz yapanda sizsiniz.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Hazır konu dolara gelmişken: Gezi'de dolar 1.82'den 1.90'a geline " failz lobisi ", " ekonomiyi çökerttiniz " diyenlerin şimdi dolar 4.5'u aşınca da " Ekonomi Sağlıklı "," artış normal " diyerek halkı uyuttuklarını biliyor muydunuz? Belki de çoğunuz bilmiyordunuz. Neyse öğrenmiş oldunuz. Araştırabilirsiniz ;)

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Hazır konu dolara gelmişken: Gezi'de dolar 1.82'den 1.90'a geline " failz lobisi ", " ekonomiyi çökerttiniz " diyenlerin şimdi dolar 4.5'u aşınca da " Ekonomi Sağlıklı "," artış normal " diyerek halkı uyuttuklarını biliyor muydunuz? Belki de çoğunuz bilmiyordunuz. Neyse öğrenmiş oldunuz. Araştırabilirsiniz ;)
Damlaya Damlaya Göl Olur gibi pişi .d

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Ülkende yüzyıllardır yetiştirdiğin tarım ürünlerini bile dışarıdan alır hale geldiysen dolar 10 lira da olur 20 lira da olur, bu yalnızca zaman meselesi. Üstüne önce ülkelerini karıştırıp, sonra da ülkemize aldığımız 5 milyon Suriyeliye harcadığımız 30 milyar dolar var. Darbe diye diye yalnızca askeri olanını gösterdiler; ekonomik, politik darbeleri sayan, söyleyen yok.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Ülkende yüzyıllardır yetiştirdiğin tarım ürünlerini bile dışarıdan alır hale geldiysen dolar 10 lira da olur 20 lira da olur, bu yalnızca zaman meselesi. Üstüne önce ülkelerini karıştırıp, sonra da ülkemize aldığımız 5 milyon Suriyeliye harcadığımız 30 milyar dolar var. Darbe diye diye yalnızca askeri olanını gösterdiler; ekonomik, politik darbeleri sayan, söyleyen yok.

" krdş türkiye bura ne beklion " diye bir durum var bilir misin? :D

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,761
Yapılan tüm yol, uçak, hava alanı vs vs hepsi dış ülkelerce yapıldı parası onlarca yeniliyor.
Fabrikaların olayına girmiyorum bile hepsi çatır çutur dış ülkelerin oldu.
Asgari ücreti arttırdılar sözde ama onunla doğru orantıda bütün her şey de arttı zaten. 900 TL iken 1 TL'ye aldığnı şimdi 1600 TL alırken 3 TL'ye alamıyorsun. Göz yine güzel boyandı...
Biri demiş ya rakı Türkiye'de üretiliyor ama Almanya'daki Türk bizim 1 rakı aldığımız paraya orada 5 tane alıyor. Ana vatanda geçiriliyor her şey bize.
Ha tabi bir de Tayyip Bey çok sağlıklı bir döneme adım attı. Evlere interneti getirdik derken zaten hemen hemen o dönemde ADSL dünya hizmetine girdi. Teknolojinin tavan yaptığı bir dönemde, milenyum çağda geldi başa ve zaten olacak bütün her şeyi kendi yapmış gibi basamakları tırmandı. Diyecek bir şey yok. Halkın ne düşün(me)diği belli.

Reaksiyon puanı
5,171
Devlette bizim insanlarımızdan oluşuyor sonuçta:).Devlet işe el attımı 1 kişinin yapacağı işi 20 kişi yapmaya başlıyor ve zarar.Malum seçimler, siyaset vaat...Aşağısı sakal yukarısı bıyık..
Bunu düzenlemek bi kanuna bakıyor. Yani o kadarda zor işler değil bunlar. Bana hala iktidarı değilde halkı suçlamanız mantıksız geliyor...

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
ARKADAŞLAR, Ülkemiz petrol zengini, elmas zengini yada altın zengini bir ülkede bizim mi haberimiz yok, yada sanayisi almış götürmüş, teknoloji dersen hakeza, yada bilim adamlarımız bilimsel makale yazmaktan yayınlamaktan siyasete bile zaman bulamıyor da bizler mi bunu göremiyoruz, vs.vs. Arkadaşlar gerçekçi olun biraz, 2001 yılında memurlarının maaşını bile İMF den borç alarak, bu borca %80 faiz veren, deprem için toplanan paraları bile maaş ödemesinde kullanan bir ülke, ayrıca vatandaşına tasarruf hesapları ile bilmem kaç milyar dolar borçlu bir ülke. 15 yılda bu hale anca gelebildi ki bu arada onlarca kezde badire de atlattı. Ekonomisi kötü olan bir ülkede kim 25 milyar dolarlık bir yatırıma (nükleer santral) kalkar soruyorum sizlere. Öyle masa başına geçip klavyeden yazmak kolay, neden bu insanlar ak partiye teveccüh gösteriyor sanıyorsunuz, bütün bu durumların tekrardan yaşanmaması , istikrarın ve istikbalin tekrardan riske girmemesi için elbette.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Yapılan tüm yol, uçak, hava alanı vs vs hepsi dış ülkelerce yapıldı parası onlarca yeniliyor.
Fabrikaların olayına girmiyorum bile hepsi çatır çutur dış ülkelerin oldu.
Asgari ücreti arttırdılar sözde ama onunla doğru orantıda bütün her şey de arttı zaten. 900 TL iken 1 TL'ye aldığnı şimdi 1600 TL alırken 3 TL'ye alamıyorsun. Göz yine güzel boyandı...
Biri demiş ya rakı Türkiye'de üretiliyor ama Almanya'daki Türk bizim 1 rakı aldığımız paraya orada 5 tane alıyor. Ana vatanda geçiriliyor her şey bize.
Ha tabi bir de Tayyip Bey çok sağlıklı bir döneme adım attı. Evlere interneti getirdik derken zaten hemen hemen o dönemde ADSL dünya hizmetine girdi. Teknolojinin tavan yaptığı bir dönemde, milenyum çağda geldi başa ve zaten olacak bütün her şeyi kendi yapmış gibi basamakları tırmandı. Diyecek bir şey yok. Halkın ne düşün(me)diği belli.
Yolları ve hava alanını hangi ülkeler yaptı merak ettim şimdi yazar mısın, hangi fabrika hangi ülkeye satılmış ,sen öyle zannediyorum ki dedikodulardan besleniyorsun, doğruları araştır önce. Biz diyoruz yerlilik oranı %23 lerden %65 lere çıktı sen ise satıldı diyorsun, gençler araştırın ki sözünüze itibar edilsin, hani meşhur bir söz vardır halk arasında Türkiye bir toplu iğne bile üretemiyor diye, bakın bu ülke çok yakında Allah'ın izniyle nükleer teknolojiye bile geçecek, kendi arabasını, kendi uçağını, kendi hızlı trenini yapıyor ve yapacak ta.

Reaksiyon puanı
5,171
ARKADAŞLAR, Ülkemiz petrol zengini, elmas zengini yada altın zengini bir ülkede bizim mi haberimiz yok, yada sanayisi almış götürmüş, teknoloji dersen hakeza, yada bilim adamlarımız bilimsel makale yazmaktan yayınlamaktan siyasete bile zaman bulamıyor da bizler mi bunu göremiyoruz, vs.vs. Arkadaşlar gerçekçi olun biraz, 2001 yılında memurlarının maaşını bile İMF den borç alarak, bu borca %80 faiz veren, deprem için toplanan paraları bile maaş ödemesinde kullanan bir ülke, ayrıca vatandaşına tasarruf hesapları ile bilmem kaç milyar dolar borçlu bir ülke. 15 yılda bu hale anca gelebildi ki bu arada onlarca kezde badire de atlattı. Ekonomisi kötü olan bir ülkede kim 25 milyar dolarlık bir yatırıma (nükleer santral) kalkar soruyorum sizlere. Öyle masa başına geçip klavyeden yazmak kolay, neden bu insanlar ak partiye teveccüh gösteriyor sanıyorsunuz, bütün bu durumların tekrardan yaşanmaması , istikrarın ve istikbalin tekrardan riske girmemesi için elbette.
Kimsenin 25 milyar dolar yatırım yaptığı yok o nükleer santralin maliyeti ve biz bu parayı nakit olarak ödemeyeceğiz. Ruslar bizim santrali 20 yıl işletecek yani buradan türkiyenin tek kârı az daha uygun fiyata elektirik alacağız.

Bence siz bu rte yi fazla büyütüyorsunuz. Bir çok projede aynı bunun gibi yapıyorlar. YAP İŞLET DEVRET...

Şimdi birileri çıkıp diyecek türkiyede bunu yapacak vasıflı eleman mı var? E bunun sorumlusuda bizler değiliz heralde Eğitim sistemi git gide kötüye gidiyor. Ve bunu pisa açıkca ortaya koyuyor. En iyi üniversitelerimiz bile dünya geneldinde ilk 500e zor giriyor. Ki bence bu durumda bile bu kadar vasıflı eleman çıkarabilmek bile devlette sıkıntı yok halk çalışmıyor diyenlere sağlam bir cevap...

M

Murat Burç

SDN Okuru
ilimde benim mezun olduğum ve muhtemelen kardeşimin de puanı yetecek olan çok kaliteli ve her sene 5-10 tıp çıkaran 470 puanlı bir Anadolu lisesini(eskiden Anadolu öğretmendi) niteliksiz lise yaptılar. Lisenin kalitesini çöp edecekler. Tepki var diye şimdi geriye döndüler seneye nitelikli olacakmış. Fen lisesi 490 puan kardeşim kazanamayabilir. 430 puanlık esit ağırlık sosyal bilimler nitelikli oldu 300 puanlık imam hatip nitelikli oldu meslek liseli nitelikli oldu 460-470 puanlık Anadolu lisesi nitelikli olmadı. Şimdi 490 altı alanlar için kaliteli bir sayısal ağırlı lise yok ilde. Hadi bunun çözümünü siz bulun. Boş boş konuşup canımı sıkmayın bari. O Anadolu lisesi nitelikli olsaydı kardeşim oraya girebilecek puanı alabilecek birisi oraya gider ve kaliteli bir SAYISAL eğitim alırdı. Şimdi olduğu ilde sayısal eğitim veren kaliteli tek nitelikli okulun puanı 490 tekrarlıyorum kardeşim 470 puanlık civarı öğrenci. Yani belki de heba oldu hayatı şimdi. Ancak temel lise fakat kalitesi de o benim mezun olduğum Anadolu lisesi etmez yanından geçemez belki.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Seçimden sonra :D :D
Ekli dosyayı görüntüle 40554

Son düzenleyen moderatör:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar