Ubuntu yanına Android

Bu konuyu okuyanlar

customromustasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba ben şu an Ubuntu ve Windows kullanıyorum ancak boot menu den secerek giriyorum dual boot olmadı.Peki bunların yanına hiçbir şey yapmadan hdd den bölüm ayırarak Android (Prime OS) kursam Ubuntu'yu veya Windows'u kaybeder miyim? (tek bir depolamam var) (hata yapma şansım yok tek bir deneme yapabilirim)
Sistem: Lenovo ideapad 330 15IGM (en azından Ubuntu öyle söylüyor)

customromustasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ubuntu açılırken grub gelmiyor o yüzden endişeliyim

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Windows download'er yazanı seçip indir windows üzerinden kurulumu başlat zaten dual boot kuruyor ve kendine özel bir bootloader programı mevcut içinde ben daha öncelerden windows ile
prime os kullandım.

customromustasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Biraz daha açar mısın? Ve bunun asıl konuyla ne alakası var?
Ubuntu ve Android linux tabanlıdır zaten biliyorsunuzdur Ubuntu açmak için boot manager da Toshiba HDD seçince Ubuntu Windows Boot Manager seçince Windows geliyor.Eğer Android kurarsam Ubuntu'yu kaybederim diye korkuyorum.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
Ubuntu ve Android linux tabanlıdır zaten biliyorsunuzdur Ubuntu açmak için boot manager da Toshiba HDD seçince Ubuntu Windows Boot Manager seçince Windows geliyor.Eğer Android kurarsam Ubuntu'yu kaybederim diye korkuyorum.
sanmam ama 3 tane sistem bilgisayarınızı yada diskinizi yormazmı sizce ?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
rEFInd Boot Manager kur o zaman.