Ücretsiz Alan Adı .tk uzansıtı nasıl alınır ? | Resimli Anlatım

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Ücretsiz Alan Adı .tk uzansıtı nasıl alınır ?

İlk olarak http://www.dot.tk adresine giriş yapınız. Açılan sayfada almak istediğiniz alan adını gerekli alana yazınız ve Go butonuna tıklayınız.

49kth.png

Açılan sayfada yapılması gerekenler,

49jj3.png

3 Bu alan adını yönlendir ve DNS kullan

Bu alan adını yönlendir: Var olan bir alan adınıza yönlendirme yapabilirsiniz.
Örn: adsoyad.com veya adsoyad.blogspot.com gibi adreslerinize yönlendirebilirsiniz.

DNS kullan: .tk uzantısını asıl alan adı kullanmak istiyorsanız bu kısma sunucu ns adreslerini ve iplerini girmeniz gerekmektedir.

49k8n.png

4 Kayıt süresini seçiniz.
5 Güvenlik kodunu giriniz.
6 Kayıt ol butonuna basınız.

Ben yönlendirme yaparak geçtim. Daha sonra panelden de yönlendirme ve sunucu bilgilerini girebilirsiniz.

49kg3.png

Bu hesaplardan biri yok mu? Kullan eposta adresi kayıt için!

eposta adresine tıklayın ve adresinizi girin, girdikten sonra sonraki butonuna tıklayın. Gelen ekranda istenen bilgileri giriniz.

49ky9.png

Hesap Aç butonuna tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Mail adresinize gelen aktivasyon linkine tıklayın ve ilgili alana yine mail adresine gelen aktivasyon kodunu giriniz. İşlemi yaptıktan sonra aktivasyon işlemi tamamlanmış oldu.

http://www.dot.tk adresinden "Benim Dot TK'm Giriş" butonu tıklayın. Mail adresiniz ve şifreniz ile panele giriş yapınız.
Panelden Alan adı yönlendirme, DNS bilgileri girme, yenileme gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Sitede yenileme ücreti olarak 2 yıl için 25 TL istiyor, bazı sitelerde süre bitiminden 15 gün önceden uzatabileceği yazıyor. Kesin bir bilgim yok bu konuda.

Bir site açmayı düşünüyorsanız, alan adına ihtiyacınız var ise ücret ödemeden .tk alan adına sahip olabilir daha sonra ücretli bir alan adına geçiş yapabilirsiniz.

Alan adı alması 2 dk iken konuyu hazırlaması 1 saat sürdü :D Eksik gördüğünüz yer var ise belirtiniz.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bir de şöyle bi muhabbeti var bu .tk alanadının onu da not olarak verelim;
bedava aldığınız .tk uzantıları 2 sene sonra iptal oluyor ve o alan artık ücretsiz olarak alınamıyor cuzi bir miktar istiyorlar sadece.

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
:( internet çöplüğe dönüyor bunlar yüzünden eskiden çok iyiydi şimdi 13 yaşındaki çocuklar bile site açabiliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dot tk sakın almayın
Dolandırıcılık ve diktatörlük üzere kurulmuş bir sistem.
Tamamen tuzak
Bir kardeşiniz ve vatandaşınız olarak sözümö dinlemezseniz size yazık olur.
Yanına dahi yaklaşmayın.
reg kayıtlarında dot tk geçer sizin adınız geçmez böylece istedikleri anda alıverirler domainleri öylece ortada kalırsınız.

Bedava peynir fare kapanında olur.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Verip yılda elli tl adam gibi bir alan adı alın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesinlikle almayın bence de. Ben yandım eller yanmasın. 3 aylık emeğim gitti. Hatalı içerik kötüye kullanma, kural ihlali felan diyolar ve hata yaptığınızı düşündükleri site dahil tümünü siliyor. Ve birdaha kesinlikle parayla dahi vermiyorlar.