Ubuntu'yu Bıraktım

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Gel OpenSuSE kullan. ^^ Kota olmasa koşa koşa kullanacağım.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
@finix, ulaştıralım biz sana? Hatta İstanbul'daysan ben elden teslim edeyim.

matafleur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar simdi bana kızacaksınız biliyorum ama windows7 cıktıktan sonra ubuntu falan hepsi bosa ugrasmalardır.. benim fikrim windows7 gerek kullanılabilirligi, gerek herseye destegi, gerekse stabilitesi sayesinde linuxe gerek bırakmamıstır.. ha simdi yok arkadasım ubuntu söyle böyle diyenler cıkacaktır.. biliyorum bende kullandım ubuntu vs.. ama windows 7 varken gerek yok be arkadasım kendini kasmaya..

Hadi leeeen (((:)

Gerisini de yazarız belki dur bakalım :)

Not: Dediğime geldin mi Merve? ((:)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
laflarimiza dikkat edelim kalp kırmak istemem...

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
win7 yanında deneme amaçlı başka bir işletim sistemi kurma niyetindeyim.ubuntunun son veriyonunu kurmuştum ama güncelleme hataları yüzünden can sıkmaya başladı.opensuse kurmayı düşünüyorum.ya da daha farklı olarak tavsiye edebileceğiniz bir sistem var mı

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
win7 yanında deneme amaçlı başka bir işletim sistemi kurma niyetindeyim.ubuntunun son veriyonunu kurmuştum ama güncelleme hataları yüzünden can sıkmaya başladı.opensuse kurmayı düşünüyorum.ya da daha farklı olarak tavsiye edebileceğiniz bir sistem var mı

Deneme amaçlıysa Mandriva'yı deneyebilirsin. Ama GNOME kullanan bir dağıtımı da denemen iyi olur. O zaman da Linux Mint öneririm ben sana.

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
microsofttan kurtuluş için, deneme amaçlı değil de sürekli kullanabileceğim ve başımı ağrıtmayacak bir sistem var mı:)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
microsofttan kurtuluş için, deneme amaçlı değil de sürekli kullanabileceğim ve başımı ağrıtmayacak bir sistem var mı:)

320 küsür var öyle. :) Pardon, Ubuntu ve Pardus'u çıkarırsak 318 küsür. :D

Sen nasıl bir şey istiyorsun, onu anlat. :)

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarı ilk aldığımdan beri windows türevlerini kullanıyorum.artık bir değişiklik zamanı geldi.istediğim windowslardan aldığım performası bulabileceğim, kullanım kolaylığı olan ve programları destekleyen bir sistem.umarım çok şey istemiyorumdur :)

matafleur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz çok.Ama tam istediğin gibi bir dağıtım var elimizde.Debian. :)

Kararlılık + Kullanım kolaylığı.

Not: Stable sürümünü kullanmak şartıyla.

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
linuxmint-debian-opensuse bu üçlü arasında hangisini kullanmamı tavsiye edersiniz?

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13

pardus'a haksızlık etme :D 2011 fena olmamış, betada bile çok büyük sorunlarla karşılaşmadım :)

bilgisayarı ilk aldığımdan beri windows türevlerini kullanıyorum.artık bir değişiklik zamanı geldi.istediğim windowslardan aldığım performası bulabileceğim, kullanım kolaylığı olan ve programları destekleyen bir sistem.umarım çok şey istemiyorumdur :)

kullanım kolaylığı istiyorsan mint'i deneyebilirsin
aşağıdaki adresten indirebilirsin;

http://www.linuxmint.org.tr/linux-mint-indirme-adresleri/

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
OpenSuSE kesinlik ile :) Win7'ye en büyük rakip bence :)

matafleur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar simdi bana kızacaksınız biliyorum ama windows7 cıktıktan sonra ubuntu falan hepsi bosa ugrasmalardır.

laflarimiza dikkat edelim kalp kırmak istemem...

Doğru haklısın.

Lakin anlamadığım bir nokta var.Zamanında pardus projesinin içinde yer aldım staj mahiyetinde.Parmak izi ile uğraştım.Halihazırda da çaşitli şeylerle uğraşıyorum.Emeğim geçiyor *nix sistemlere.Sen benim uğraşlarımı boş olarak değerlendirirken sorun yok ama aynı tutumu biz sergileyince sorun var.

Yanlış mı anlamışım?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
yorumumu dikkatli okudugunu sanmiyorum.. Birincisi bu benim düsüncem kimseyi ilgilendirmez.. ikincisi ben linuxu yazanlara vs bosa ugrasanlar demedim; microsoft, windows7 ile mükemmele yakın bi sistem yaptı ve bu sebeple baska bi sistem kulanmaya ugraşmak boşa ugrasmalardır demek istedim..
Ha hersey bi yana ubuntu söyle kötü win7 bölye iyi niye hala ubuntu vs kullanıyosunuz gibi sacma bi laf etmedim, isteyen istedigi tabiki kulanır.. sadece benim düsüncem bu dedim, buna katılamamak tabiki hakkınızdır benim sizin düsüncenize katılmama hakkım oldugu gibi.. Ama katılmadiginizı adam gibi söylersiniz adam gibi cevap alirsiniz..

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
ubnutuyu windows 7 ile karşılaştırmak doğru olmaz. windows 7 çok daha fazla kalifiye programcı tarafından geliştirilen bir işletim sistemi. hemde ciddi bir geçmişi var. unbutu ise henüz yönünü bulamamış bir genç gibi. geliştiricilerin elinde daha çok yontulması gerekli. dolayısıyla günlük kullanımda insanları çileden çıkarması beklenen bir durum.

gönül isterdi ki ubuntu yapısal olarak sorunsuz olsun varsın yazılımlar sorunlu olsun. fakat bu gün ubuntuda bir çok sistem bileşeni yeterli değil ve ciddi uyumluluk sorunları çıkıyor.

hala günlük kullanımda eksiklikler olması ise linux dünyasının büyük bir sorunu. özellikle flash'ın linux'da ağır çalışması internet gezintisinin kalitesini çok düşürüyor.
varsayılan sohpet programlarınınlive messenger arayüzüne benzemiyor olması(ergonomi açısından) kullanım sorunları çıkartıyor.
ayrıca varsayılan olarak performansı düşürmeyecek ama görselliği yükselticek yazılımlar kurulu gelmiyor. örneğin compiz gibi sisteme yük oluşturan bir yazılım ayarlarda yer alırken gdesklet yada screenlet gibi daha az yük oluşturup görselliği arttıracak yazılımlar yer bulamıyor.

ben bu gün lson kullanıcıya hitap eden linux dağıtımlarının geldiği noktayı kolaycı, kopyacı ve başarısız buluyorum. tüm bu varılan sonuçlar linux'ın felsefesine aykırı.

ayrıca bu kadar çok çeşit linux dağıtımının bulunmasını da doğru bulmuyorum. bence artık linux dünyasında bazı birleşmelerin vakti geldi. buna bir yerden başlamalılar.

netbook ve tabletlerde kaçırılan fırsatları cep telefonlarında yakalamalılar.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
ubnutuyu windows 7 ile karşılaştırmak doğru olmaz. windows 7 çok daha fazla kalifiye programcı tarafından geliştirilen bir işletim sistemi. hemde ciddi bir geçmişi var. unbutu ise henüz yönünü bulamamış bir genç gibi. geliştiricilerin elinde daha çok yontulması gerekli. dolayısıyla günlük kullanımda insanları çileden çıkarması beklenen bir durum.

gönül isterdi ki ubuntu yapısal olarak sorunsuz olsun varsın yazılımlar sorunlu olsun. fakat bu gün ubuntuda bir çok sistem bileşeni yeterli değil ve ciddi uyumluluk sorunları çıkıyor.

hala günlük kullanımda eksiklikler olması ise linux dünyasının büyük bir sorunu. özellikle flash'ın linux'da ağır çalışması internet gezintisinin kalitesini çok düşürüyor.
varsayılan sohpet programlarınınlive messenger arayüzüne benzemiyor olması(ergonomi açısından) kullanım sorunları çıkartıyor.
ayrıca varsayılan olarak performansı düşürmeyecek ama görselliği yükselticek yazılımlar kurulu gelmiyor. örneğin compiz gibi sisteme yük oluşturan bir yazılım ayarlarda yer alırken gdesklet yada screenlet gibi daha az yük oluşturup görselliği arttıracak yazılımlar yer bulamıyor.

ben bu gün lson kullanıcıya hitap eden linux dağıtımlarının geldiği noktayı kolaycı, kopyacı ve başarısız buluyorum. tüm bu varılan sonuçlar linux'ın felsefesine aykırı.

ayrıca bu kadar çok çeşit linux dağıtımının bulunmasını da doğru bulmuyorum. bence artık linux dünyasında bazı birleşmelerin vakti geldi. buna bir yerden başlamalılar.

netbook ve tabletlerde kaçırılan fırsatları cep telefonlarında yakalamalılar.

Flash'ın sorunları Linux dünyasının suçu değil ki?

Ayrıca şu tek dağıtım olma olayı bizim felsefemize de ters, biliyorsunuz, değil mi?

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ubuntu beni hiçbir zaman tatmin etmemiştir.. öyle böyle abartıyorsunuz forumlarda.. özgür yazılımmış bilmem ne imiş imişte imiş.. isteyen kullansın benim için amaçsız kullanılması..

zert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanlis yapmissin, linuxu tum birakmaliydin.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29

bak buzamana kadar sen sürekli ubuntu dedin ben ise pardus dedim son kullanici acisindan ele aldigimiz zaman ,normal bir kullanici düzeyindeki biri icin pardusdan daha iyi bir dagitim yok ,birde gnome olrak zorin var :) ,kde gelistiricileri icin bile pardus en iyi kde4 dagitimi olarak nitelendiliyormus ,bu arada pardus 2011 ri sana tavsiye ederim ,yada sen kullanma ,baksana buzamana kadar yere göge sigdiramadigin ubuntu bu hale geldiyse artik pardus hakkinda ne dersin ;)