Uğur Dündar'ın İstediği Gençlik Bu mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yengec

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Cuma namazına giden öğrencileri 'fişleyen' Uğur Dündar, Haber7nin gündeme getirdiği liselilerin sınıfta bira alemi haberini ise görmezden geldi. Bu durum 'Dündar'ın istediği gençlik bu mu?' sorusunu akıllara getirdi?

Öğlen arasına öğretmenleri eşliğinde Cuma namazına giden özel bir okulun öğrencilerini ana haber bülteninde fişleyen Uğur Dündar ilkeli haberciliğine bir yenisini daha eklerken aynı gün Haber7nin gündeme getirdiği liselilerin sınıfta bira alemi haberini ise görmezden geldi.

Cuma günü Star TVnin ana haberi bülteninde yayınlanan özel haberde, öğrencilerin namaz kılmasını suçmuş gibi gösteren Uğur Dündar, okul yönetimi ile öğrencileri hedef gösterirken, haberi sunuş şekliyle de tepki çekti.

Yaklaşık dört dakika boyunca çocukların Cuma namazı kıldıkları görüntüleri ekrana getiren Dündar, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü'nün Ders saatleri dışında namaza gidilmesinde bir yasak olmadığı açıklamasına rağmen, bu olayı bir suçmuş gibi gösterdi.

ÖĞRENCİLERİ FİŞLEYİP, ÖĞRETMENLERİ HEDEF GÖSTERDİ

Dündar Yaklaşık 50 çocuk Cuma namazı kılıyor! Hepsinin üzerinde okul üniforması var şeklinde anonsladığı haberde, kameraların çekim yapmasına tepki gösteren öğretmenleri ise, Namaz sonrasında görüntülenmekten rahatsız olan öğretmenlerin tavrı ise hayli sertti. sözleriyle hedef gösterdi.

Liseli öğrenciler sınıfta alem yapıyor/ VİDEO
Namaz kılan öğrencileri böyle fişledi/ VİDEO

Dündar haberde şu ifadeleri kullandı: Yaklaşık 50 çocuk Cuma namazı kılıyor, hepsinin üzerinde okul üniforması var. Öğretmenleriyle beraber saf tutan öğrenciler, İstanbulda özel bir ilköğretim okulunun öğrencileri. Namaz sonrasında görüntülenmekten rahatsız olan öğretmenlerin tavrı ise hayli sertti. İşte o görüntüler. Görüntüler Anadolu Yakasından özel bir ilköğretim okuluna ait. Yaklaşık 50 öğrenci ile 7 öğretmen, okulun hemen yanındaki camiye gidiyor. Kimileri camiden içeri giriyor, kimileri avluda bekliyor. Ve halılar yere seriliyor, takkeler takılıyor ve ezanın okunmasıyla öğrenciler namaza duruyor. Yaklaşık 30 öğrenci ve 3 öğretmen, avluda saf tutuyor. Diğerleri içeride namaz kılmayı tercih ediyor. Namazdan sonra öğrenciler toplu halde okula dönüyor. Görüntülendiklerini gören bazı öğrenciler, okula doğru koşarken öğretmenleri ise sert tepki gösteriyor.

DERSTE ALEM YAPAN LİSELİLER

Namaz kılan öğrencileri suç işlemilşlercesine ana habere taşıyan Uğur Dündar, aynı gün haber7'nin yayınladığı İstanbul'daki bir lisede, öğrencilerin öğretmenin de sınıfta olduğu sırada, bira içip kadeh tokuşturduğu görüntüleri ise görmezden geldi. Haber 7 okurunun büyük tepki gösterdiği bu görüntülerde, Ferdi Tayfurun şarkısı eşliğinde sınıfın en arka tarafında bira içen liseli öğrenciler, sınıfta öğretmen olmasına aldırmıyorlar. Ellerindeki bira kutuları ile kadeh kaldırıp, tokuşturan liseliler cep telefonu kamerası ile kendilerini çeken arkadaşlarına poz vermeyi de ihmal etmiyorlar. Video paylaşım sitelerine yüklenen skandal görüntülerde, ders kitaplarının da üstünde olduğu "okul sıralarını, içki masasına" çeviren liseli öğrenciler, öğretmenlerine belli etmemek için içtikleri biraları yudumladıktan sonra, önlem olarak okula çantasına koyuyorlar. Biranın kokusunun hissedilmemesi içinse havaya ve ağızlarına sprey sıkıyorlar.

(Haber 7)

http://www.haber7.com/haber/20091025/Ugur-Dundarin-istedigi-genclik-bu-mu.php

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Eğer Müslüman olmasaydım ve bu ülkeyi hiç tanımasaydım bu haberden sonra(uğur dündarın haberini kast ediyorum) şöyle düşünürdüm: Muhtemelen namaz kılmak büyük bir suç. üstelik bu çirkin eylemi küçüçük çocuklara da yaptırıyorlar.

Neyseki müslümanım ve Türkiyede Yaşıyorum.Ve biliyorum namaz kılmak suç değil. Küçük çocukların kılması ise ayrı bir güzelik.Ve sayın Uğur dündar kahretsin ki senin İslami değer yargılarına nasıl savaş açtığını çok iyi biliyorum.Senin gözünde en samimi müslümanın alsında "islamdan en uzak kişi" olduğunu da çok iyi biliyorum.Bu yüzden bu aldatıcı propagandanın bizler üzerinde her hangi bir etkisi olmayacaktır. :)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Uğur Dündar'ı yargılamaya kalkmayın zira altında ezilirsiniz.

Tek Başına

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öğretmenler niye bu kadar sinirli, anlamış değilim. Güzel bişey yapıyorsunuz kardeşim. Niye bu kadar panik oluyorsun??

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
İrtica ile mücadele programı kapsamında görevini yapıyor. Kızmayın ona :devil2:

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
İnsanlar bazen büyük gaflar yapıyorlar.

Bu haberi yazan da o salaklardan biri. :)

Elhamdülillah ateistiz. :)

Pointer*

Asistan
Reaksiyon puanı
9

Kac kg ceker ki bu Ugur Dundar.

Bazen denk geliyor bakiyorumda adamin yaptigi her haber ya detay haber, ya ozel haber,ya canli haber, yada flas haber oluyor.Ekranin sagindan solundan firliyor yazilar.Haberciligede artik pazarlama politikalari getirdi.

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12

Mantıksal olarak yaklaşırsak yaptığı haberin mantık dışı olduğunu anlarsız.
Ders saatleri dışında velilerin izni var ise çocuk cuma namazına gidebilir.

Bunu suçmuş gibi göstermek anlamsız. Hangi dine mensup olursa olsun Ders saatleri dışında ibadetini özgürce yapabilmeli insanlar.
Sonuçta çocukları zorla namaza götüren yok.
Eğer çocuk istemediği halde zorla namaza götürülse belkide haber olabilir ama çocuklar kendi kendilerine namaza gittikleri halde bunu suç gibi göstermek ve haber yapmak anlamsız.
Bunu haber yapanı yargılamazsak kimi yargılayacaz?

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
niyemiş, boş vakitlerinde cuma namazına gitmek suçmudur ?
O dediğin boş vakit değil. Okul saatleri içinde tenefüste de olsanız okuldan dışarı çıkamazsınız. Cuma namazı için böyle bir ayrımcılık yapılması ise hiç etik değil. Haberi yapanların ne kadar da taraflı oldukları ve gerçekleri görmek istemedikleri anlaşılıyor. :thumbdown:

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Öğretmenler niye bu kadar sinirli, anlamış değilim. Güzel bişey yapıyorsunuz kardeşim. Niye bu kadar panik oluyorsun??

ÇÜNKÜ EKRANDA NASıl fişlendilerse okul yönetimide karşı çıkabilir ekmeklerinden edebilirler adamı halbuki seninde dediğin gibi çokta güzel bişy yapmışlar ama bunu bile insanın burnundan getiriyolar içki normal ama namaz anormal içki çağdaşca namaz bağnazca evet istedikleri toplum bu uğur dündarın kaliteside bukadarişte

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
namaz kilan ögrencileri cani gibi ekrana cikaracaklarina en son ne zaman baslari secdeye degmis merak ediyorum. bu ne inat. adamlar geberecek hala bihaberler.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Uğur dündar'ın mezhebi ve çapı bellidir nereden geldiğide bellidir Boşa çene yormayın Bira içmek doğru namaz kılmak yanlış Namaz kılmak insanı günahtan uzaklaştırır ama Alkol bütün kötülüklerin anasıdır yandaş medya Namaz kılmayı Yobazlık olarak gördüğü için Bira içmeyide Medeniyet olarak görüyor...

eddiebg

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Istedigi genclik, cemmatci genclik degil. Ögretmenleri de okul kiyafetleriyle topluca namaza gitmekte ne demek. Eger ders saatinde bu tür davransilar sergiliyorsa ögretmenleri , suclular tabi ki. Ne o yani kimse okula gitmesin camiye gitsin o zaman.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
O dediğin boş vakit değil. Okul saatleri içinde tenefüste de olsanız okuldan dışarı çıkamazsınız. Cuma namazı için böyle bir ayrımcılık yapılması ise hiç etik değil. Haberi yapanların ne kadar da taraflı oldukları ve gerçekleri görmek istemedikleri anlaşılıyor. :thumbdown:
Giden gitmez kardeşim... Hayvanlar gibi yaşamak isteyenler bırakın hayvan gibi yaşasınlar... Ama gidene kimse dil uzatamaz... Gitmek istemeyenler yesin içsin tuvalet ihtiyacını gidersin cinsel ihtiyaçlarını gidersin aynı hayvanlar gibi fakat ibadet yapmak isteyen insanlara karışmasınlar....

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
aydın doğanın yalakası...

Pointer*

Asistan
Reaksiyon puanı
9

Evet bu dediginize gore;
TENEFFUSTE namaz kilinmaz ama DERSTE icki icilebilir.

Bide neymis etik degilmis.Acaba diyorum yazdiklarinizi bidaha okuyormusunuz.Yani ne yazdiginizdan haberiniz varmi.
Yoksa sizde ezbere etik kelimelesini kullananlardanmisinz?

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Hiç bir sosyal devlet ibadet etme hakkını kimsenin elinden alamaz.Artık insanların inançlarını bırakıp bilgi ve birikimine saygı duyulmasının zamanı gelmedi mi bırakın inanan inandığı gibi yaşasın inanmayan inanmadığı gibi.İnanmayan kimse inanmadığını kimseye ispat etme zorunda olmadığı gibi inanlarıda düşman yada karşı taraf olarak görmemelidir terside aynı şekilde olmalıdır.Hoşgörülü olmak çok mu zor

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
uğur dündar dediğin adamı hepimiz iyi biliriz sen hariç bu arada. dindarlara karşı tavır takındığını sen de biz de adımız gibi biliyoruz.

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Giden gitmez kardeşim... Hayvanlar gibi yaşamak isteyenler bırakın hayvan gibi yaşasınlar... Ama gidene kimse dil uzatamaz... Gitmek istemeyenler yesin içsin tuvalet ihtiyacını gidersin cinsel ihtiyaçlarını gidersin aynı hayvanlar gibi fakat ibadet yapmak isteyen insanlara karışmasınlar....
Eğer böyle bir özgürlük verilirse o zaman öğle tenefüsünde bütün öğrencilerin okul dışına çıkma hakkı olur. Karşılaştırdığınız şeylerin birbiriyle alakası yok. Ayrıca okul dışında kimse kimsenin ibadetine karışmıyor neye karşı çıkıyorsunuz anlamak mümkün değil. :thumbdown:

Evet bu dediginize gore;
TENEFFUSTE namaz kilinmaz ama DERSTE icki icilebilir.

Bide neymis etik degilmis.Acaba diyorum yazdiklarinizi bidaha okuyormusunuz.Yani ne yazdiginizdan haberiniz varmi.
Yoksa sizde ezbere etik kelimelesini kullananlardanmisinz?
Namaz kılmak ile bira içmeyi karşı karşıya getirmenizin kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Bu olayların her ikisi de yanlış ve kurallara aykırı. Yani okul saatlerinde okuldan çıkıp gidip namaz kılamazsınız. Aynı şekilde derste veya tenefüste bira, sigara içemezsiniz. Bunlar kurallara aykırı ama ikisi de deliniyor. :thumbdown:

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Burada yanlış olan ve her daim yapılan uygulama haberin sunum şekli. Ortada yanlış bir uygulama varsa bu yetkililere bildirilir, sorun çözülür; çözülmek isteniyorsa. Ancak Milli Eğitim Bakanlığının boş zamanlarında namaz kılmaya engel bir durum olmadığı yönünde açıklamalarına rağmen öğrencilerin sanki uyuşturucu madde kullanırken veya sex partisi veriyormuş gibi haber verilmesi hıristiyan bir ülkede infial uyandırmaz ama müslüman bir ülkede kişi kendi namaz kılmasa bile tepki çeker; böyle çağdaş olunmaz.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Zeytinyağı olmak ne kadar güzelmiş değil mi?
Tüm mesele vicdan aslındai bir de yarın toprak olacağını unutmamak gerek...
Bu arada bahsi geçen kanalın patronu kimdi yahu:D

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Cümlemi irdelemek yerine şekli üstünde yorum yapmak gafletinde bulunup kendi kişilik ve görüşlerinizi sermeniz gerçekten hoşuma gitti.

Hocamın bir lafı var. Der ki,

"Terazi var tartı var her şeyin bir vakti var"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar