UEFA'nın çifte standart kanıtı

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Fatih Terim'in oyuncu getirme isteğini geri çeviren UEFA'nın Euro 96'da Almanya'nın sakat ve cezalı futbolcularının çokluğu yüzünden oyuncu getirmesine izin verilmiş.

Euro 2008 için son oyuncu değiştirme saatini, ilk maçın başlama düdüğü olarak belirleyerek ekstra futbolcu getirme yolunu kapatan UEFA, Euro 96’da aynı durumdaki Almanlar'a yaptığı ayrıcalık kafaları karıştırdı. Euro 2008 statüsüne göre, takımların 23 kişilik oyuncu listelerinde sakatlıklar nedeniyle yapabilecekleri son değişiklik hakkını söz konusu takımın ilk maçının başlama düdüğüne kadar saklı tutabiliyor.

Ama bir takımın şampiyonadaki ilk maçının başlama düdüğü çaldığı andan itibaren 23 kişilik kadroda değişiklik yapmak mümkün olamıyor.

Bu olayın en büyük kanıtı ise Euro 96 finali öncesi yarı final rakibimiz Almanlar yaşadı. Sakat ve cezalı futbolcularının çoklluğu yüzünden UEFA'dan izin isteyen Almanlar'a UEFA jet hızında izin çıkmış ve Werder Bremenli Jens Todt’u özel izinle kadrosuna eklemişti.

kaynak:http://spor.mynet.com/sporhaber/detail_news/home.asp?mainPage=1&which=headline&type=&id=O1214290199279&ref=main_news&date=24Haziran2008

erdemgazetesi

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Türk' türkden başka dostu yok demeyimde
Almanın dostu çok UEFa felan

Kriptograf

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Yahu 96 da diyorsunuz değiştirme olmuş,bu turnuvanın başında belirlenmiş bu kural.Onlara yapıldı bizede yapılsın demek kadar saçma bir durum yok 96 da bu karara itiraz bildirilmeliydi şimdi bu haberleri yapmanın kimseye yararı yok.
Gerçekten spor medyası şu sıralar parayı fazla kazandıklarından olsa gerek profesyonellikten uzak tavırlar sergiliyorlar...

Cursed

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kriptograf dedi ki:
Yahu 96 da diyorsunuz değiştirme olmuş,bu turnuvanın başında belirlenmiş bu kural.Onlara yapıldı bizede yapılsın demek kadar saçma bir durum yok 96 da bu karara itiraz bildirilmeliydi şimdi bu haberleri yapmanın kimseye yararı yok.
Gerçekten spor medyası şu sıralar parayı fazla kazandıklarından olsa gerek profesyonellikten uzak tavırlar sergiliyorlar...

parayı az kazandıklarında da bir farkı olduğunu sanmıyorum :)

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kriptograf dedi ki:

ben bildim bileli 26 kişilik kadro oluşturulur ve değiştirilemez. ben izin verilsin demiyorum. ama almanlara 96 da izin verilmiş olmasınıda sindiremiyorum.

dipnot: hırvatistan maçında semihin golünde protokol tribünde tayyip sevinirken bir görüntü var. iyi izleyin hemen yanında platiniyi ve yüzündeki ifadeyi göreceksiniz...

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6

Maxx not: Lütfen konuyla ilgili yorum yaz , burası edebiyat bölümü değil ;)