İşte Uğur Dündar'ın Yeni İşi

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Sözcü gazetesi bugün sürmanşetinden "Türkiye'nin sözcüsü olmaya geliyor" anonsuyla bir transferini duyurdu. O ismin Uğur Dündar olduğu ortaya çıktı.

ugur-dundar-a-telefon-soku-video-izle-2101234_o.jpg

Televizyon reklamlarıyla da desteklenen flaş transferin bir süre önce Star Haber Grup Başkanlığı ve anchormanliği görevinden ayrılan deneyimli gazeteci Uğur Dündar olduğu öğrenildi. Dündar önümüzdeki günlerde günlük yazılarıyla Sözcü gazetesinde olacak.

Uğur Dündar'ın Star Haber'le yollarının ayrılmasının ardından Sözcü yazarı Emin Çölaşan, Dündar'ı Sözcü'ye davet eden bir yazı kaleme almıştı.

İŞTE ÇÖLAŞAN'IN O YAZISI:

"Uğur için de aynı şeyi söylüyorum ve burada onu Sözcü'ye davet ediyorum.

Okuyucularımız da aynı şeyi istiyor.

Uğur'un yeri Sözcü'dür. Onu hepimiz istiyoruz. Bizler için artık para pul önemli değil. Önemli olan özgürce yazabilmek...

Hiçbir baskı görmeden, yazılarını özgürce yazacağı, makaslamadan yayınlayacak tek yer burasıdır.

Belki henüz erken olabilir, belki bayram sonrasını beklemek gerekebilir ama Uğur Dündar'a hem kendi adıma, hem gazetemiz, hem de siz sevgili okuyucularım adına şimdiden "Hoş geldin" demek istiyorum."

KAYNAK

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
geleceği belli idi. Daha öncedende teklf yapılmıştı..

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Bekleyelim görelim.

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bana Thank you for posting! Your post will not be visible until a moderator has approved it for posting. .mesajı verdi

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen o gazete yazan en usturuplu adam olacaktır.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Çok güzel <:) Takip ediyorum Sözcü gazetesini zaten <:)

musabbu

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Namaz kılan öğrencilerin resmini yayınlar artık köşesinde.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
İlk yazısı muhtemelen şu şekilde olacaktır...

Sevgili okurlarım.
Cuma günü gazeteye gelirken yolumun üzerinde bir cami vardı.
Caminin avlusunda büyükçe bir kalabalık inanamazsınız ama yerlere halılar sermişler, bu çağda şehrin ortasında kamusal alanda namaz kılıyorlar.
Bu sahne karşısında tüylerim diken diken oldu. 21. Yüzyıl Türkiye'sinde bu nasıl olur? Ben bu olayın şokunu yaşarken gözlerim aynı kıyafeti giymiş çocuklara takıldı. Belli ki üzerlerindeki kıyafet okul üniformalarıydı.
Sevgili aileler, sevgili veliler, olayın vahametini görebiliyor musunuz? Öğrenciler topluca Cuma Namazına gitmişler.
Sevgili okurlarım bu Türkiye bizim arzuladığımız çağdaş Türkiye olamaz!

Bizim çocuklarımız camilerde namaz kılmak yerine, barlarda bira içmeli, parklarda esrar çekmeli, okul tuvaletlerinde bali çekmeli.
Namaz neyin nesidir!

Sevgili okurlarım çocuklarınızı camiye göndermeyin!
Gidiyorlarsa ayaklarını kırın!

Modern Türkiye'nin gençleri Namaz kılarak büyüyemezler!

...

zatura

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ben gözcü zamanından beri yıllardır okuyorum . Haberler küçük küçük veriliyor fazla baymıyor. Son zamanlarda kabuk değiştirmeye başladı.sayfa düzenleri değişti .

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
önemsiz gazeteye önemsiz bir adam transfer olmuş kim takar bu saatten sonra bu adamı namazı cumayı öcü diye gösterip islamı karalamayacaktı

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Taraf olmayan bertaraf olur. Saldırılar başlamış şimdiden. :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Biri taraf olmayan mı dedi?

Uğur Dündar mı taraf değil!

Doğru "yerseniz" tarafsız gazetecidir kendisi!

Biri saldırı mı dedi?

Okul çevrelerindeki iti köpeği çeteleri görmeyen,

Okul çevrelerindeki torbacıları görmeyen...

Ama namaz kılan öğrencileri ülke için tehlike gören bir zihniyetten bahsediyoruz...

Saldırı nedir biliyor musunuz?

Kendini anlatacak bir köşesi olmayan, bir tv ye çıkıp derdini anlatamayacak olan, öğretmen ve öğrencileri dehşet verici müzikler eşliğinde ŞOK ŞOK ŞOK başlıkları altında sanki VATANA İHANET ediyorlarmış gibi ana haber bülteninde ülkeye gösterilmesidir.

dünyanın her yerinde dine yakın insanlar, dine yakın gençler övülürken bizim televizyonlarımızda sanki suç işliyorlarmış gibi gösteriliyor!

Bunu eleştirdiğimizde SALDIRMIŞ OLUYORUZ!

Peki kabul!

Biz Uğur Dündar'a Saldırdık!

Ama Uğur Dündar ve Onun Zihniyetindekiler BU ÜLKENİN DEĞERLERİNE, İNANAN İNSANLARIN İBADETLERİNE, İBADET EDEN İNSANLARIN KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRIYOR!

Şu DÜRÜST, NAMUSLU, CESUR, ATATÜRKÇÜ, VATAN SEVER, MASKELERİNİN arkasındaki zihniyeti bir görün artık!..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Murat şu sözüne tamamen katılıyorum..

Taraf olmayan bertaraf olur.

Ancak Uğur Dündar yıllardır ben tarafsızım demiyor muydu??... Tarafsız gazetecilik temiz toplum diye yıllarca milleti aldatmadı mı??..

Bence Uğur Dündar tam yerini buldu emeklilerin toplandığı gazete..

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Tencere kapak içinde zakkum pişiriyor lar anladınız siz onu.

xsxixsx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uğur dündar benim gözümde hiça bir değeri olmayan türkiye için hiç bir şey yapmayan türk ollduğundan da şüpe ettiğim biridir

demirelemin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ber taraflar
"O süreçte (28 şubat) Ali Kalkancı, Fadime Şahin ya da Müslüm Gündüz nereye gitse haberdi. Muhtemelen o tiyatroyu yapanlar Arena programında bunun konuşulmasının daha etkili olacağını düşünmüş olabilirler ki, Arena'ya çıkıyorlardı. Keşke o haberlere karşı durabilseydim."
Mehmet Ali Önel
eski - Arena programının yapım koordinatörü

hamiş:
başlık yanlış olmuş "eski" işine devam edecek
yerseniz artık

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ve Uğur Dündar Sözcü'de...

Sözcü Uğur Dündar transferini nasıl duyurdu?

65363.jpg

Sözcü sonunda o ismi açıkladı.

Sürmanşette
"Türkiye'de güven denince akla gelen ilk isim... Uğur Dündar Sözcü"
de diyen gazete
"Çok yakında..."
yazmaya başlayacağını müjdelediği Uğur Dündar için de şöyle yazdı:

"Doğru, dürüst, güvenilir habercilik için
bağımsız, tarafsız gazetecilik için
sizin sözcünüz olmak için geliyor..."
1336713952-untitled-1.jpg

KAYNAK

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Topluma faydalı haber programlar yapmalı eskiden yaptığı gibi,
Toplumu eleştirmemeli ve insanları küçümsememeli yaptığı işlerden veya ibadetlerinden dolayı.
Böyle devam ederse bir gün gelir kimsenin gözünde bir değeri kalmaz!!

erde89

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk yazısı muhtemelen şu şekilde olacaktır...

Sevgili okurlarım.
Cuma günü gazeteye gelirken yolumun üzerinde bir cami vardı.
Caminin avlusunda büyükçe bir kalabalık inanamazsınız ama yerlere halılar sermişler, bu çağda şehrin ortasında kamusal alanda namaz kılıyorlar.
Bu sahne karşısında tüylerim diken diken oldu. 21. Yüzyıl Türkiye'sinde bu nasıl olur? Ben bu olayın şokunu yaşarken gözlerim aynı kıyafeti giymiş çocuklara takıldı. Belli ki üzerlerindeki kıyafet okul üniformalarıydı.
Sevgili aileler, sevgili veliler, olayın vahametini görebiliyor musunuz? Öğrenciler topluca Cuma Namazına gitmişler.
Sevgili okurlarım bu Türkiye bizim arzuladığımız çağdaş Türkiye olamaz!

Bizim çocuklarımız camilerde namaz kılmak yerine, barlarda bira içmeli, parklarda esrar çekmeli, okul tuvaletlerinde bali çekmeli.
Namaz neyin nesidir!

Sevgili okurlarım çocuklarınızı camiye göndermeyin!
Gidiyorlarsa ayaklarını kırın!

Modern Türkiye'nin gençleri Namaz kılarak büyüyemezler!

...

evet aynen öyle cumaları namaza gideceklerine bi genel eve gitselerdi 3.sayfa haberi diye bişey olmazdı

m6i4r7a2c2

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Matbaaları Bozula , Kalemleri Yazmaya , Lanet Herif , Türk Gençlerini Aşağılayan , Belli Bir Zihniyetin ''Söz'' de Habercisi.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27

+1

adam meslek hayatı boyunca kim bilir kaç tane haber yaptı. kaç tane yolsuzluğu, haksızlığı ortaya çıkardı. ancak "birileri" tek bir haberi ortaya atıp adamı idam sehpasına çıkartıyor. din düşmanı ilan ediyor. helal olsun. :)

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Terörist başı ile tutuklanmadan yemek yiyen altaylı ve Birand'a bu kadar tepki yok nedense.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
evet aynen öyle cumaları namaza gideceklerine bi genel eve gitselerdi 3.sayfa haberi diye bişey olmazdı
@erde89 Yaşın kaç bilmiyorum ama tahminen 23 senin bu söylediğin bu sözü muhattap bile almam ama genede cevap vereyim.. O gazetelerin 3.sayfalarındaki haberleri oluşturanlar barlara pavyonlara genel evlere giden ayyaş sarhoş insan demeye dilim varmayacağı yaratıklar tarafından oluşuyor kusura bakmada...