Uğur Dündar'ın Kanalı Yayına Hazır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
31
k1PhL.jpg

Geçen eylül ayında bu köşede “Haber bülteninde önemli bir ismin yer alacağı kanal geliyor” diye yazmıştım. Başında Kanaltürk’ten tanıdığımız Tuncay Mollavesioğlu’nun olduğu kanal, yayına başlamak için artık gün sayıyor. Binasına yerleşti. Eleman alımı sürüyor. Kameralar ve teknik altyapı hazır. Artık isim isim program yapacaklar belli oluyor. Büyük olasılıkla da ana haber bültenini Uğur Dündar sunacak.

(Sina Koloğlu)
Milliyet.com.tr

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Öğrencilerin dikkatine ;
Namaz dedektifi geliyor !

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Öğrencilerin dikkatine ;
Namaz dedektifi geliyor !
Ne alaka arkadaşım öğrencinin görevi dersine çalışmaktır.Çalışmak da en büyük ibadetlerden biridir.İbadeti siz sadece namaz ile sınırlıyorsunuz.Bakın toplumumuzun büyük bir çoğunluğu düz mantık daha doğrusu açıkça söyleyeyim bu ülke din üzerinden sömürülüyor.Milletimiz din adı altında iş yaptığını zannedenler tarafından yönetiliyor.Öğrencinin görevi okulda dersine çalışmaktır.Ha boş zaman olur okuldan gidilir o zaman namazını kılabilir.Ayrıca öğrencilerin ben namaza gidiyorum deyip farklı farklı yerlere gidenleri de mevcut.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Tartışma yaratacak mesajlardan kaçınalım arkadaşlar..

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Sözcü'de Büyük İşler yaptı ya..!
Sıra burada.
Saçmalamalarını özlemiştik.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Siyaset meydanina cevirdiniz güzelim forumu.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
sözcüde çok büyük işler başardılar. sıfırdan kudukları gazeteyi çok kısa bir sürede en çok satan gazeteler arasına soktular. tüm medyanın üç maymunu oynadığı bir dönemde "kral çıplak" demeye cesaret edebildiler. kimsenin yazmaya cesaret edemediklerini yazdılar. eminim tv kanalı da başarılı olacaktır.

demokrasiye, çok sesliliğe inanan bir birey olarak bu tür yayınları her zaman destekliyorum. :yes:

hayırlı olsun.

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
son yazdıklarım niye silindi? tayfası rahatsız mı oldu?

synchronline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ne alaka arkadaşım öğrencinin görevi dersine çalışmaktır.Çalışmak da en büyük ibadetlerden biridir.İbadeti siz sadece namaz ile sınırlıyorsunuz.Bakın toplumumuzun büyük bir çoğunluğu düz mantık daha doğrusu açıkça söyleyeyim bu ülke din üzerinden sömürülüyor.Milletimiz din adı altında iş yaptığını zannedenler tarafından yönetiliyor.Öğrencinin görevi okulda dersine çalışmaktır.Ha boş zaman olur okuldan gidilir o zaman namazını kılabilir.Ayrıca öğrencilerin ben namaza gidiyorum deyip farklı farklı yerlere gidenleri de mevcut.

konu namaz kılmaları değil feryat figan haber yapması namaz kılıyorlar diye.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Tarım ve gıda bakanlığı bu adamı istihdam etmedimi hala :D Kendisinin en büyük başarısı merdiven altı imalathaneleri haberlere taşımaktı benim gözümde .(gerçi belediye ekiplerinin bulduğu yerlere gidiyordu o da başarı değilmiş :mrgreen:)

sefircan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
saadettin teksoy kanal acmadımı , ben onu bekliyordum.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
yalnız [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] hocam dediklerinize katılmıyorum, bi kere bunların yazdıklarının çoğu yalan. Doğru olanları bile çarpıtarak veriyorlar. Kimsenin yazmaya cesaret edemediği şeyleri yazdılar demişsiniz de;bu gazetedekilerin çoğu 28 şubat sürecinde farklı gazetelerde yazıyorlardı. O zaman niye yazamadılar. İrticaya büyük darbe gibisinden yazılar döşendiler. Şimdi basın özgürlüğü var da yazıyorlar.Kimse yok demesin, olmasa yazamazlar.

Her ne kadar sevmesemde demokrasi adına yayınlarına devam etmeliler, muhalefet yapmalılar, yerine göre ağır şeylerde yazmalılar tabiki. Ama yazdıklarının içinde yalan,çarpıtma vs olmamalı.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
sözcüde çok büyük işler başardılar. sıfırdan kudukları gazeteyi çok kısa bir sürede en çok satan gazeteler arasına soktular. tüm medyanın üç maymunu oynadığı bir dönemde "kral çıplak" demeye cesaret edebildiler. kimsenin yazmaya cesaret edemediklerini yazdılar. eminim tv kanalı da başarılı olacaktır.

demokrasiye, çok sesliliğe inanan bir birey olarak bu tür yayınları her zaman destekliyorum. :yes:

hayırlı olsun.
aynen katılıyorum.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Yeni kanalında bolca boşa kürek çekmeler diliyorum Uğur Dündara.

seyyah26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sonmiralay dan alıntı "Ne alaka arkadaşım öğrencinin görevi dersine çalışmaktır.Çalışmak da en büyük ibadetlerden biridir.İbadeti siz sadece namaz ile sınırlıyorsunuz.Bakın toplumumuzun büyük bir çoğunluğu düz mantık daha doğrusu açıkça söyleyeyim bu ülke din üzerinden sömürülüyor.Milletimiz din adı altında iş yaptığını zannedenler tarafından yönetiliyor.Öğrencinin görevi okulda dersine çalışmaktır.Ha boş zaman olur okuldan gidilir o zaman namazını kılabilir.Ayrıca öğrencilerin ben namaza gidiyorum deyip farklı farklı yerlere gidenleri de mevcut."... CEVABIMdır;
din adına hiçkimse bilmeden konuşmasın çalışmak ibadettir ama asla ve alsa dini ibadet namazın yerini tutmaz hele bu "çalışma" işi namaz ibadetini yerine getimeğe engel ise ona ibadet denmez, bizim peygamberimiz(sav) "iki gözümün nuru" dediği savaşta bile terk etmediği bir ibadeti hiçkimse "isteğe bağlı bir ibadet" gibi göstermesin cuma suresinde ne deniyor ukala alimbey “… Ey inananlar! Toplantı günü (Yevm’ül Cum’a) namaz için çağırıldığınızda Allah’ı anmaya koşun; Alım – satımı bırakın, bilseniz bu sizin için daha iyidir…” eee senmi ALLAH(cc)tan daha iyi bilecek "ee nasılsa çalışıp ibadet ediyoruz cumaya camiye hatta utanmasan "namaza ne gerek var diyeceksin PES YANİ PEEES...

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
​

cehaletin dibine vurmuşsun arkadaşım, tebrik ediyorum. ibadet, vakit buldukça, canımız istediği zaman yapılabilecek sıradan bir hobi olmuşta haberimiz yok. senin zihniyetinde yetiştirilen bir çocuk ben ibadete gidiyorum diyip başka yere gidebilir, doğrudur, ama bizim bahsettiğimiz gerçek müslüman gençlik yapmaz bunu. zaten ağzınıza dolamışsınız bir din üzerinden siyaset yapıyorlar sloganını, kendi içler acısı halinize dönüp baktığınız yok. beğenmediğiniz o müslümanlar gönderiyor uzaya uyduyu. o müslümanlar yapıyor yerli askeri gemileri, insansız uçakları. ulusalcı dolaşanların ne faydasını gördü bu ülke?

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
​

cehaletin dibine vurmuşsun arkadaşım, tebrik ediyorum. ibadet, vakit buldukça, canımız istediği zaman yapılabilecek sıradan bir hobi olmuşta haberimiz yok. senin zihniyetinde yetiştirilen bir çocuk ben ibadete gidiyorum diyip başka yere gidebilir, doğrudur, ama bizim bahsettiğimiz gerçek müslüman gençlik yapmaz bunu. zaten ağzınıza dolamışsınız bir din üzerinden siyaset yapıyorlar sloganını, kendi içler acısı halinize dönüp baktığınız yok. beğenmediğiniz o müslümanlar gönderiyor uzaya uyduyu. o müslümanlar yapıyor yerli askeri gemileri, insansız uçakları. ulusalcı dolaşanların ne faydasını gördü bu ülke?
Cevap Budur.
Eyvallah [MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION]
Ellerin Dert Görmesin.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
​

Tabiki ibadet hobi değildir. Ama asıl görevin o anda derse girip yazılı olmaksa ve onun kazası yoksa aslı görevini yaparsın. dersin bitincede gidip kaza namazını kılarsın. bu hem içinde bulunduğun düzeni bozmaz hemde kimse senin arkandan dinin arkasını sığınıyor bak böyle yapıyor diyemez.
Gerçek müslüman ben yapıyorum diye böbürlenmez. her iyi şeyde ortaya çıkıp ben yaptım deyip, her kötü şeyde biz yapmadık şunlar yapmış sanırsam demez. gerçek müslüman kimsenin dini ile ilgilenmez ve din, dil, ırk ayrımı yapmaz.
Yoksa benmi yanlış biliyorum.??????

sonmiralay dan alıntı "Ne alaka arkadaşım öğrencinin görevi dersine çalışmaktır.Çalışmak da en büyük ibadetlerden biridir.İbadeti siz sadece namaz ile sınırlıyorsunuz.Bakın toplumumuzun büyük bir çoğunluğu düz mantık daha doğrusu açıkça söyleyeyim bu ülke din üzerinden sömürülüyor.Milletimiz din adı altında iş yaptığını zannedenler tarafından yönetiliyor.Öğrencinin görevi okulda dersine çalışmaktır.Ha boş zaman olur okuldan gidilir o zaman namazını kılabilir.Ayrıca öğrencilerin ben namaza gidiyorum deyip farklı farklı yerlere gidenleri de mevcut."... CEVABIMdır;
din adına hiçkimse bilmeden konuşmasın çalışmak ibadettir ama asla ve alsa dini ibadet namazın yerini tutmaz hele bu "çalışma" işi namaz ibadetini yerine getimeğe engel ise ona ibadet denmez, bizim peygamberimiz(sav) "iki gözümün nuru" dediği savaşta bile terk etmediği bir ibadeti hiçkimse "isteğe bağlı bir ibadet" gibi göstermesin cuma suresinde ne deniyor ukala alimbey “… Ey inananlar! Toplantı günü (Yevm’ül Cum’a) namaz için çağırıldığınızda Allah’ı anmaya koşun; Alım – satımı bırakın, bilseniz bu sizin için daha iyidir…” eee senmi ALLAH(cc)tan daha iyi bilecek "ee nasılsa çalışıp ibadet ediyoruz cumaya camiye hatta utanmasan "namaza ne gerek var diyeceksin PES YANİ PEEES...
,

o zaman savaşın ortasında hac mevsimi geldi deyip hacca gidelim veya namaza duralım, namaz saatlerinde gişe memurları gişeleri kapatıp namaza gitsin, bankacılar, borsacılar, acil poliklinikteki doktorlar namaz saatlerinde işlerini bırakıp namaza gitsin, polisler korudukları yerleri bırakıp namaza gitsin, itfayeciler yangını bırakıp namaza gitsin, 112 acil servisçiler hastalarıda alıp namaza gitsin, doktorlar ameliyatları yarım bırakıp namaz saati hastayıda dikin namaza gidek namazdan sonra gelip açar ameliyata devam ederiz desin,
Bumudur sizin mantık?
En büyük ibadet Allah'ın kullarına hizmet etmektir. daha sonra diğerleri gelir.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Tabiki ibadet hobi değildir. Ama asıl görevin o anda derse girip yazılı olmaksa ve onun kazası yoksa aslı görevini yaparsın. dersin bitincede gidip kaza namazını kılarsın. bu hem içinde bulunduğun düzeni bozmaz hemde kimse senin arkandan dinin arkasını sığınıyor bak böyle yapıyor diyemez.
Gerçek müslüman ben yapıyorum diye böbürlenmez. her iyi şeyde ortaya çıkıp ben yaptım deyip, her kötü şeyde biz yapmadık şunlar yapmış sanırsam demez. gerçek müslüman kimsenin dini ile ilgilenmez ve din, dil, ırk ayrımı yapmaz.
Yoksa benmi yanlış biliyorum.??????

evet sen yanlış biliyorsun. ibadeti gizli yapmak ayrı, bu zihniyettekiler eleştiri yapacak diye saklanarak yapmak ayrı. eğer dip köşe gizlice ibadet yapmak gerekli olsaydı camilerde 5 vakit son ses ezanlar okunup müslümanlar camiye davet edilmezdi. diğer meselede de yanlışsın. gerçek müslüman din, dil, ırk ayırmaz tamam ama hepsi müslümanları ilgilendirir. her birine olan hassasiyetleri farklı olduğu gibi mükellefiyetleri de vardır.

ayrıca yazdıklarımla ne alakası var anlamadım?

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
evet sen yanlış biliyorsun. ibadeti gizli yapmak ayrı, bu zihniyettekiler eleştiri yapacak diye saklanarak yapmak ayrı. eğer dip köşe gizlice ibadet yapmak gerekli olsaydı camilerde 5 vakit son ses ezanlar okunup müslümanlar camiye davet edilmezdi. diğer meselede de yanlışsın. gerçek müslüman din, dil, ırk ayırmaz tamam ama hepsi müslümanları ilgilendirir. her birine olan hassasiyetleri farklı olduğu gibi mükellefiyetleri de vardır.

ayrıca yazdıklarımla ne alakası var anlamadım?

Benim yazdığım kelimelerin arasında gizli ibadet edin kimse bilmesin dedimmi? İbadet sen ve Allah arasındadır, tıpkı benimki gibi. İktidar partisinin iyi yada kötü tüm yaptıklarına bak her iyi olayda biz yaptık bizim sayemizde oldu biz olmasak olmazdı diye böbürlenip hiç bir kötü olayda sahiplenme olmuşmu bir tane örnek verebilirmisin. eski Genel Kurmay başkanını sadece plan yaptı diye 18 yıl hapse mahkum edip 30bin kişiyi katleden bir örgütün başını karşısına muhattap alan iktidar ya satılmıştır yada türkiye düşmanıdır ve bu müslümanlığa sığmaz. Müslüman ayrım yapmaz çünkü yaratılanı sevenin yaratandan ötürü demişlerdir. senin görevin doğru yolu göstermektir baskı yapmak değil. çalışmakta bence en büyük ibadettir. yaratanın yarattığına hizmet ettiğinden dolayı.

Not: Konu benim için kapanmıştır. Size iyi sohbetler.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Benim yazdığım kelimelerin arasında gizli ibadet edin kimse bilmesin dedimmi? İbadet sen ve Allah arasındadır, tıpkı benimki gibi. Müslüman ayrım yapmaz çünkü yaratılanı sevenin yaratandan ötürü demişlerdir. senin görevin doğru yolu göstermektir baskı yapmak değil. çalışmakta bence en büyük ibadettir. yaratanın yarattığına hizmet ettiğinden dolayı.

yahu biz başka bir şey mi diyoruz. kendi kendine gerildin, hallendin. kastettiğin gizlilik ibadet değilde nedir anlamadım. mevcut hükümetin yaptığı dediğim atılımlar mı? iyi de bunların gizlisi makbulle ne alakası var, sadaka mı bu?

not: dakka başı yazdıklarını değiştirdiğin için o son yazdıklarına cevap dahi vermeyeceğim.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
o zaman savaşın ortasında hac mevsimi geldi deyip hacca gidelim veya namaza duralım, namaz saatlerinde gişe memurları gişeleri kapatıp namaza gitsin, bankacılar, borsacılar, acil poliklinikteki doktorlar namaz saatlerinde işlerini bırakıp namaza gitsin, polisler korudukları yerleri bırakıp namaza gitsin, itfayeciler yangını bırakıp namaza gitsin, 112 acil servisçiler hastalarıda alıp namaza gitsin, doktorlar ameliyatları yarım bırakıp namaz saati hastayıda dikin namaza gidek namazdan sonra gelip açar ameliyata devam ederiz desin,
Bumudur sizin mantık?
En büyük ibadet Allah'ın kullarına hizmet etmektir. daha sonra diğerleri gelir.

Ankebut 45:Utlu mâ ûhıye ileyke minel kitâbi ve ekımıs salât(salâte), innes salâte tenhâ anil fahşâi vel munker(munkeri), ve le zikrullâhi ekber(ekberu), vallâhu ya’lemu mâ tasneûn(tasneûne).

Meali: (Ey Muhammed!) Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayâsızlıktan ve kötülükten alıkor. Allah’ı anmak (olan namaz) elbette en büyük ibadettir. Allah, yaptıklarınızı biliyor.

En büyük ibadet kavramı kişiye göre değişir elbette ama ibadetler kendi içerisinde değerlendirildiğinde çalışmak gibi yan ibadetlerde dahil olmak üzere namazdan üstünü yoktur. Burada şunu belirtelim, siz namaz kılan adama en büyük ibadet namazdır diyemezsiniz, oruç tutana en büyük ibadet oruçtur diyemezsiniz. Bunun gibi en büyük ibadet Allahın kullarına hizmettir diye bi genelleme de yapamazsınız.

Ayrıca kusura bakmada 1400 mesaj yazdım bu forumda 1 yılı aşkın süredir üyeyim senin kadar saçmalayanını görmedim. Az mantıklı şeyler söyleyin. Resmen namazı küçümsemişsin. Abdestlerda dahil günde 1 saat 5 vakit namaz. Öğle+İkindi abdest almayla birlikte 20-25 dk. Kimse doktora ameliyatı bırak,savaştaki adama savaşı bırak namaza git demiyor. Öndekiler savaşırken arkadakiler namazı kılsın, sonra onlar öne gelsin, öndekiler arkaya geçsin naması kılsın deniliyor.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Yeni kanala ne gerek vardı.
Gitsinler levent kırca'nın yeni kanalına.:)
Körler Sağırlar birbirlerini güzel güzel ağırlardı.
emin çölaşanı'da alsınlarda tam olsun.:)

kaptan_07

Asistan
Reaksiyon puanı
5

arkadaşım kimse ibadeti namazla sınırlamıyor ama adam haberi öyle bir verdi ki sanki öğrenciler molotof hazırlıyor. Uğur beyin zihniyeti herkes tarafından biliniyor zaten. bu zihniyet güzel ülkemden yavaş yavaş siliniyor inşallah herkesin istediğini yapabileceği istediği gibi giyinebileceği tam özgür bir ülke olacaz...

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Yeni kanala ne gerek vardı.
Gitsinler levent kırca'nın yeni kanalına.:)
Körler Sağırlar birbirlerini güzel güzel ağırlardı.
emin çölaşanı'da alsınlarda tam olsun.:)

emin çölaşan karşısında uğur dündar bile daha fazla dayanamayıp ak parti saflarına geçer :)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Bir tarafta Uğur Dündar ve kafasındakiler, diğer tarafta malum mazlumcuklar olunca bu dünyadan gidesim geliyor. :)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
konu amacının dışına çıkıp çok farklı konular tartışıldı için. Kilit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...