Ubuntu tr forum onarımda

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
yukarıdaki anlatım bana yetti ama doğru cevabı almak için doğru soru sormak lazım gelir.

senin yaşadığın sorunu bir başkası yaşamamış demekki tecrübe eden olmamış o yuzden de cevap alamamışsın bunda bişey yok bu yüzden ordaki insanları bilmedikleri konuları siliyorlar diye suçlayamazsın. şuy an sen biliyorsun mesela böyle bir problemin olduğunu bunu foruma yazıp başınıza şöyle böyle bir hal gelirse nedeni budur diye belirttin mi ? eminim ki hayır sadece kendi bloğunda yazdın senden başka bu sorunu yaşayacak başka birisini düşünmedin bile.

bu cevaba sadece gülerim, bencillikle suclanmak ne komik, evet genel foruma dönüp belirttim çözüm yolu buymuş şeklinde, ancak konularım silinmiş iken nasıl dönüpte tr foruma yine yazayım... Eğer konular duruyor olsaydı emin ol oraya da döner yazardım. Senin fark edemediğin ben cevap verememelerine kesinlikle kızmıyorum, hatta bu gayet doğal, ben cevap veremedikleri için belkide konuyu saçma bulup, silmelerine kızıyorum..

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Konunun başlığı Ubuntu.tr onarımda, ama sevgili arkadaşlarımız kavgada..
Yakışmıyor beyler..
Gerek yok bunlara..
Şikayetleriniz gerekli forumun gerekli bölümünde iletin..
Saygılar..

zootechnist

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Konunun başlığı Ubuntu.tr onarımda, ama sevgili arkadaşlarımız kavgada..
Yakışmıyor beyler..
Gerek yok bunlara..
Şikayetleriniz gerekli forumun gerekli bölümünde iletin..
Saygılar..

Hocam görünen o ki, linux'un ya da daha genel bir ifadeyle açık-kaynağın gelişememesinin (kullanım oranı olarak,teknik olarak değil) en büyük müsebibi yine açıkkaynakçılar.

Windowsun propaganda, reklam yapmasına gerekyok.Biz birbirimizi yiyoruz zaten :)

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Hocam görünen o ki, linux'un ya da daha genel bir ifadeyle açık-kaynağın gelişememesinin (kullanım oranı olarak,teknik olarak değil) en büyük müsebibi yine açıkkaynakçılar.

Windowsun propaganda, reklam yapmasına gerekyok.Biz birbirimizi yiyoruz zaten :)

Hayır bir winzortçu rahat dursa herşeye burnunu sokup ortalığı karıştırmasa kardeş kardeş sohbet edicez. fakat durum böyle olunca kim kime dum duma..

Şuan E-Mail yoluyla gelen mesaj :

Ubuntu size Ubuntu Türkiye Forum sitesinde yeni bir Özel mesaj gönderildi.

Ubuntu Türkiye forum yeniden açılmıştır. Konu hakkında ayrıntılı bilgiyi aşağıda yer alan bağlantıdan alabilirsiniz.

http://forum.ubuntu-tr.org/index.php?topic=12299.0

Ubuntu Türkiye

http://www.ubuntu-tr.org http://forum.ubuntu-tr.org/index.php?action=pm;sa=send;f=inbox;pmsg=16272;quote;u=1

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Kendilerini bir şey biliyor zannedip Ubuntu'ya laf atanlar Ubuntu'nun hep ilk sırada olduğunu unutuyorlar herhalde.

Şu da var ki: Ubuntu da bizim, Mandriva da bizim...

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Kendilerini bir şey biliyor zannedip Ubuntu'ya laf atanlar Ubuntu'nun hep ilk sırada olduğunu unutuyorlar herhalde.

Şu da var ki: Ubuntu da bizim, Mandriva da bizim...

Kardeşim, bak kardeşim diyorum :) ben ubuntu'ya laf atmadım. Tam aksine çok uzun süreler ubuntu kullandım, kullanmaya da devam ediyorum. Günlük kullanıcı için süper bir işletim sistemi bence bu konuda zaten bir anlaşmazlığımız yok... :sleep::thumbup1:

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Debiandan çalınmış bir ubuntu ve onun tr forumu:D:D:D:thumbdown::thumbdown:
Tartışmaya hiç gerek yok ....

Boş ver ve değişim için Mandriva yada Gentoo....
Olmadı BSD ler....

Aslında Fedora kullanmak lazım, tabi mandriva da güzel ama fedora öncelikli tercihim. :)

Bu ne peki? Bu, o mesajı tasdiklemek değil mi? Yoksa biri bize gıcık yaptı diye onaylamak zorunda olduğunu mu hissettin.

Yine kardeş olalım. Başımla beraber. Ramazandayız kırgınlık olmasın.

Ben kardeşlik mesajımı vereyim:

Ubuntu-tr forumları Türkiye'nin en iyi destek veren sitelerinden biridir.
Sdn'yi ve üyelerini seviyorum. (Bir mod. hariç)

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Bu ne peki? Bu, o mesajı tasdiklemek değil mi? Yoksa biri bize gıcık yaptı diye onaylamak zorunda olduğunu mu hissettin.

Yine kardeş olalım. Başımla beraber. Ramazandayız kırgınlık olmasın.

Ben kardeşlik mesajımı vereyim:

Ubuntu-tr forumları Türkiye'nin en iyi destek veren sitelerinden biridir.
Sdn'yi ve üyelerini seviyorum. (Bir mod. hariç)

Valla istediğin gibi alabilirsin o mesajı ama önümüzdeki günlerde fedoraya geçicem madem özgürüz, özgür olarak belirtebilmeliyiz seçimleri birini seçmek diğerine pis kaka demek olarak algılanmamalı :)

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Demek kardeş olmak istemiyorsun, pekala sen bilirsin.

Seçmek tabi ki senin hakkın. Windows da kullansan kimse sana neden kullanıyorsun diyemez.
Ama kalkıp "Debian'dan çalınmış Ubuntu ve onun Tr forumu" gibi alaycı, küçümseyici laflar kullanırsan bu olmaz. (Sen kullandın demedim lafın gelişi)

Bu özgürlük değildir. Ayrıca o arkadaş benden daha iyi biliyor ki Ubuntu çalıntı falan değildir. Sadece Debian'ın üzerine kurulmuş harika bir sistemdir.

Son olarak : Ne kullanırsan kullan Ubuntu'nun tadını alamayacaksın :)

Ertan ERBEK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi kalkıpta yok oyle birşey silmedik diye iddaa edilse tabi ki de kanıtlayamam ancak sorunu acıklamaktan bi çekincem olsa yazmazdım. Konunun genel anlatımı Ubuntu'da Fazla RAM Sorunu | dark in the sunlight
ayrıntılı olarak istersen aklımda kalanları aktarabilirim, ama sanırım yukardaki anlatım sana yeter, üstünden 2ay geçti en az tam olarak ayrıntıları bende hatırlamıyor olabilirim bile...

Belkide Linux core için bigmem versiyonunu araştırman gerekir. Sorun belkide Ubuntu ve Ubuntu-Tr değildir, ne dersin ?

heartsmagic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında birçok konuyu görmezden gelip es geçme yanlısıyımdır ancak bazı durumlarda iş o kadar komik bir hâl alıyor ki illa ki uğramak gerekiyor. Keşke diyorum, şu vakti daha yararlı şeyler için kullanabilseydim. Neyse, bazı şeylere cevap verelim.

Ancak cevap vermeyeceğim bazı şeyleri de belirteyim. Örneğin Ubuntu'nun Debian'dan çalınma olduğu durumları gibi çocukça ifadeler için ben ne söylersem boş. Bunu ve buna benzer yorum yapacak arkadaşlara bol "troll"ler dileyerek durumu kapatayım.

Cevap vermemiz gereken konu ise bizi ilgilendiren kısım. Doğrudan muhatabına soruyu aktarayım. @keyloger, hangi konun neden silindi? Sildiysek forumda ilgili bölümde bir başlık açarak neden silindiğini sordun mu? Eğer sorduysan sana verilen cevap neydi?

Bizler cevap veremediğimiz hiçbir başlığı silmeyiz. Eğer böyle olsaydı forum mantığını hiç anlayamamış olmamız, bu işi de devam ettiremememiz, işleri bırakıp gitmemiz gerekirdi. Eğer bizler hâlâ oradaysak ve iyi kötü birilerine yardım edebiliyorsak demek ki durum böyle değildir. Kaldı forumdaki cevap veremememize rağmen üzerinden yıl geçmiş başlıklar olduğuna göre bize yöneltilen iddia çok komik kaçıyor. Komik kaçmasından ziyade "cevap veremedikleri başlıkları siliyorlar" genellemesi oldukça ağır oluyor. Neden silelim? Gücenecek bir tarafı yok ki bunun. Bizler allame-i cihan mıyız? Eğer bilmiyorsak ya çıkıp araştırıp yönlendirme yaparız ya da hiç cevap vermeyiz. Olur da bir gün bilen çıkarsa cevabını verir diye de konuyu açık bırakırız.

Şimdi, işin ucundan tutmayıp da, bir de tutanları karalama zihniyeti sanırım çok popüler oldu bu zamanda. Kâr amacı gütmeyen, bir beklentisi olmayan insanlar neden birilerine garezi varmış gibi davranışlara girsin ki? Bu durumdan kendi kazancı nedir? Hayır, hiçbir şey gelmiyorsa aklınıza birazcık iyi düşünmeye çalışın. Veri kaybı olmuştur, o ara sorun yaşanmıştır falan deyin. Hiçbir şey düşünemiyorsanız da bari susun da ağırlığınız olsun.

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Aslında birçok konuyu görmezden gelip es geçme yanlısıyımdır ancak bazı durumlarda iş o kadar komik bir hâl alıyor ki illa ki uğramak gerekiyor. Keşke diyorum, şu vakti daha yararlı şeyler için kullanabilseydim. Neyse, bazı şeylere cevap verelim.

Ancak cevap vermeyeceğim bazı şeyleri de belirteyim. Örneğin Ubuntu'nun Debian'dan çalınma olduğu durumları gibi çocukça ifadeler için ben ne söylersem boş. Bunu ve buna benzer yorum yapacak arkadaşlara bol "troll"ler dileyerek durumu kapatayım.

Cevap vermemiz gereken konu ise bizi ilgilendiren kısım. Doğrudan muhatabına soruyu aktarayım. @keyloger, hangi konun neden silindi? Sildiysek forumda ilgili bölümde bir başlık açarak neden silindiğini sordun mu? Eğer sorduysan sana verilen cevap neydi?

Bizler cevap veremediğimiz hiçbir başlığı silmeyiz. Eğer böyle olsaydı forum mantığını hiç anlayamamış olmamız, bu işi de devam ettiremememiz, işleri bırakıp gitmemiz gerekirdi. Eğer bizler hâlâ oradaysak ve iyi kötü birilerine yardım edebiliyorsak demek ki durum böyle değildir. Kaldı forumdaki cevap veremememize rağmen üzerinden yıl geçmiş başlıklar olduğuna göre bize yöneltilen iddia çok komik kaçıyor. Komik kaçmasından ziyade "cevap veremedikleri başlıkları siliyorlar" genellemesi oldukça ağır oluyor. Neden silelim? Gücenecek bir tarafı yok ki bunun. Bizler allame-i cihan mıyız? Eğer bilmiyorsak ya çıkıp araştırıp yönlendirme yaparız ya da hiç cevap vermeyiz. Olur da bir gün bilen çıkarsa cevabını verir diye de konuyu açık bırakırız.

Şimdi, işin ucundan tutmayıp da, bir de tutanları karalama zihniyeti sanırım çok popüler oldu bu zamanda. Kâr amacı gütmeyen, bir beklentisi olmayan insanlar neden birilerine garezi varmış gibi davranışlara girsin ki? Bu durumdan kendi kazancı nedir? Hayır, hiçbir şey gelmiyorsa aklınıza birazcık iyi düşünmeye çalışın. Veri kaybı olmuştur, o ara sorun yaşanmıştır falan deyin. Hiçbir şey düşünemiyorsanız da bari susun da ağırlığınız olsun.

Yahu neden çakma debian olduğunuzu kabul etmiyorsunuz?:closedeyes::closedeyes:
Orada @keyloger arkadaşın dediği gibi sadece debian tabanlı manasında kullandık o lafı...
Halen daha aynı olayı deşerek bir şeyler ispatlamaya mı çalışıyorsunuz?:thumbdown::thumbdown:
Artık bırakın böyle şeyleri ve işinize bakın...
İyi çalışmalar..........
Yeri değil ancak oyki konu sürekli hortlatılıyor bugüne kadar hep sevmediğim ancak bugün;

tavsiye üzerine denediğim "Suse 11.2 Milestone 7(kararlı sürüm kasım ayında)"
gerçekten harika olmuş...
İlk defa Suseyi bu kadar beğendim...

Ha bu arada tüm linux kullancaklar için son yıllarda (2yıldır) bir kaç dağıtım hariç hepsini kurup kullanmak artık çok kolaylaştırılmış...
Bir kaç görüntü:
2aep7c6.jpg

112bx50.jpg

Herkeze iyi geceler...

heartsmagic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında fark burada. Bizim bir yere mensup olduğumuz yok. "...sunuz, munuz" lafları sanırım sadece sizler için geçerli.

Ayrıca konu hortlatmaktan bahsedince bizler de sormuş olalım. Neden her Ubuntu Türkiye sözü geçtiğinde bu platformda, birileri kasıtlı olarak bir şeyler yapmaya çalışıyor.

@karcx, kusura bakma ama bu zihniyetle cidden bir arpa boyu yol alamazsın. Git ve Debian listelerinde bu düşüncelerini açıkla, ardından neyin ne olduğunu bir kere daha düşün.

Not: İşimize bakmamızı söylemek? "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" geldi bir anda aklma.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
@Ertan ERBEK boş konuşmanın manası yok, bigmem kerneli bilmeye bilirim, bana birileri çıkıp gayette söyleyebilir, bunun yanında bigmem kerneli biliyorum ve benim ram miktarım daha öyle bigmem değil, önce bi sen git araştır ne yazmışlar neymiş bigmem, sonra tekrar gel.

@heartsmagic bende sizi bekliyordum hocam =) o mesajı siz silmediniz, sizin ne kadar ilgilenmeye çalıştığınızı, uzun süredir forumu takip ettiğimden biliyorum. O zamanlar kızgın olduğumdan iyi ki o forumda yazmamışım diyorum, çünkü büyük ihtimal banlanırdım. Sizinde dediğiniz gibi, forum mantığını anlayamamış, bir arkadaş sildi o mesajı. İlginiz için çok teşekkür ederim. Yönetimde ki arkadaşlarda duymuşlardır artık bu konuyu. Bir daha yaşanmayacağını umut ediyor. Kolay gelsin diyorum.

keiser_soze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Ertan ERBEK boş konuşmanın manası yok, bigmem kerneli bilmeye bilirim, bana birileri çıkıp gayette söyleyebilir, bunun yanında bigmem kerneli biliyorum ve benim ram miktarım daha öyle bigmem değil, önce bi sen git araştır ne yazmışlar neymiş bigmem, sonra tekrar gel.

@heartsmagic bende sizi bekliyordum hocam =) o mesajı siz silmediniz, sizin ne kadar ilgilenmeye çalıştığınızı, uzun süredir forumu takip ettiğimden biliyorum. O zamanlar kızgın olduğumdan iyi ki o forumda yazmamışım diyorum, çünkü büyük ihtimal banlanırdım. Sizinde dediğiniz gibi, forum mantığını anlayamamış, bir arkadaş sildi o mesajı. İlginiz için çok teşekkür ederim. Yönetimde ki arkadaşlarda duymuşlardır artık bu konuyu. Bir daha yaşanmayacağını umut ediyor. Kolay gelsin diyorum.

@keyloger,

Neden uygun bir dille sorduğun soru yüzünden forumdan yasaklanasın? Ubuntu Türkiye'de hiçbir yönetici kafasına göre konuyu silmez, başka yere taşır.

@karcx,

Anladığım kadarıyla ubuntuyla ilgili kötü bir anın var, çünkü sen sadece Ubuntuyu ve dolayısıyla forumu kötülüyorsun. İsteyen istediğini kullanır, Suse, Red hat, Arch...

heartsmagic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@keyloger, tekrar edeyim bizden hiçbir arkadaş sebepsiz yere başlık silmez. Konu böyle ortada kaldığı sürece gereksiz yere itham altında kalıyoruz ve genele yayılıyor düşünceler. Sırf bu nedenle burada üyelik açıp cevap verme ihtiyacı duydum. Zaten bizim işimiz bize yetiyor, bir de böyle vakalarla uğraşmak sadece zaman kaybına neden oluyor. Hiç cevap verilmesin istiyorum ama bu Ubuntu Türkiye hakkında söylenenlerle ilgili buradaki kaçıncı başlık bilemiyorum. Forumu (sözde)basmalar!, hakkımızda ve özellikle hakkımda çok ağır şeyler söylemeler, vs. Hiçbirinde gelip cevap verme ihtiyacı hissetmedim ancak eğer bir şey bir paltform hakkında birden fazla defa ısıtılıp ısıtılıp ortalığa konuluyorsa can sıkmaya başlıyor.

Kâr amacı gütmeyen, bir menfaat beklentisinde olmayan bizler eğer yanlış bir şey yapmışsak onu düzeltmesini de biliriz. Fakat bunun adının ortaya konulması lazım. Ortada isim vs. başka bir şey bile yokken "Ubuntu Türkiye tü ...ka" denilirse işte o zaman olay boyut değiştiriyor.