Ücretsiz Antivirüs

Bu konuyu okuyanlar

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Yıllarca ESET kullandım. 3 ay önce Bitdefender'e geçtim ve çok memnun kaldım. Bitdefender ayarlarında sağlam antivirüs önerilerinizi bekliyorum. Zaten biligsayarda oyun montaj vb. gibi şeyler yapmıyorum hafifliği yavaşlatması filan çok önemli değil.

Son düzenleme:

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
antivirüsler yalan be hocam hiç korumuyorlar bilgisayarı

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Yıllarca ESET kullandım. 3 ay önce Bitdefender'e geçtim ve çok memnun kaldım. Bitdefender ayarlarında sağlam antivirüs önerilerinizi bekliyorum. Zaten biligsayarda oyun montaj vb. gibi şeyler yapmıyorum hafifliği filan çok önemli değil.
sanal makina
Mesaj otomatik birleştirildi:

Günümüzde standart windows defender yeterince iyi... Yeter ki update et, çok basit bir güvenlik önlemine de uy: Kaynağına güvenmediğin dosyayı kuracaksan Sandboxie veya sanal makineye kur.

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Yıllarca ESET kullandım. 3 ay önce Bitdefender'e geçtim ve çok memnun kaldım. Bitdefender ayarlarında sağlam antivirüs önerilerinizi bekliyorum. Zaten biligsayarda oyun montaj vb. gibi şeyler yapmıyorum hafifliği filan çok önemli değil.
Antivirüs bilgisayara yavaşlık, arkaplanda bilgisayarı yormaktan başka bir işe yaramıyor. Sen bilinçli bir kullanıcı isen bilgisayara hiçbir şey bulaşmaz rahat olabilirsin. Windows Defender gayet yeterlidir.

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama ben ücretsiz antivirüs önerisi istedim.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
sanal makina
Mesaj otomatik birleştirildi:

Günümüzde standart windows defender yeterince iyi... Yeter ki update et, çok basit bir güvenlik önlemine de uy: Kaynağına güvenmediğin dosyayı kuracaksan Sandboxie veya sanal makineye kur.
+
Antivirüsler aslında aptaldır. Kötücül yazılımları heuristic yöntemlerle buluruz, yok davranışından anlarız diye sallar dururlar ama aslında anlayamazlar.

antiler su 4lu ile geçiliyor ki
kod imzalı olsun
vm de uslu olsun
PC ye engel olmasın
başkasının kodunu çalmasın bitti ?
daha detaylı isteyen özel gelsin

Son düzenleme:

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Bizde senin yanlış görüşünü düzeltmeye çalışıyoruz. Senin büyük güvende hissettiğin o anti-virüs programları aslında senin işletim sistemini yavaşlatan çerez uygulamalar. Bırak Windows Defender a da işini yapsın!

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Bizde senin yanlış görüşünü düzeltmeye çalışıyoruz. Senin büyük güvende hissettiğin o anti-virüs programları aslında senin işletim sistemini yavaşlatan çerez uygulamalar. Bırak Windows Defender a da işini yapsın!
Antivirüs yüklememin sebebi küçük kardeşim. Bilgisayarı o da kullanıyor ve ben her zaman evde değilim.Ben zaten virüs bulaştırmam.
Bilgisayarım yeterince güçlü. Kendi kullanımıma göre sistemi yavaşlatmasının önemli olmadığını yukarı yazdım. Çünkü senin gibi düşünenlerin bunu yazacağını biliyordum.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Antivirüs yüklememin sebebi küçük kardeşim. Bilgisayarı o da kullanıyor ve ben her zaman evde değilim.Ben zaten virüs bulaştırmam.
Bilgisayarım yeterince güçlü. Kendi kullanımıma göre sistemi yavaşlatmasının önemli olmadığını yukarı yazdım. Çünkü senin gibi düşünenlerin bunu yazacağını biliyordum.
kardeşin sanal makinada kullansın

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Bilinçli kullanıcı için antivirüs gereksiz kardeşim. Lisanslı windows kullan. Crackli yazılım kullanma. Sahte indirme butonlarına tıklamamaya özen göster. Olabildiğince nette alışveriş bankacılık işlemleri yapmamaya çalış. Yapacaksanda sitenin yukarda ssl sertifikasının geçerliliğini kontrol et. En önemlisi de sistemi güncel tut. Adwcleaner gibi yazılımlarla arada bir sistemi tarat.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Ücretsiz kullanacaksan hiç düşünme direkt Kaspersky derim.

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
ÖZEL BİR İSO kullanıyorum windows defender dahi yok gerkesiz performans kaybı hiçbiri bir işe yaramıyor

Reaksiyon puanı
191
KSC free kurdun sanırsam, iyi bir tercih olmuş. Konuda bilgisi olmayan sallamış, gelen mesajlar pek kaale alınacak gibi değil.