Yardım Ubuntu Kurulumda /Casper/Filesyste.squashfs De Kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

Halil Harman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bilgisayarima Ubuntu kuruyorum kurulum ekranı geldik ten sonra güvenli kurum olsun yada normal kurulum olsun farketmiyor

Checking disk :%55 complate
Checking /Casper/filesystem.squashhfs

Bir aralar bir tuşa bastım hatada nvidea/drive felan diyordu internetten baktım zaten ekran kartı kurulumda linuxta hatalar.oluyirmis acaba ne yapabilirim lütfen yardım edin

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Bozuk imaj indirmiş olabilirsin. SHA 256 değerlerini kontrol et.

Halil Harman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bozuk imaj indirmiş olabilirsin. SHA 256 değerlerini kontrol et.
O kadar fazla demedimki olmuyor zaten fredos oldu bilgisayar başkada yükleyeceğim bir bilgisayar yok bıktım windowsa geri dönüp olmadı tekrar denicem yada direk mintten devam edicem

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
O kadar fazla demedimki olmuyor zaten fredos oldu bilgisayar başkada yükleyeceğim bir bilgisayar yok bıktım windowsa geri dönüp olmadı tekrar denicem yada direk mintten devam edicem
elementaryOS dene olmazsa.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Linux / Windows vs. tüm iso dosyalarını indirdiğimizde hemen hash kontrolü yapılması tavsiye edilir. Birçok kaybı (zaman kaybı, emek kaybı, veri kaybı vs..) baştan önlemiş oluruz.

OzgunPr

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Checking disk :%55 complate
Checking /Casper/filesystem.squashhfs

Live olarak açılan sistemdeki tüm veriler, bu sıkıştırılmış filesystem.squashhfs dosyasının içinde bulunuyor. Alıntıdaki kısım ise, bu dosyanın sistem açılırken bütünlük sağlama denetimi ile ilgili sürecin ilerlediğini gösteriyor. Bu işlemin bitmesini beklersen kuruluma geçebilirsin. Bu işlem ile hatalı inmiş ya da bozulmuş bir ortam ile kurulum yapılmaması garanti edilmeye çalışılıyor.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
başka bir dağıtım kurabilirsiniz alternatif çok.