Ubuntu'da Solidworks ve AutoCad Çalıştırmak

Bu konuyu okuyanlar

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
İyi akşamlar arkadaşlar , windows yüklü sistemi mi linux ya da ubuntuya çevirme kararı aldım ancak düzenli olarak kullanmak zorunda olduğum solidworks ve autocad uygulamaları acaba çalışma konusunda sorun oluşturur mu bunu bilmiyorum. Bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hocam bu uygulamalar ubuntuda çalışmıyor diye biliyorum ben iyice araştırdınız mı

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Wine uygulamasıyla çalıştırdığını iddia edenler var diğer forumlar üzerinde ancak beni tatmin etmedi bu cevaplar. Ubuntu sistemine de fazla aşina değilim ancak sistemi rahatlatacağı fikrinde olduğum için geçiş yapmayı planlıyorum. Eğer wine uygulaması gerçekten çalıştırabiliyorsa mantıklı olacaktır.

efec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Wine her uygulamayı çalıştırmaz. Uyumlu olduğu uygulamaların listesi WineHQ - Wine Application Database adresinde.
İstediğiniz uygulamayı çalıştırsa bile Windows'taki performansı bekleyemezsiniz.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Wine uygulamasıyla çalıştırdığını iddia edenler var diğer forumlar üzerinde ancak beni tatmin etmedi bu cevaplar. Ubuntu sistemine de fazla aşina değilim ancak sistemi rahatlatacağı fikrinde olduğum için geçiş yapmayı planlıyorum. Eğer wine uygulaması gerçekten çalıştırabiliyorsa mantıklı olacaktır.
Wine emülatörü ile çalışsa dahi istediğiniz performansı yakalayamayacaksınızdır. Linux'ta bu tür yazılımlar için muadiller mevcut, fakat ne kadar işinizi görebilir orası merak konusu.

loradona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
AutoCAD ve bu tarz windows programları malesef wine dahil olmak üzere istediğiniz performansı veremyecektir. Dual Boot tavsiye ediyorum windows ile..

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Tam kesin konuşmak gibi olmasın ama bildiğim kadarıyla playonlinux ta wine tabanlı onda yükleniyor lütfen sanırım birde playonlinux u dene derim

---- Mesajlar birleştirildi ----

İstersen şu adresteki videoya bak
https://m.youtube.com/watch?v=uaUXpaesaWU

Son düzenleme: