Soru Ülkecek ne zaman iki yakamız bir araya gelecek

James Howlett

Müdavim
Müdavim
26 Ekim 2020
5,310
4,499
1,358
35
Arkadaşlar son 10 yıldır aydan aya yıldan yıla çok kötü gidiyor 2020 de tüyü diktik, iki yakamız bir araya gelmedi bi türlü ne zaman düzeliriz sizce?

Önceden oyun ve film diyince akan sular dururdu 2020 den beri oyun oynayamıyorum uzun uzadıya ne telefondan ne konsoldan, film desen odaklanamıyorum.

Bilmiyorum ne olacak

Sizin durumlar nasıl?

OzkanK.

Müdavim
Müdavim
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958

Garibanın yüzü gülür mü !​

Harbi ülkenin başı benim hatırladığım gezi olaylarından beridir yüzü gülmüyor. Daha eskiye gidersek belki 1999 depreminden beri.... ( Ama o zamanlar mutluydum ben. Belki yaşın ufak olmasından olsa gerek.)

Terörü ayrı tert bu depremler afetler ayrı dert. Darbe girişimi ayrı dert. Suriye operasyonları ve Suriye iç savaşı ayrı dert. Ülkeye doluşan göçmeni ayrı dert.

Hepsine tüh diker gibi ekonomik kriz ve pandemide cabası son 3 yıldır...

ㄹㅌㅅ水ㅌㅜ炔

Müdavim
Müdavim
11 Ocak 2022
1,026
990
293
33
Ahlaken hep beraber düzeldiğimiz zaman.
Dünya'da paradan daha önemli olan şeyler de olduğunu anladığımız zaman.
Liyakat olduğu zaman.
Kısacası insan olmayı becerebildiğimiz zaman birşeyler yoluna girebilir.
Bizim insanımız kafası hep 3 kağıtçılığa çalışıyor.
Gerçekten bu ülkede çok ama çok köklü değişiklikler gerekiyor.Yoksa sonumuz daha da kötüye gidiyor.

MG4446

Müdavim
Müdavim
18 Nisan 2020
1,949
1
1,239
358
21
Ekonomik kriz falan yine neyse bir şekilde sabrediliyor geçiniliyor ama deprem gibi olaylar cidden yoruyor insanı

James Howlett

Müdavim
Müdavim
26 Ekim 2020
5,310
4,499
1,358
35
Ekonomik kriz falan yine neyse bir şekilde sabrediliyor geçiniliyor ama deprem gibi olaylar cidden yoruyor insanı
Kardeşim hepsi üst üste ama sorun orada, kaç kişi eski keyiflerini yapabiliyor?

Ekonomininde sabredilecek tarafı kalmadı artık, 30 yıllık arkadaşlarımla en son 2022 ekimde görüştüm arabamı ev iş iş ev arası anca götürüyorum cebimde 140 lira para kaldı bu para ile mart 15 e kadar idare edecem öyle söyleyim.

Alışveriş yaptığın an para erimeye başlıyor dışarı çıkıp bi kafede oturacak hal kalmadı mangala gideyim desen gidemiyorsun 35 yaşıma girecem eylülde daha bir kere arkadaşlarla arabaya atlayıp günü birlik şehir dışı yapamadık.

Aşırı gerginim ev iş iş ev yapmaktan sıkıldım.

Hani Avrupalı gibi ülke ülke gezelim demiyoruz şehir içinde gezmeye razıyım.

Haberlere bakarsın hergün ayrı bir felaket.

İmtihan diyoruzda bu kadarı fazla oldu.

MG4446

Müdavim
Müdavim
18 Nisan 2020
1,949
1
1,239
358
21
Kardeşim hepsi üst üste ama sorun orada, kaç kişi eski keyiflerini yapabiliyor?

Ekonomininde sabredilecek tarafı kalmadı artık, 30 yıllık arkadaşlarımla en son 2022 ekimde görüştüm arabamı ev iş iş ev arası anca götürüyorum cebimde 140 lira para kaldı bu para ile mart 15 e kadar idare edecem öyle söyleyim.

Alışveriş yaptığın an para erimeye başlıyor dışarı çıkıp bi kafede oturacak hal kalmadı mangala gideyim desen gidemiyorsun 35 yaşıma girecem eylülde daha bir kere arkadaşlarla arabaya atlayıp günü birlik şehir dışı yapamadık.

Aşırı gerginim ev iş iş ev yapmaktan sıkıldım.

Hani Avrupalı gibi ülke ülke gezelim demiyoruz şehir içinde gezmeye razıyım.

Haberlere bakarsın hergün ayrı bir felaket.

İmtihan diyoruzda bu kadarı fazla oldu.
Artık dediğin o aktiviteleri yapamamak bile normal geliyor o hale gelmişiz :(

Graffyavuz

Asistan
22 Mart 2018
263
211
43

Garibanın yüzü gülür mü !​

Harbi ülkenin başı benim hatırladığım gezi olaylarından beridir yüzü gülmüyor. Daha eskiye gidersek belki 1999 depreminden beri.... ( Ama o zamanlar mutluydum ben. Belki yaşın ufak olmasından olsa gerek.)

Terörü ayrı tert bu depremler afetler ayrı dert. Darbe girişimi ayrı dert. Suriye operasyonları ve Suriye iç savaşı ayrı dert. Ülkeye doluşan göçmeni ayrı dert.

Hepsine tüh diker gibi ekonomik kriz ve pandemide cabası son 3 yıldır...
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az

Son düzenleyen moderatör:

mychar276

Müdavim
Müdavim
17 Mayıs 2016
3,043
5
3,217
358
Ne zaman ki Japon'a "Kader" olmayan bize de "Kader" olmaz, o zaman gelir.
Burada dini bir mesaj yok, inançlı bir insanım. Burada prensiplilik söz konusu. Sistem söz konusu.
Matematiksel olarak 2008 den sonra doğan vatandaşlarımızın sıfırdan çalışarak ev alması neredeyse imkansız olacak. Oysa ki barınmak doğal bir hak. Bu kadar şişmiş fiyatlara rağmen, bu kadar kötü evler yapılabiliyorsa, burada çok çok çok büyük bir sistem sorunu vardır.

Utku92

Müdavim
Müdavim
30 Haziran 2012
5,340
1
3,841
1,358
32
Gelişmekte olan bir ülkeydik eskiden. Artık gelişmeyi bırak en başa döndük. Cahillik okumayan bir toplum. Tek adam yönetimine geçmek. Zamlar şu bu derken böyle oldu. Şimdiye her konuda sağlam kalsaydık hem insanlar huzurlu olurdu hem de ölümler yaşanmazdı.

kmurat

Müdavim
Müdavim
8 Şubat 2014
8,509
3
3,730
1,358
Arkadaşlar son 10 yıldır aydan aya yıldan yıla çok kötü gidiyor 2020 de tüyü diktik, iki yakamız bir araya gelmedi bi türlü ne zaman düzeliriz sizce?

Önceden oyun ve film diyince akan sular dururdu 2020 den beri oyun oynayamıyorum uzun uzadıya ne telefondan ne konsoldan, film desen odaklanamıyorum.

Bilmiyorum ne olacak

Sizin durumlar nasıl?
Senin durumun kötü. Yaşlanıyorsun artık. Bir de Okey oynamak ile dene. Yeni bir şeyler keşif etmelisin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gelişmekte olan bir ülkeydik eskiden. Artık gelişmeyi bırak en başa döndük. Cahillik okumayan bir toplum. Tek adam yönetimine geçmek. Zamlar şu bu derken böyle oldu. Şimdiye her konuda sağlam kalsaydık hem insanlar huzurlu olurdu hem de ölümler yaşanmazdı.
Aslında gelişiyoruz da, biz bunun dışında kalıyoruz. Buna ilk olarak askeri alanda başladık. Eskiden Amerika'nın eskittiği Tank ve Tüfeklere muhtaç tık. Şimdi Amerika ile yarışabilecek teknolojiler geliştiriyoruz. İHA'lar, SİHA'lar, kendi Piyade tüfeğimiz, kendi Gemilerimiz. Sivil alanda daha yeni geçiliyor. Ama sen, ben veya biz ne anlarız bundan sonra Mekatronik'ten, Yapay zeka'dan, Nano teknolojiden. Elimize verilirse kullanırız. Üretim aşamasında biz artık eskidik. Köylü kaldık. Devir bu teknolojilerde, ve o bilgiye sahip olan kazanır. Bizden öncekiler de Akıllı telefon kullanmaktan acizler. Onlar da bizim gerimizde kaldılar.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
22 Nisan 2017
26,099
8
25,472
8,958
Senin durumun kötü. Yaşlanıyorsun artık. Bir de Okey oynamak ile dene. Yeni bir şeyler keşif etmelisin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında gelişiyoruz da, biz bunun dışında kalıyoruz. Buna ilk olarak askeri alanda başladık. Eskiden Amerika'nın eskittiği Tank ve Tüfeklere muhtaç tık. Şimdi Amerika ile yarışabilecek teknolojiler geliştiriyoruz. İHA'lar, SİHA'lar, kendi Piyade tüfeğimiz, kendi Gemilerimiz. Sivil alanda daha yeni geçiliyor. Ama sen, ben veya biz ne anlarız bundan sonra Mekatronik'ten, Yapay zeka'dan, Nano teknolojiden. Elimize verilirse kullanırız. Üretim aşamasında biz artık eskidik. Köylü kaldık. Devir bu teknolojilerde, ve o bilgiye sahip olan kazanır. Bizden öncekiler de Akıllı telefon kullanmaktan acizler. Onlar da bizim gerimizde kaldılar.

Askeri alanda gelismekten baska bir sey yapamadik. Evet cok onemliydi, teror ve savas bolgesinde oldugumuz icin iyi bir ordu sart. Ancak teknolojik olarak gelissek de askeri kalite olarak yavas yavas dusuyoruz. Zira askeri egitimi de bitirdiler cunku. Iran ve Pakistan'da askeri alanda gelismis ulkeler ama halk sefalet icinde. Bu gelismek degil maalesef. Tum parayi betona gomduk, o betonlar da kum oldu halka mezar oldu...

James Howlett

Müdavim
Müdavim
26 Ekim 2020
5,310
4,499
1,358
35
Askeri alanda gelismekten baska bir sey yapamadik. Evet cok onemliydi, teror ve savas bolgesinde oldugumuz icin iyi bir ordu sart. Ancak teknolojik olarak gelissek de askeri kalite olarak yavas yavas dusuyoruz. Zira askeri egitimi de bitirdiler cunku. Iran ve Pakistan'da askeri alanda gelismis ulkeler ama halk sefalet icinde. Bu gelismek degil maalesef.
Bu olay amerikanın isteği dahilinde yaşanıyor, bölgedeki terörü Amerika besliyor Amerika sayesinde, Türkiyenin gelişmesini istemiyor, en basiti kuzey kore Güney Kore neden kuzey korede samsung LG hyundai kia gibi markalar yok? Zekaysa aynı zeka herşey eşit.

Bu ülkede herşey amerikanın kontrolünde iktidarı muhalefeti terörü herşeyi.

Halk akıllı bilinçli olsa bunlar yaşanmazdı

basit

Müdavim
Müdavim
Cezalı
24 Kasım 2020
6,302
3
6,517
293

Bilmiyorum ne olacak

Sizin durumlar nasıl?
Niye oynuyamıyorsun?

niyazi5859

Müdavim
Müdavim
17 Mayıs 2020
5,582
5
5,097
293
Güzel günler de olabilir :D Benim bildiğim kadarıyla kuantum dolanıklığında bir top eksi ise diğeri ne kadar uzaklıkta olursa olsun artı oluyor. Yani bu durumumuzun olumlu halide olabilir veya olumlu hali budur ve bizi daha kötü günler bekliyordur. Eksi varsa artıda vardır artı varsa eksi de vardır.

basit

Müdavim
Müdavim
Cezalı
24 Kasım 2020
6,302
3
6,517
293
Bilmiyorum yarım saat güç bela oynuyorum
Hacı belki oynadığın oyunlarda sıkıntı vardır. Dopamin etkisi falan. Mesela ben dün RDR 2 oynadım. Felaket ötesi bir şeydi. O kadar sıkıcı, hantal bir oynanışı var ki zorlamama rağmen tat alamadım. Sonra CP 2077'ye geçtim FPS, aksiyon çatur çutur. 3-4 saat oynadım.

Tunahan GRS

Inan bilmiyorum.
Cezalı
5 Şubat 2023
322
312
63
2021 in sonbahar aylarında sıkıntıya girdim zaten artık adam gibi bişeyde zevk vermiyor

w1ten

Öğrenci
24 Şubat 2023
20
26
13

Bilmiyorum ne olacak

Sizin durumlar nasıl?
Düzelir fakat biraz zaman lazım gibi.

Applemania

Müdavim
Müdavim
25 Ağustos 2021
3,677
2
3,460
293
34

Bilmiyorum ne olacak

Sizin durumlar nasıl?
Hükümet değişmediği sürece bir beklentin olmasın.Allah’a şükürler olsun maddi durumum iyi.Ülkenin içinde bulunduğu duruma üzülüyorum ama insanlarında artık bazı şeyleri görmesi gerektiğini düşünüyorum.